City Bike istiyorum. Ne önerirsiniz ?

Tepki
3
Merhabalar,
Yoğun iş temposundan kurtulmak için city bike almayı düşünüyorum. Ara sıra şehir dışı uzun yolculukları da düşünüyorum.
Bunun için trek 7 serisinde 7.1 veya 7.2 düşünüyorum. Tercihlerim doğru mu ? Bu konuda bilgili arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim.

2. el trek 7.2 buldum, 850 TL istiyor. Sizce nasıl bir fiyat?
Yardımlara şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: A.Samet Topcuoglu
Scudo

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Trek 7.3... üç yldır kullanıyorum... tavsiye ederim...sedona 321 var bu sene çıkan yeni model...
7.2 için 850 tl çok fazla...750 tl ye benim 7.3 fx mi veririm... örnek olması açısından söylüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Tataroglu

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
@Kerem Tataroglu

bence aradaki 150tl için 2. el almak yanlış seçim olur...

@erdem öncel

bence 7.7 almanız yerine bir yol bisikleti almanız daha mantıklı değil mi eğer şehir tur için alıyorsanız da 7.5 alın derim ben

Tepki
3
Merhaba Tekrar,

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. 2. el almaktan vazgeçtim. 7.2 FX sıfır aldım. 880 TL kask hediyeli olarak aldım arkadaşlar.

Pazar günü Moda-Bostancı arası 2 tur yaptım alışma olsun diye. Herkese tavsiye ederim güzel bisiklet. Özellikle şehirde kullanılacaksa çok rahat.

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@Oktay Ataş

yol bisikletleri bildiğim kadarıyla duruş pozisyonu yüzünden rahat olmuyor. fx serisi her gün kullanım için tasarlanmış. aslında bende 7.7 ile 7.5 arasında ne fark olduğunu açıkça bilmiyorum. ama 7.7'nin rengi daha güzel :)

• Beğen
Tepki
3
Merhaba,

7.2 ile 7.7 arası tüm trek modellerinde kadro aynı. Fx Alpha Black Aluminum. Fiyat farklılığı diğer kullanılan donanımlardan kaynaklanıyor.

Bütceniz kısıtlıysa 7.2 Fx alıp ileride paranız oldukça donanımları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ancak belirtmeliyim ki kullanımı çok rahat, off road harici tüm şehir içi kullanımlarında memnun kalacağınızı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: binRR

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
@erdem öncel

uzun yol yapıcaksanız da yani bence 7.5den sonrası tabiki iyi fakat o kadar para vermek gerekmez sanırım sizin bütçenize kalmış bişi

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Kerem Tataroglu

Bir ekleme yapayım:) 7.5 ve 7.7 nin ön maşaları karbon 7.9 ise komple karbon:)

• Beğen

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Oktay Ataş

Bu yorumada kısmen katılıyorum fakat 7.9 başka bir dünya:) hem kadro hem ekipman açısından:)

• Beğen

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@ömer abdullah demir

Bu yeni moda reklam çeşidimidir, nedir

marule

Daimi Üye
Tepki
406
ben trek 7.5 i tek geçerim, paran varsa gidip ondan al, bende kron xc1000 i emekliye ayırıp, trek e geçmeyi planlıyorum para biriktirebilirsem tabi :D

@ömer abdullah demir

sporcu kerem iyi de sen bunu bir kaç defa daha yaparsan kesin yasaklanırsın, dikkat et derim dostum...

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
fiyat olarak gerçekten yüksek. ama (link) okuduğum kadarıyla hibrit bisiklet kategorisinde çok beğenilen bir ürün. bisikletin sahibi 7.9 FX aralarında çok az bir fark olduğunu yazmış. bunları yazan kişinin eski bisikleti 7.2 FX.

elemanlar günde 30-40 mil yapmaktan bahsediyorlar 40 mil'de 60km'ye geliyor. ben 1 ayda anca bu kadar yol yaparım sanırım. hatta bisikletin sahibi bu bisiklet için ödediği her kuruşa değdiğini falan söylemiş.

ben de şu an %70 alayım düşüncesindeyim -)

• Beğen

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@erdem öncel

dostum büyük ihtimalle 2-3 ay sonra günde 100+ km yapmaya başlarsın :) ona göre hesab et. 60-70 km çok bir şey değil, 20 km ortalama ile gitsen 3 saatlik tura denk geliyor:in:

• Beğen
Tepki
3
Merhaba Tekrar,
Pazar dan beri her gün Moda-Bostancı-Moda yapıyorum. Keyifli ve alışkanlık yapıyor sürüş. Akşamları işten gelince çıkıyorum sahil yolundan devam. Tehlikesiz bir rota.
Bisiklet tamamen kişisel tercih meselesi diye düşünüyorum. Sonuçla belli temel prensipler doğrultusunda bütçenizle doğru orantılı. Trek 7.9 Karbon tadı başkadır mutlaka, binmedim bilmiyorum ama çok hafif olduğu kesin. Buda size daha hızlı ve daha rahat hareket imkanı sağlıyor.