Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ciclo Master CM2.2 jant uyumuyla ilgili

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Deep Diver tarafından paylaşıldı.

1. Deep Diver

Deep Diver Yeni Üye

Seviye:
    Ciclo Master'ın CM 2.2 sini aldım başlangıç için,yol bisikleti kadrosunda sorun çıakrıcağını sandım ilk başta ama sensör güzelce oturdu.2 sorum olucak maşada sensörü tam olarak yerleştireceğimiz bi uzaklık var mı?İkincisi cihazda wheel ayarı var ve kullanım kılavuzunda da belli milimetreler verilmiş ama ne işe yarayacak bilmiyorum ve benim jantın boyutu yok.

Tire Size Circumference
    23-622 700x20C 2114mm
    25-622 700x25C 2146mm
    28-622 700x28C 2149mm
    32-622 700x32C 2174mm

bi kaç tanesini yazdım.Benim lastik boyutu 24x622 700x24C.Cihaz da standart olarak verilmiş ayar(default) 2080.Bu ayar sonuçta hızın yanlış görünmesinede sebep olucaktır.Ben kafadan 2140 olarak ayarladım.Yardımcı olursanız çok sevinirm,teşekkürler:)

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Maşadaki yukarı-aşağı uzaklık pek önemli değildir, önemli olan sensörün mıknatısa belli mesafede olmasıdır. Genelde cihazlarda "en fazla 3mm" şeklinde (belki cihaza göre 1-2 mm de değişebilir) bir ifade vardır. Yazıyorsa ona göre takın ya da mıknatıs ile sensör birbirine sürtmeyecek kadar uzak olan en az mesafeye monte edin, sorun çıkmaz sanıyorum.

İkinci sorunuza gelince; lastiğinizin etrafına ip sarabilirsiniz ve ipin uzunluğunu ölçebilirsiniz. Veya; mesela sibop tam yere dik dururken lastiğin yere değdiği yeri işaretleyin, teker bir tur atacak kadar bisikleti ileri götürün. Sibop yine aynı konuma geldiğinde durup lastiğin yere temas ettiği yeri tekrar işaretleyin. Yerdeki düz zeminde ölçtüğünüz mesafeyi mm cinsinden girebilirsiniz.

Jantın üstünde bir de lastik takılı olduğu için, sadece jant ölçüsünü girmek yanlış olacaktır. Onun için lastiğin çevresi gerekli size. Kolay gelsin.

Deep Diver bunu beğendi.
  3. Deep Diver

Deep Diver Yeni Üye

Seviye:
    Çok mantıklı,ben onun lastik çevresinn uzunluğunun olduğunu hiç düşünmemiştim.Yardımınız için çok teşekkürler:)