Ciddi Kaza Geçirdik (09/07/2016 - Polonezköy Yolu)

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Cumartesi öğlen 14:40 sıralarında kız arkadaşım ile Bakırköy'den Polonezköy'e yola çıktık. Son 5km kalmış, büyük yokuşları geçmişiz yavaşça turumuzun keyfini çıkarıyoruz.

Yollar iyice daraldı biz de temkinli bir şekilde yolun en sağından tek sıra ilerliyoruz. Kız arkadaşım benden 5-10 metre arası mesafe önümde gidiyor, anlık hızımız 15-20 arası. karşı şeritten büyük bir kamyon geliyor, bizle alakası yok, geçiyor gidiyor 3-5 sn gövdemin sol arkasında bir darbe, ve kontrolsüzce yol kenarındaki su kanalına uçtuğumu hissediyorum.

Gözümü açar açmaz kız arkadaşımın 10 metre ilerde yüzü kanlı şekilde uzandığını gördüm. Gözü kanla kaplanmış, çok korkuyoruz, neyseki suyla temizlediğimizde yaranın kaşında olduğunuz anlıyoruz.

Çarpan kişi olan h100 minivan kullanıcısı bayandan bizimle ilgilenmesini ve zararlarımızı karşılamasını istedik. İkimizin de çeşitli yerlerinde yaralar var, kız arkadaşım başına darbe aldı, bisikletlerin zincirleri atmış durumda, bisikletler yürür durumda mı kontrol edecek durumda bile değiliz. Ve esas macera yeni başlıyor:

Kız arkadaşım: gözlüğüm de zarar görmüş bunları karşılayacaksın
Çarpan: önüme çıkmasaydınız burası bisiklet yolu mu?
Ben: sen bize çarpmadın mı nasıl böyle konuşabiliyorsun?
çarpan: Ben çarptım ama burası araba yolu bisiklet yolu değil. karşıma çıkmak sizin hatanız. ya bisiklet yoluna gitseydiniz ya da kanaldan sürseydiniz. size bir lira koklatmam.
Ben: sen trafik kanunlarını biliyormusun? ehliyetin var mı?
Çarpan: Al sana ehliyetim. kanunları biliyorum ben. sizin hiç bir hakkınız yok.
Ben: bilmiyorsan, kabullenmiyorsan polis çağırıyorum bekle.
Çarpan: benim işim var sizinle uğraşamam kimi çağırıyorsan çağır. (arabaya bindi biraz bekledi ama sonra gitti)

155'i aradım bir süre sonra geldiler, durumu anlattık, bizi hastaneye götürdüler tetkitler yapıldı, taburcu olduk. karakola geri döndük, ifadelerimizi tamamladık, imzaladık. Bu sırada kadını yakaladılar getirmişler. onlar da ifade vermiş: bizim onu sollamaya çalışırken ona çarpıp kendi kendimize düştüğümüzü iddia etmiş.

Biz şikayetçi va davacı olduk. Artık ne olur, nasıl olur, ne yapmalı bilmiyorum.

Çarpan Araba ve kadın ( sağdaki baş örtülü)
20160709_144151.jpg

Bize sırayla çarptığı yerler bisikletlerimizin olduğu yerler:
20160709_145707.jpg

Yaraların hepsini paylaşmadım ve küçük resim yaptım. herkes kaldıramayabilir
Arabanın bana çarptığı yer (belimin sol tarafı):
mor.jpg

kız arkadaşımın hali:

IMG-20160711-WA0004.jpg.jpeg

ikimizin de yaralanmaları sol tarafımızda arabanın çarptığı yerler. Araba sanırım bisikletlerimiz ile temas etmedi, direk bize çarptı.

Scudo
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
Büyük geçmiş olsun ... Çok ağır konuşacağım da ...Her ne ise forum kurallarına uymak lazım ...Şahidiniz yok mu ? Olayı gören şahitlik yapacak kimse ????? Herkesin altına araba verirsen olacağı bu ....Sen yine sabırlıymışsın ...Kadın filan dinlemezdim ....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İbrahim A. İkinize de çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız gerçekten. Memlekette vicdan yoksunu bu kadar "insan" varken yaşadığımız her gün bir mucize sanırım. Nasıl mücadele edeceğiz bu kara cehaletle, nasıl başa çıkacağız bilmiyorum ama vicdan ve empati yoksunluğu günden güne kendini daha da belli ediyor. Canınızın kurtulduğuna şükredelim, tekrar bu tür "insan"larla karşılaşmamanız ümidiyle.

aozdil

Üye
Tepki
4
Geçmiş olsun. Umarım dava sonucu güzel bir şey çıkar ve örnek dava olur. hem zararınızı karşılar hem de uygun cezayı alırlar.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.
Tepki
13
İsim
Mutlu
Bisiklet
Kron
@İbrahim A. Çok geçmiş olsun, gerçekten üzüldüm. Allah daha kotulerinden korusun. Bu gibi durumlarda ispat için bir action cam şart artık sanırim. (insanlar mert davranamiyor çünkü)

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Kaza raporu çıkmıştır bile. İnternetten kontrol edin. Suç kadına çıkmış ise hemen noterden bir ihtarname yollayın. İhtarname ücreti ile birlikte zarariniz ne işe o kadar tlnin belirttiğiniz iban numarasına x gün içinde yatırılmasını aksi takdirde yasal yollara basvuracaginizi belirtiniz.

Büyük geçmiş olsun...

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gecmiş olsun eğitimsiz ve saygısızlar cok

• Beğen

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
İşin doğrusu maddi zararlarımız çok önemli seviyede değil. en azından bizi zora sokacak seviyede değil. Ama o kadının yaptığının cezasını maddi manevi çekebilmesi için elimden geleni ardıma koymayacağım. Hayatımda bu kadar, bilgisiz ve vicdan yoksunu bir bayan görmedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yanımızda yedek bir telefon veya mini kamera bulundurup arkayı net gösterecek şekilde sırta, bele veya seleye vb monte etmek ve yol boyu kayıtta olmak lazım başka kaçarı yok. Şehir içi- dışı farketmez.

Allah korumuş, kalkabilmişsiniz. Eğer sizin hareketsiz yattığınızı görse kaçardı bu karı.

Geçmiş olsun. Davanızda başarılar diler, hiçbir şekilde şikayetinizi geri almamanızı tavsiye ederim. Biraz burnu sürtülsün bakalım "hanımefendi"nin. Belki davanızda emsal olacak bir karar çıkar da, karayollarında daha bir dikkat ve emniyet altında oluruz cümleten. Ben hakim olacam da, bu kadın benim elime düşecek, ah ah....

Ekleme:

Başınıza gelen şeyin şu haberdekinden farkı yok. Bu işin şakası yok, kadın canınıza kastetmiş, olaydan sıyrılmaya çalışıyor, hapis cezası almasını sağlarsınız inşallah.

(link)

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
geçmiş olsun, abla da ki rahatlık çok gözüme battı..
umarım hak sizden yana olur..
vuran kadın oldukça cahil konuşmalarına bakılırsa..
söylediği her kelimenin acısını çıkartın !

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
@Murat Semiz aslında yapılabilir fakat aksiyon kameralarının pil süreleri kısa. 3 4 saatlik sürüşlerin hepsini kayıt altına alabilecek kapasitede birşeyler olsa ciddi manada bisikletlilerin kullanması büyük avantaj.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok geçmiş olsun, acil şifa diliyorum. Cinsiyet ayrımı yapmak istemezdim ama, 2 yıl önce bana da bayan bir şoför çarpıp yol üstünde 3-4 metre sürüklenmeme neden olmuştu. En az ağır vasıtalar kadar bu şoförlerden uzak durmak lazım desek de, onlar gelip bizi buluyor.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
böyle bi kazada bide haklıymış gibi konuşuyorlar ya. o an kan beynime sıçrardı.
benim yapacağım şey. kendime bakardım ciddi yaram yoksa. bisiklete bakardım maddi açıdan zararı yoksa. son olarak karşı tarafa bakardım. kavga çıkarırsam dayağı ben mi yerim o mu ...
bu 3 durumda benim lehime ise. valla polis molis uğraşmam. dayağımı atar çeker giderdim. o beni bulmak için uğraşsın.

sizede geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun inşallah.

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kenarda giden bir motorsiklet, orada duran bir araba, yola çıkmış bir çiftlik hayvanı ya da karşıya geçmeye çalışan yaya olsa çarpmıycakmış sanırım sürücü teyzem... ifadesinden anladığım bu... bisikletliler bisiklet yolunda değilse çarpmak caizdir, doğaldır diye düşünmüş.. vicdansız yaratık.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@aknorl İnanın bu şekilde konuşmasa, bizi hastaneye, sonrasında metro/otobüs bir şeyin durağına bıraksa şikayetçi olmazdım. Ancak bu varlığın bu şekilde bizim aramızda yaşaması doru değil. Önceliğim hapis cezası alması olacak.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik