Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çift amörtisörlü bisiklete bagaj

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustafa Sadık Gürler tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Sadık Gürler

Mustafa Sadık Gürler Yeni Üye

Seviye:
    http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hpho...0268933091137_788461136_7630071_5837179_n.jpg

Fotoğraftaki bisiklet eski bisikletim ve geçen hafta 80 km yol katettim. Biraz onarıma ihtiyacı vardı giderdim. Daha uzun yolculuklara çıkmak istiyorum yeni bir bisiklet için mali durumlarım biraz kesat. Bu bisikletle yoluma devam edicem bir süre daha.

Sadede geleyim;
    Bisikletime bagaj istiyorum. Seleye asılan bagajların kapasites 9 kg civarlarındaymış sanırım. Bisikletim için bi heybenin alabileceği ağırlığı taşıyacak bagaj mevcut mudur?

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/0-58.jpg

Resimdeki gibi bi bagaj takmam amörtisörü devre dışı bırakıp bisiklete zarar verebilir mi?

Ha birde bana suluk takmam için bi yer önerir misiniz bisikletimde

Teşekkür ederim saygılar.
    İlk defa konu açtım heycanlıyım, Esenlikler dilerim.

2. Mustafa Sadık Gürler

Seviye:
    Ses bir ki? Cevap eyleyin sevgili forumdaşlar

3. Mustafa Sadık Gürler

Seviye:
    Yardımlarınızı bekliyorum forumdaşlar

4. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    bence suluğu kadronun en üstüne yatay bir biçimde takabilirsiniz tabi eğer ayağınız çarpmassa.eğer deldiririm sorun olmaz diyorsanız deldirin ama sorun olur diyorsanız cırt cırt lı yada kelepçe alın.
    birde son olarak sepetin amortisörü devre dışı bırakıp sorun çıkarabilirmi demişsiniz.iyide zaten uzun yola çıkarken sizin amortisörü devre dışı bırakmanız lazım yoksa bütün enerji oraya gider çok yorucu olur.

Mustafa Sadık Gürler bunu beğendi.
  5. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    Bende ön amortisörlü bisikletime sepet taktım amortisör esnediğinde, göbeğe sabitlenen kollar da esniyor. Heybe ve bagajı öne takarsan (elbette tek olarak takmayı düşünüyorsan) daha az amortisör çalışma mesafesinden ötürü daha rahat olabilir. Ucuz başka bir çözümde hurdacılardan sarda marka veya başka marka düzgün bir kadro alıp şu an bisikletinin üzerindeki malzemeleri aktarabilirsin. Böylece ortadan amortisörlü bisikletinden kurtulmuş ve bisikletin ağırlığı düşmüş olur. Gerçekten bazen hurdacılarda düzgün kadrolar olabiliyor. Elbette çok kaliteli değiller.

6. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim Çift Amortisörlü bisiklete 7 liraya aldığım bagajı taktım sorun yok,o bagajı alacağına bisikletçiden nikelaj bagaj al.

7. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Arka amortisör üzerine takılabilecek ve ağırlık taşıyabilecek bir bagaj türü olduğunu sanmıyorum. Bu tür bagajlar önde kadro ya da sele borusuna ve aynı anda teker göbeği civarından da kadroya bağlanır. Amortisör esnediğinde bagajınız hareketli parçalar arasında fazla dayanamaz.
    Sadece sele borusuna bağlanan bagajlar da pek ağırlık taşımaz sanıyorum.
    Bunun için özel bir tür bagaj varsa da ben bilmiyorum.

8. Mustafa Sadık Gürler

Seviye:
    Çok teşekkür ederim Sevgili Samet Demirtaş forumda amörtisör sabitleme konusunda başlık açıldı mı hiç acaba? Bu konuda da bilgim yok yardımcı olursanızdı sevinirim çok. Teşekkürler herkese. İzmirden Fethiyeye yolculuk var inşallah bayramdan sonra

9. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Böyle bir konu açılmıştı ve ben de o sıralar bunu yapmayı düşünüyordum. Çünkü elimde hazır malzeme vardı ama başlığı şimdi hatırlayamıyorum. Bulursam yazarım, hatta o zamana kadar uygulamanın fotoğraflarına şu adresten bakabilirsin: http://www.flickr.com/photos/salihdb/

Bu arada süspansiyonu iptal ettirmeden de arka bagaj kullanılabiliyor. Sonuçta selenin kelepçesi sabit olsa bile arka göbeğe takılan çubuklar bagaj tarafında oynak. Yani açı alabiliyor ve ben uzun süre öyle kullandım, en fazla 10 lt. su taşıdım, 8 kg. detarjan taşıdım hiç bir şey olmadı.

Haa, süspansiyon iptal edince hafifleme oldu tabi. Zaten amortisör yayı tek başına o taktığım malzeme kadar ağırdı. Gerçi bisikletin kendisi de ağır o yüzden enerji sönümü olayını ortayı iptal ederek hallettim. Artık yokuşları daha rahat çıkıyorum çok şükür.

Kazasız pedallamalar...