Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çift yönlü spd. şu ikisi arasında kaldım.

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Gökalp Gönen tarafından paylaşıldı.

1. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba,
    Spd sisteme yeni geçiş yapacağım, günde 30-40 km şehir içinde ve bisiklet yolunda sürüyorum. Zaman zaman sadece kısa mesafeli ulaşım aracı olarak kullandığım içinde çift yönlü olması gerektiğini düşündüm. Şu iki ürün arasında kaldım
    http://www.decathlon.com.tr/cift-yuzeyli-spd-duz-bisiklet-pedal-id_8173126.html
    http://www.bikeandoutdoor.com/U2105...li-dag-bisikleti-pedallar-shimano-pd-m324.htm
    btwin fiyat olarak uygun diğeri ise shimano. öte yandan btwin 100gr daha hafif. Hangisini tavsiye edersiniz? Yeni başlayanlar için 200tlye kadar başka önerilerede açığım.
    teşekkürler.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Decathlon'da ki ürün hem daha hafif hem daha ucuz..

3. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Btwin hafifliğinden dolayı tercih sebebi. Diğer pedalı kullanıyorum shimano olanı yani hiçbir sıkıntı yok. Btwin de hiçbir sıkıntı çıkarmaz tahminim.

4. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence bunu da alın ancak baktığınız pedalla uygun mu kontrol etmeyi unutmayın. Bulabileceğiniz en ucuz SPD ayakkabı bu sanırım. :)

6. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tamamdır hocam teşekkürler. Umarım stoklarında vardır. İkiside spd sistem için yazıyor. O halde uygun olduklarını tahmin ediyorum. Kontrol etmem gereken başka bir kriter daha var mı ? Birde sanırım ayakkabı altına kaller almam gerekiyor. Bütün bunları tamamladığımda başka birşeye ihtiyacım yok değil mi ?

7. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Ben de çokciddi düşünmeye başladım SPD geçişini ama düşmekten de korkuyorum. Keşke bir süre deneme şansım olsaydı. Siz denediniz mi yoksa ilk kez kendi bisikletinizde takıp kullanmaya mı başlayacaksınız?

8. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    denemedim hocam, ancak ihtiyac duyduğumu hissediyorum. Özellikle 100kadansın üzerine çıktığımda harcadığım eforun çoğu ziyan oluyor gibi. 110u geçince artık koltukta zıplamaya başlamamda cabası :) Sanırım aldıktan sonra sakin bir meydanda yüzlerce kez dur kalk yaparak bi şekilde öğreneceğim.

9. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    SPD geçişini yol bisikletine geçtiğim gün yaptım. Ertesi gün kenarda dururken kitlediğimi unuttuğum için düştüm. Bir sonraki gün de birkaç yokuş sonrası %23 eğimli bir yere geldiğimde gücüm bitti. kilidi açamadan yerde buldum kendimi. İnternette biraz araştırırsanız spd kullanımını , unutkanlık dışında pek de bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

10. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Bol şans. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

11. isamorgil

isamorgil Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba bende Çift yüzeyli SPD pedala geçmeyi düşünenlerdenim. alır da kullanırsanız lütfen yorumlarınız buraya yazarmısınız ?

ben uzun araştırmalar sonrası yüksek kalitede arazi kullanımı için Shimano PD-T780 pedalın etrafında dönüp duruyorken (79€ fiyatı var) decathlon mağazasından sizin sorduğunuz modeli görünce biraz afalladım doğrusu çünkü aralarında çok ciddi fiyat farkı var.

12. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
  13. Gulen C.T.

Gulen C.T. Yeni Üye

Adı:
    Gülen Canol Tütüncü
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben eski bisikletimle bu pedalı kullanıyordum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Rahattı. Sadece pedal baya büyük göründüğü için ve rengini beğenmediğim için yeni bisikletimle kullanmak istemedim.

Şu anda da bu pedalı kullanıyorum. Takıp çıkartması çok kolay ama bir yandan da sürerken ayağından çıkacak hissi vermiyor. Tavsiye edebilirim. İlk kullandığım pedalda iki yüzey arasındaki fark çok fazla olduğu için doğru tarafı bulmak biraz daha kolay oluyordu. Şu an kullandığımda alışmak biraz zaman alıyor..

14. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Şehiriçi kullanımda SPD nin kıymeti harbiyesi yok. Dur kalklarda sıkıntı yaratıyor. Trafiğe girdiğinizde hiç kullanamıyorsunuz. Alacaksanız da buradaki gibi Çift fonksiyonlu alın.

15. Cem Bayıll

Cem Bayıll Kıdemli Üye

Seviye:
    ben spd pedalı çıkarma refleksini kazanmak için şimdiden düz pedal kullanmama rağmen dururken ayağımı kırarak çıkarıyorum acaba işe yarar mı

16. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tam yol bisikleti denilemez hocam. Merida speeder t1. Ve bazen grupça gezintilere çıktığımızda yada bi yere gitmek istediğimde ayağımda spd ayakkabı olmayabilir. Bu yüzden çift yönlü tercih etmek istedim
    eğer btwin ile performans farkı olmicaksa detachlona bi kez gidip hepsini tek seferde halletmek istiyorum açıkcası.

17. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Verdiğiniz ayakkabı linkinde "yol ayakkabısı" yazıyordu da o yüzden şey ettim. Resimde tabanı görünmüyordu ama mtb ve yol ayakkabıları farklıdır biliyorsunuz.

18. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Raşit abiye katılıyorum yol bisikletine yol pedali lazım. Ama ben de mtp pedal ve mtb ayakkabi kullanıyorum. Bunu da çıktığım zamanlarda biraz yürüdüğüm için düşündüm. Çünkü yol ayakkabısi ile yürümek biraz sinir bozucu. Ama kondisyonumu istedigim düzeye çıkardıktan sonra yol pedalina geçiş yapacağım :D

19. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    aslında yol ayakkabısı olduğu için değil, fiyat anlamında uygun olduğu için tercih ettim. Yani kullanım şekli, kadıköy modadan çıkıp, maltepedeki parka kadar, %90ı bisiklet yolunda geçen, yüksek kadanslı ,git-gel 30km bir yol. Eğer sorduğum ürünler bu kullanım biçimine uygun olmayacaksa tavsiyenize yönelebilirim. Ama çift yönlü olmaması kısa mesafeli ulaşımlarda sıkıntı yaratacaktır diye tahmin ediyorum.

20. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG]

Ben dün bu pedalları gözüme kestirdim. Proteam mağazasında 20 bin tenge (230 tl), işin kötüsü ayakkabıyı da yenilemek lazım. O da 300 tl civarı, eşimden gizli nasıl alıcam bilmiyorum. (bisiklete para harcamama çok kızıyor) :(