Çiçekli gidonlarımızın fotoğrafları...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Varsa bir gidonun, mutlaka çiçekli olsun..

Arkadaşlar bisikletlerimizin fotoğraflarını paylaşarak birbirimizi tanıma fikri çok güzeldi.
Ancak benim daha değişik bir önerim var..

Birbirimizi gidonlarımıza çiçek takarak tanıyalım..
Hangi marka-model bisikletimiz olduğu önemli değil..
Hangi cins-renk çiçek olduğu önemli değil..
Canlı yada kuru çiçek önemli değil...

Bu işte bir bisiklet ilk adımı atıyor.
Adımın arkası tüm Türkiyeden olsun..
Bu sevimli parola tüm Türkiyenin olsun..
Varsa bir gidonun, mutlaka çiçekli olsun..

Yolda, dağda, şehirde, bayırda..
birbirimizi çiçekli gidonlarımızdan tanıyalım...
heryerde ve her durumda..

Bisiklet forum ailesinin parolası olsun çiçekli gidonlarımız...

Bundan sonraki gezi ve turlarımda
Canlı yada kuru bir çiçek olacak gidonumda..

İşte bendeki çiçekli gidon...

http://i201.photobucket.com/albums/aa225/ozmesra/IMG_2280.jpg

http://i201.photobucket.com/albums/aa225/ozmesra/IMG_2279.jpg

Scudo

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
çicek cok bi feminen olmazmı ki:p :p

baska birsey bulsak mesut bey?

mesela tek renkli bir materyal?

kusak gibi gidonlara sarsak?

• Beğen
Tepkiler: rojava

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Değişik bir düşünce, farklı bir eylem. Ama ben sevmedim açıkcası. Mecaoz1'in fikri uygulanabilinir, daha aklı yatkın bence.

• Beğen
Tepkiler: rojava ve mecaoz

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
aman mesut abi biz kask takmaktan çekinirken sen çiçek falan diyorsun senin kalbin tertemiz ama ya başkaları ............... :)

• Beğen
Tepkiler: rojava ve Raven_35

sbs

Üye
Tepki
123
(link)

Bisikletlerimizi bu hale getirebilsek çok daha güzel olabilirdi. Yukarıdaki bisiklet ne yazık ki benim değil.

sbs

Üye
Tepki
123
Fotoğrafın boyutu için affedin. Bu kadar büyük olmaması gerektiğini biliyordum fakat kaza oldu.

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
çok hoş görünyüler paylaşım için tşkrlr

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@shaq

valla benim fikrim hala degişmedibence cicek işi biraz yanlıs anlasılmalara sebep olabilir (cevresel faktorler:D)

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
benim kilometre saatimde, kız arkadaşımın bana verdiği çiçekli pembe toka (ben istedim diye verdi, takma amacı yok, yanlış anlamayın lütfen:D) takılı duruyor.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@mecaoz1
Valla, güldürdün beni...Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.. :D Ama haklısın galiba....

@mecaoz1
Evet böyle bir işaret olabilir...;)

@puppetmaster
Doğru bildin puppetmaster kardeş. Bendeki çiçek ironAhmet'in dayısının gelin arabasından idi..
Valla sizden de birşey kaçmıyor.. Zehir hafiye gibisiniz.. Tebrikler.. :) :) :)

@Selim Çam
Çiçek takmayı sevmemenize hak verebilirim.
Ancak benim niyetim yolda giderken iki bisikletforumlunun birbirini kolayca tanıyabilmesi... Zira herkesin avatarındaki fotolar kişiyi tanımlayıcı olamayabiliyor. Çok özür dilerim ama mesela sizin avatarınız da tanımlayıcı değil, benim ki de.. Sizin avatarınız denizmuzu’na (deniz kızının muz şeklinde olanı) benziyor benim gözlükler ise camları karartılmış mafya arabasına mesela.. :) :) :) (şaka şaka)
Evet bence de Mecaoz1in fikri olabilir...
Daha pratik önerileriniz olursa bekliyorum...
Saygılar.. :)

@Bülent ÖZER
Sanırım beni en iyi anlayan bir sen çıktın Bülentcim..

@sbs
Aslında bana en başta esin kaynağı olan fotoğraf şu aşağıdaki idi..
Çevreci bir araç: (her ne kadar bisiklet ayarında çevreci olamasa da)
http://i201.photobucket.com/albums/aa225/ozmesra/adsz.jpg

@shaq
Benden teşekkürü sonuna kadar hak ettin. Helal olsun.

@mcyc
Valla benim bir çiçek taktırmam zorken, senin gibi; "bir kız arkadaş edinip tokasını hatıra olarak rica edin" diye teklif etmem çok çok daha zor.. :)

-0-0-0-0-0-0-0-0-

Konuya cevap yazan herkese ayrı ayrı teşekkürler..
Şimdi sizlere şunu sorayım...

Yolda vs giderken, bisiklet forumda mesajlaştığınız ancak gerçek adını ve simasını bilmediğiniz bir bisiklet dostunu bir şekilde hemencecik tanımak istermiyiz istemezmiyiz?
İstersek nasıl tanıyacağız?
Gidona birşey bağlamayız da başka bir şey de yapabiliriz.. Ancak gidon çok dikkat çekici bir yer olduğu için ben orayı önermiştim..
Tamam çiçekten vazgeçtim...
Dünyanın çiçek gibi güzel olmasını istiyoruz ama kendimiz çiçek gibi görünmek istemiyoruz.. Çiçekleri kadınlara kaptırmışız... Belki onlar biz erkeklerden daha fazla layıklar çiçeklere.. :)

Valla hevesim kursağımda kaldı aslında..
Belki tanınmadan gezmek daha iyi... Zaten bu forumda siz beni yeterince meşhur ettiniz.. Allah da sizi meşhur etsin.. :) :)

Yarın çetin bir turumuz var. Sabah 04:00 da kalkacam. Ben istirahate çekiliyorum. Allah hepinize rahatlık versin. Çiçeksiz günler dilerim.. Şaka şaka.. :D

• Beğen
Tepkiler: Exiledd ve alibo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Mesut Bey'in esasında düşüncesi çok güzel. Bu cemiyetteki arkadaşlar cemiyeti oluşturan diğer insanlarla sokakta karşılaşabilmesi yönünden ortak bir sembolümüz olsa.. Olsa olsa ama ne olsa? Ortaya atılan çiçek sadece bir örnek. Öyle bir şey olmalı ki genel beğenebilmeli ki kullansın, çok değerli olmasın ki çalınmasın, ağır ve çok büyük olmasın ki titizlerimiz takmam demesin. :)

Küçük flama olabilir. Ama şahsi görüşüm flamalar biraz komik duruyor.

Buldum... Lamba takalım... Ama öyle beyaz ya da kırmızı olmayacak. Mavi ile sarı da olmaz. Onlar da yaygın. Yeşil lamba takabiliriz, doğa dostu filan yönünden de mesaj teşkil eder, bir gün gazetecinin biri neden yeşil dediğinde:) Yeşil lamba işi için de Gürsel Bey ya da Ulaş Bey yardımcı olur sanırım.

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@Selim Çam

ben yapabilirim bende kendi yapımım 9 ledli far olmaya yatkın bi lamba var vee de yesil renk veren ledlerden ama bu ledlerin dısı beyaz oldugu için pek dikkat cekmez bence yol bisikletlerinin gidonlara sarılan seritleri gibi sarı yada kırmızı yada ikisi birden sarı kırmızı bişi yapabiliriz(takım cagrıstırıyorsa baska renkte olabilir ama dikkat cekmesi hasebiyle bu renkler dedim:d)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Selim Çam

Mavi falan var da yeşil renkli fener hiç görmedim. Belçikada gidona takılan rüzgar fırıldakları vardı. Bir tane almıştım örnek olsun diye ama orada unuttum..

Belki en basitinden gidona bir yeşil kurdela bağlanır..

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
benim bir fikrim var aslında ama nasıl olur bilmem

kaskımızın onune ve arkasına bisiklet forum ve yanına nickimizi yazalım boylece herkes birbirini kolayca tanıyabilir

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Benimde aklıma yeşil geldi hemen, en azından her elektrikçide bulunabilecek yeşil elektrik bantını yanyana iki şerit halinde sarsakda olur gibi.

Gerçi fosforlu olsa ne güzel olur ama :)

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
erkekler bisikletine çiçek takmak istemez belki ama herkes üstünde BİSİKLETFORUM yazan küçük ve fosforlu bir çıkartma yaptırıp kaskına ya da bisikletinin bakıldığında görünebilecek herhangi bir yerine yapıştırabilir.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
mesut abicim gercekten cok guzel bir dusunce ...

uygulanabilirde fakat zaten yolarda gordugumuz her bisikletciyle konusup tanısıyoruz,bu yuzden dolayı kadromuza kaskımıza hatta gidonlarımıza hic bir sey yapmasak bile birbirimizi tanırız tanısamasak bile 5 dk icinde tanısırız :)