çift amörsitörlü bisiklete arka taşıyıcı (adı herneyse işte)takmak

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
merhaba arkadaşlar ben 2 senedir okula bisikletle gidip geliyorum çanta çok ağır oluyor ben de geotech bomber downhill var başlıkta da belirttiğim gibi çift amörsitörlü ben arkaya bu taşıyıcıdan bir de oraya takılan çantalardan alsam nasıl olur süürüşümü etkiler mi bir de bisikletin fren sistemini hidrolik disk yapmayı shimano tiagra almayı düşünüyorum görüşleriniz neler (biraz acemi usulü oldu ama artık olduğu kadar :D)

Scudo

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
arka bagaj demek istediniz sanırım,bende eski bi çift amortisörlü var,bisan yani o derece :D Neyse, normal bagaj aldım sele borusunun vidasına taktım, gayette memnunum -görüntü hoş olmasa da-, ancak sadece sele borusuna takılan bagajlar var, sırt çantası koymak için yeterli olacaktır. Bence sürüşünü pek fazla etkilemez,en azından sırtında taşımaktan çok çok daha rahat olacaktır.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
tiagra yol bisikleti vites sistemi yalnız.. takılır mı bilmem ama takılsa da hiç sağlıklı çalışacağını sanmıyorum
hidrolik disk için maşanın kadronun ve göbeklerin disk uyumlu olması gerekiyor.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Arka amortisörlü bisikletlerde kadroda özel bir tasarım yoksa genelde sadece sele borusuna takılıyor taşıyıcılar.Bildiğim kadarıyla 10 kg. civarında taşıma kapasiteleri var.Arka taşıyıcıyı çok faydalı bir şey.Zamana karşı antrenman yapan yol bisikletçisi olmadığına göre mutlaka al derim.

Ayrıca okula bisikletle gittiğin için canı gönülden tebrik ediyorum :)

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
önde mekanik disk var arkada ise klasik pabuçlu var arka teker boşluğu çok geniş alırken adam motor lastiği bile takarsın dedi :D aslında bisikleti 600-700-500 tl arası satıp tek amörsitörlü bir bisiklet almayı düşünüyordum ama sonra vazgeçtim

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Bende hem çift hem tek amortisörlü bisiklet var. Şehir içinde çift amortisörlü bisikletin daha iyi olduğunu düşünüyorum.Tabi İzmir'in bozuk yollarına göre yazıyorum.

Belediye(karşıyaka) mahalle aralarına kilit taşı döşedi.Yıllar içinde çeşitli nedenlerle kısmen defalarca sökülüp tekrar döşendi.Bazı yerleri çöktü, bazı yerleri kabardı.Şu anda dağ yolundan farkı yok sokak aralarının.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
şimdi ben sele borusuna takılan bagajlara güvenmiyorum (okul çantasını taşıma konusunda eğer tekerlek kısmına takılanlardan alırsam arka amörsitör işlevini yitirirmi veya azalma olur mu??

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Onu tam bilmiyorum ama öyle olduğuna dair bir şeyler okuduğumu hayal meyal hatırlıyorum. Amortisör ayar somunu sonuna kadar sıkılıp amortisör iptal mi ediliyordu ne oluyordu bilenler yazar belki.

Aşağıdan teker miline, yukarıdan da (özel bir tasarım yoksa) yaylanan kadroya yada sele borusuna bağlanınca bagaj demiri esnek olmadığına göre, ya arka amortisör yaylanması azalır yada bagaj demiri yamulur herhalde.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Sele borusuna takılanların fiyatları neler biliyormusunuz