chayoung lastiğim hakkında ?

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
Merhaba arkadaşlar dün lastiğim yarıldığı için yeni lastik almaya gittim ve bana satıcı chaoyoung model bir lastik önerdi bana da makul geldi ve aldım fakat eve gelip taktığımda jantın akort ayarı çok iyi fakat lastik inanılmaz yalpa yapıyor bunun sebebi nedir acaba ayrıca lastiği birkaç kerede çıkarıp taktım belki iyi oturmadı diye ama hiçbir fark yok.
Lastiğin modeli chaoyung batman xc 26×2.10 telsiz kullanan var mı acaba ?(link)3

Scudo

Burak Oguz

Forum Bağımlısı
Tepki
90
şeritine yamukluk varmı acaba kontrol ettinizmi

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Lastiğin kenarına sıvı sabun sürüp büyük el pompanız varsa 50 psı hava basın kenarlar oturacaktır.Zaten biraz kullandıktan sonra lastik jantla uyum içinde oluyor.Bu arada dış lastiğini bilmemde iç lastiği kullandığım diğer iç lastiklere göre daha iyi.Şöyle örnek vereyim.Aynı yollarda bir cst ,byte yada her hangi bir iç lastikle 300 500 km'de patlak yaşadım.Bu iç lastikle ilki 1500,ikincisi 3700,3.4500 km de nerden baksanız 1500'er km'lik arayla patladı.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Dış lastiğini kullandım. Yol tutuşu berbat ama benim kullandığım şehir lastiğiydi.

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
lastiğin kalitesine hamuruna göre değişir
bazıları hiç oturmaz bazıları tek seferde oturur
genelde dış yüzeyi oval olan lastikler daha çabuk uyum sağlıyor
benim tavsiye edeceğim çok az hava basıp yamuk yerlerini elinle düzeltip şişirebilirsin

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Fıyat olarak 15-20 tl cıvarında olan dıs lastıklerın fabrıkasyonunda cok uretım hatası,dıre oluyor.Dıs lastık alırken paraya kıymaktan kacmayın.

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
@Barış TURAN
15-20 tl degil usta ya 50 tl ye aldım kazıkmı yedim acaba :D

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@onur ö

Soyle soyleyeyım,bır lastıgı ureten fırma ya da dagıtımını yapan toptancı hangı fırmaya sorunsuz malı hakettıgı fıyata,hangı fırmaya dusuk fıyatlarla ıcınde fìre ve uretım hatası olan malzemeyı satıyor bılemeyız.Belkı bahsettıgın lastık baska satıcıda 70 tl ama sorunsuzdur.Senın aldıgın yer ıse cok daha ucuza ıcınde uretım hatası da olan malı cekmıs olabılır toptancısından,bunlar olmayan seyler degıl.