Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çift amortisör?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gülçin gül tarafından paylaşıldı.

1. gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar siteye yeni üye oldum çok bilgilendirici gerçekten.Emektar bisikletimi taşındığım şehire getirmedim burda geçici ucuz bir bisiklet alıcam şehir içi günde bir kaç saat kullanmalık çift amortisörlünün şehir içinde kullanımı zor diye duydum ama bulduğum bisiklet çift amortisörlü bu konuda bana yarımcı olur musunuz?

2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gülçin hanım öncelikle hoş geldiniz. İyi bir bisiklet almadığınız müddetçe, bunun maddi değeri minimum 2-3 bin TL civarında, çift amortisör tercih etmek pek akıllıca değil. Ucuz modeller günlük kullanım için bile yeterince perfromans veremiyorlar ve taşıdığınız facia gibi ağırlıkta cabası :)
    Şehir içinde ön amortisörü de olmayan 28" jantlı bir bisikletden daha fazla keyif alabilirsiniz.

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    o zaman biraz daha araştırayım tavsiyeleriniz varsa marka model çok sevinirim teşekkürler.

ÖMER KAYA bunu beğendi.
  4. ÖMER KAYA

ÖMER KAYA Üye

Seviye:
    çift amositörlü bisikletlerde hızlı gidebilmek ve yorulmamak imkansız ama tek amositörlü bir bisiklet ideal olabilir sizin için yani sizin kararınız için güney abinin dedigi ğibi çift amositörlü alırsanız genelde çok ağır olurlar ve zorluk çıkar rahatlık bakımındanda pek rahat sayılmaz..

5. abdullah gökduru

abdullah gökduru Aktif Üye

Seviye:
    eskiden benim de çift amörtisörlü bisikletim vardı. şimdi XC ye geçtim. önceden nasıl çıkarmışım o rampaları. şimdi çok rahatım. size tavsiyem çift amörtisör almayın.

6. Burak kandaş

Burak kandaş Üye

Seviye:
    Merhaba benimde full süspansiyonlı tabiri yerinde ise tank gibi 19.5 kg ağırlığında bisikletim var tepe den inerken sorun olmuyor çıkarken zorluyor ama ayaklarım alıştı artık sorun yok.Ama full süspansiyonlu olmasının hiç olmamasından daha iyi olduğuna inanıyorum,en kötü süspansiyon bile absorbe edebiliyor.Ama iyi bir full süspansiyonlu bisiklet istiyoriseniz 3000 4000 5000 ytl yi gözden çıkarmanız gerekiyor.Bende şimdilik bu tankla idare edip ayak kaslarımı geliştirip yeni bir uçak almayı düşünüyorum.

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    galiba bende tank gibi bişey alıcam diğerlerinin fiyatları çok aşıyor beni hiç değilse işe başlayana kadar idare ederim hemde güçlenmiş olurum :) artık ileride iyi bir model alırım şuan bulduğum çift amortisörlü olan 200tl :)

8. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  9. izzetatala

izzetatala Yeni Üye

Seviye:
    geotech cıty modeline bakmadan almamanızı tavsiye ederim

www.delta bisiklet.com sitesinden inceleyebilirsiniz

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkürler tavsiyeler için son bir şey daha sorucam kadro yüksekliği kaç olmalı boyum 1.70 tekrar teşk herkese.

11. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadro yüksekliği 16-17 " olması yeter... bütçem şimdilik az diyorsanız, benim tavsiyem beklemenizden ve parayı biriktirip iyi bir mtb almanızdan yana olur... şehir içi kullanıcam bu bütçe ile bisiklet almam gerekiyor derseniz ve ikinci el ile uğraşamıcam derseniz bir kaç tane Bianchi nin uygun fiyatlı modeli var aşadaki linkte olan bisikletler şehir kullanımı için o bütçeye göre fena sayılmaz ama kadroları çelik yinede almak istediğiniz çift amortüsörlü bisikletten kat kat iyidir.
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=127
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=148

12. Blasto

Blasto Aktif Üye

Seviye:
    birazdaha para biriktirip kron sedona gibi markalara yonelmenizi oneririm
    ozellikle kron 250 450 tl fiyatı ile bence gayet uygun (ancak üzerindeki donanımlar hakkında bir bilgim yok)

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    ben bisikleti hemen almak istiyorum ama fiyat olarakta 450ye çıkamıyorum galiba gidip 200e markette satılan bisikletlerden alıcam :(:( inşallah ileride iyi bi bisiklete sahip olurum şimdilik şehir içinde zaman geçircek fonksiyonsuz bişey alıcam çok mutsuzum :(

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    sedat hocam yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim gönderdiğiniz sitedeki bisikleti düşünücem büyük ihtimallede alıcam.foruma 50 mesaj göndermeden özel mesaj atma yetkim yokmuş o yüzden burdan teşekkür ediyorum size iyi akşamlar.

15. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ne yaparsanız yapın çift amortisörlü almayın.hatta bana sorarsanız bütçenizi birazdaha aşıncaya kadar hiç para harcamayın.200 liraya alacağınızın bisikletin ne ekmeğe ne zeytine faydası olur :) biraz daha sabır tavsiye ediyorum.

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    ewett araştırdım çok ve vazgeçtim şuan biriktirme aşamasındayım mayıs ayında bianchi özel seri rombo alıcam ,inş memnun kalırım teşekkürler yardımalr için:)

17. aquistik

aquistik Üye

Seviye:
    teen de güzel miş benimde hoşuma gitti

gülçin gül

gülçin gül Yeni Üye

Seviye:
    teen biraz küçük 24 jant ayrıca çelik kadro... fiyatı uygun biraz küçük olsaydım kesin onu alırdım :)

19. bicycler

bicycler Aktif Üye

Seviye:
    Eğer bisikleti fazla zorlamayacağım, sadece şehir içi günlük kullanım için bineceğim derseniz salcano'nun excel modeli var.
    Bisikleti denemiş değilim, fiyatı uygun olduğu için söylüyorum. 219 tl. ;)
    http://www.salko.com.tr/exel.asp