Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çıldırtan reklam sayfaları ve Kaspersky denen koca yalan!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında fatih alver tarafından paylaşıldı.

1. fatih alver

fatih alver Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Selamlar arkadaşlar,

Bir süredir (yaklaşık 2 ay) internette gezinirken her 5-10 sayfa değiştirmemde garip garip reklam sayfaları yada bombaş sayfalar açılıyor. İçerik olarak kumar-poker siteleri, greencard başvuru bilmemnesi, façabook'a davet, oyun siteleri yada boş anlamsız sayfalar vs... Ve 10 dakikalık bir gezintinin ardından alt tarafta sıralanmış bi sürü yeni pencere ve binbeşyüz'e yükselmiş sinir katsayımla çıldırmış halde bir ben. :boese157: :boese157: :boese157: Bütün bunlardan daha hazin olansa virüs programlarının en iyisi zannederek parasını ödeyerek satın aldığım (ordan burdan devşirme değil yani) Kaspersky internet Security 2009 programının bütün bunlar karşısındaki acziyeti!

Genelde internet tarayıcısı olarak Mozilla kullanıyorum. İnt.Explorer de var ama hiç fark etmiyor her ikisinde de aynı performansla sayfaların açılması devam ediyor. Virüs programındaki reklam başlığı engelleyicisi aktif durumda, ve bilgisayarı her açtığımda program kendisini güncelliyor, her zaman güncel yani. Şunun için bu bilgileri yazıyorum, nereden araştırdıysam önce iyi bir antivirüs programı kullanmayı yada mozillayı tavsiye ediyor. Yani bunlar çözüm olmadı. Konuyu Kaspersky'nin bilgisayar dahisi !!!??? müşteri servisine yazdım, -programı güncelleyin, -reklam engelleyicisini açın falan gibi klişelerle cevap verip geçiştirdiler.

Ad-ware'i de tavsiyeler üzerine yükledim ama sonuç sıfır-sıfır-sıfır! Gerçekten çıldırmak üzereyim. Lütfen bilen biri yardım etsin, bundan nasıl kurtulacağım...:mad: :(

VE SAKIN KASPERSKY ALIP KULLANMAYIN, bu bir tecrübe paylaşımıdır, tüketici olarak birbirimizi bilgilendirmek sorumluluğumuzdur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, sevgiler, selamlar...

cedrick41 ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  2. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    senin sorunun reklam botu, virüs değil ki kaspersky'i kötülüyosun :D

fatih alver bunu beğendi.
  3. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba iyi günler,

Bu gibi yazılımları anti-virüsler engellemez malesef.

Olayı kısaca ele alırsak yapabileceğiniz bazı kıstaslara göz atalım..

-MsnPlus programı mesela,aşırı derece bilgisayarınıza reklam çeker ama farkında olmazsınız.Bu program bilgisayarınız da var ise kaldırınız.

-Google toolbar kurar,bu toolbar içeriğinde e-pop önleyici vardır genelde çok işe yarar bu gibi reklamlarının gelmesini engeller.

-Şu an sisteminiz de ne gibi programlar kurulu olduğunu bilmiyorum ama bir çok adreslerden indirdiğimiz yazılımları direk hiç kontrol etmeden kuruyoruz"Kurulum da gereksiz toolbar prg leri kurulur ama çok önemsiz gibi görülür sisteme bir çok reklam çeker..

-Siteminizde girilmiş olan sitelere bir göz atın,bir çok gereksiz içerikden farkında olmadan bu çesit yazılımlar sisteme sızabilir.

Bu tip yazılımlar zararsız dır ama rahatsız eder kullanıcıyı ve Anti ler algılamaz,uyarı vermez.Sizin yapmanız gereken gereksiz tool-barları ve yazılımları bilgisayarınızdan kaldırmak akabinde web ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar dan kurulumunu yapmaktır.Baktınız kurtulamadınız temiz bir sistem kurup bundan sonra gereksiz bir çok yazılımdan uzak durmanız bilgisayarınız ve sizin açınızdan gayet sağlıklı olacaktır.

4. fatih alver

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    MSN plus kullanmıyorum. Ama gerekli-gereksiz programlar yüklü tabiki, tavsiyeler için teşekkürler, inceleyeceğim, olmazsa sistemi bi daha kuracaz galiba çünkü evet çok sinir bozucu!!

5. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    third party product dediğimiz yazılımlar, yani kurduğunuz bir programın üzerine kurduğunuz ek programcıklar bu tür reklamları fazla fazla içerir. önerim ücretsiz spybot programıyla tarayıp temizlemeniz, o tür programları da kaldırmanız. sistemi yeniden kurmaya gerek kalmayacaktır.

kaspersky'nin de hakkını yemeyin :)

6. fatih alver

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hanngi program... Samanlıkta iğne aramak gibi, kimbilir hangi programdaki hangi programcıktan kaynaklanıyo. Hayır teknik olarak fazlaca bilgim de yok, ama tavsiyeleri google ara/bul uygulamaya çalışacağım.

İyide madem öyle bi işlevi yok bu antivirüs ne işe yaradı, üç-beş sayfayı da engelleyemiyosa. Bide öyle bi foksiyon seçeneği var işte "Reklam Başlığı Engelleyici". Bundan ne anlamam gerekiyor??? Kırmızı başlıklı kızın başlığı değil sanırım :)

Malumat için teşekkürler, tavsiyenizi mutlaka deniycem.

cedrick41 bunu beğendi.
  7. Murattırpan

Murattırpan Yeni Üye

Seviye:
    Internet security'nin mantığı sadece virüsler değil bu tür durumlardır da.
    Kaspersky ile ilgili bu kadar ciddi bir şikayeti pek duymadım. Hatayı başka yerlerde aramak da gerekebilir. Bir de doğru ayar yapılmalıdır.

8. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eğer bir çok trojan ve spam saldırısına maruz kaldıysanız ya formatlamanız yada uzun bir çalışma yapmanız gerekecektir, ilk önce edinmeniz gereken programlar hijackthis,malware, ve adware yada spybot gibi 3. bir program. ilk olarak başlat-çalıştır komutunu verip msconfip yazıp açılan menüde başlangıca giriyoruz orda gerksiz olanları kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatırken f8 tuşuna basıp güvenli moda geçiyoruz ve hijackthis i çalıştırıp orda yabancı olan programları işaretleyip kaldırıyoruz ardından malware ve spy-bot programları ile taramayı yapıyoruz yine güvenli modda olacağız , anti virüs programı olarakda antiviri indirip taratma yapın kaspersky kadar iyi değildir ama norton ve kaspersky gibi programlarda çok bellek yiyerek adamı hasta ediyorlar, bu şekilde belki çok zarar görmedi iseniz bilgisayarınız temizlenebilir kolay gelsin

9. a.f.k.

a.f.k. Üye

Seviye:
    söylediğiniz yazdığınız yorumlara ne kadar açıklık getiri bilemiyorum ama eski bir windos kullanıcısı olsamda artık nefret ediyorum windows un her sürümünden... nerdeyse 1 yıldır ubuntu kullanıyorum ve windowsun yanından geçemiyeceği herşeyi rahatlıkla yapıyorum bi deneyin bi araştırın derim... ve hiç bir ücret yok bütün prglar açık kaynak kodlu olduğu için herşeyi yapabiliyorsunuz...
    http://www.youtube.com/watch?v=MN5VIVNSJ5I
    burdan bi videosunu izleyebilirsiniz

10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Aynı sorun bende de yavaştan oluşmaya başlamıştı(Eset Smart security 3.0kullanıyordum) ;Eset Smart security 4.0, Advanced System care ve IObit 360 v1.0 kurdum bu programları çalıştırdığımda inanılmaz derecede adware ve malware buldular ve temizlediler.. Şu an için hiç bir şekilde reklam sayfası açılmıyor ve bilgisayarım daha sorunsuz çalışıyor.. Özellikle Advaced System Care adlı programı öneririm..

11. fatih alver

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    sonuç... başarılı :in: :in: :in:

tavsiyeleri sırayla denedim. spybot kurup arattım ve çıkan zararlıları temizledim olmadı. Gereksiz bulduğum programları kaldırdım yemedi. Önder Bey'in tarif ettiği toolbar'ları kaldırdıktan sonra nihayet olumlu sonuç alabildim. Şu an sorun çözüldü görünüyor. Ama antivirüs programının bu konudaki zaafiyeti garibime gitti doğrusu.

Katkıda bulunan ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Sırayla aşağı doğru uygulamaya devam ediyodum valla :) Bir kez daha gördüm ki forumumuz engin bir deniz, her konuda...

Konu kilitlenebilir yada kaldırılabilir, teşekkürler ediyorum. İyi forumlar

funq ve cedrick41 bunu beğendi.
  12. Mustafa Tufan

Mustafa Tufan Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Windows kullanmamak bir ayrıcalıktır. Keşke ben de kullanmayabilsem. Ama mecburuz.

13. Mustafa Tufan

Mustafa Tufan Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    3-4 farklı bilgisayara değişik değişik antivirüsleri kurup test ettim. Her yönden diyebilirim ki NOD32 en iyisi. Bir de kesinlikle son sürüm antivirüsler kullanmayın, hatta son sürüm hiç bir programı kullanmayın. Son sürüm tüm programlar sistemi gereksiz yere yorar. Ben NOD32 2.7 kullanıyorum. Daha yakalamadığı virüs görmedim. Bir de mümkün olduğunca programları orjinal dillerinde kullanmaya çalışın. Yamalar programda hatalara neden olabilir.