çift amortisör ve bunny faciası

fastest89

Üye
Tepki
7
arkadaşlar benm öyle bi derdim varki 2 haftadan beri beynimi kemirip duruyor şimdi elimde çift amortisörlü bianchi diamond die bi bisiklet var bu bisikletle çok rahat ön kaldıra biliyorum pedal çevirerk yada çevirmeyerek hiç farketmiyor ama geçen gün başıma şöyle birşey geldi hızlı bir şekilde yoldan kaldırıma atlama icap etti(bayada yüksekti banket diyim) ön teker çook krahat atladı ama arka teker banketin köşesine öyle vurduki şammiyel yarıldı:S yolda kaldım eve yürüyerek gitmek zorunda kadldım o günden beri kafmda şu var bisikletimdeki arka amortisörün tekerleğin yerden ayrılmasına izin vermediğini düşünüyorum 1 karış falan ayrıldı yerden ver bankete açrptı şimdi bu durumda bende mi bir sorun var yoksa normal mi :D birde bunu ortadan kaldırmanın bir yolu yokmu ? yayını falan sıkıştırsam işe yarar mı ? bir şeçenek de şu 99 da aldığım bir bianchi leopardım var onda amortisör fln yok onla daha mı rahat street yaparım dicem ama bu bisikletinde önünü kaldıramıyom yaa:S değşik bir dengesi var yardı medin gözünüzü sefiyim sorun bendemi yoksa bisikletin doğasındamı var?

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar
Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Arkadaşım aralarda satır atlamak, satır başı yapmak ve noktalama kullanmak !!! Tabi soru işareti dışında çok mu zor geliyor acaba? Bende bunu merak ediyorum okunmasın diyemi yazıyorsunuz acaba ?

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
2-3 okuyuşta anca anlaşılıyor cümle.. Sahip çıkın biraz dilinize.. Sen yazını düzeltmezsen cevap geliceğinide sanmıyorum.;)

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bunny hop'ın arka amortisörle çok fazla alakası yok...
Bende bianchi dragon varken yaklaşık 40-50 cm'e kadar rahatça bunny hop yapabiliyordum...
Arkadaşımdaki Giant ac1 180mm travelli kadro ile bile 10-15 cm çekebiliyorum (enerjinizi soğuruyor resmen amortisörler)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bence senin kafandaki soru işareterin çok :) Bianchi denilen yerli yapım bisikletlerini anında sat derim ve kendine yeni bir tane uygun bir mtb al:) ama Satabilecek misin onları:S işte orasını bilemiyorum!!
En iyi çözüm budur sanırım:)

• Beğen

fastest89

Üye
Tepki
7
@Hasan Çağrı
Aslında bu yadıklarınız beni gerçekten mutlu etti. Lise yıllarımda hep anlatım bozukluğu ve dilin yozlaşması hakkında ödevler yaptım dersler gördüm. Dilin yozlaşmasına karşı yapılan kitap okuma eylemlerine katıldım. ilkkez bir internet forumunda yazım eleştirildi, hemde anlattıklarından dolayı değil anlatımımdaki bozukluklardan ,imla hatalarından dolayı bu çok hoş gerçekten tebrik ederim.
Yazımın neden böyle imla kurallarına ters düştüğüne gelrisek, internette multiplaer oyun oynaya oynaya sağ baş parmağım kafasına göre spaceye basmaya alışmış. Yazımıı tekrar kendim okudum ve sahiden çok hata yapmış olduğumu gördüm, ama hiçbirinin farkına varamıyorum yazarken ancak okurken farkedebiliyorum. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim ve bu özverinizden doalyı sizi tebrik ederim...
Umarım yine hata yapmamışımdır iki kez okudum ama:D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Önemli olan farkına varabilmektir... Herkesin okuyabilmesi yani kolay okuyabilmesi için ise biraz dikkat eyeterlidir...

Ben mesela aralarda boşluk geniş olsun diye ... şeklinde bitiriyorum cümlelerimi genelde ki okuması biraz kolay olsun yazılar başlar sonlar ayrılsın diye :D

• Beğen

bmxserdar

Daimi Üye
Tepki
289
KardeŞİm Bu Konuda Bİsİklet SeÇİmİ Çok Önemlİ Banyyhop İÇİn
Bİsİklet Önemlİ Her Bİsİkletle Banyyhop Yapilmaz
Bu Stİlde Bİsİklet YapmiŞlar Sayin KardeŞİm Saygilarla

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Benim Diamond'u caddebostanda kime verdiysem benden çok bunny yapamadı (memocan dahil), benim yaptığım da zaten 10-15cm birşeydi bunny denmez yani, git bisikleti değiş gel dediler, değiştim ben hala düzgün yapamıyorum ama en azından önceden suç bisikletteymiş şimdi bende onu biliyorum :)