Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

chat önerisi

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında no_name tarafından paylaşıldı.

1. no_name

no_name Kıdemli Üye

Adı:
    mesut
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    arkadaşlar benim önerim bisikletforuma bir chat scripti eklemektir en azından online olan üyelerle canlı görüşüp muhabbetler edebiliriz ayrıca irc kanalı açıp oradada doyumsuz sohbetlere zemin hazırlayabiliriz benim şahsi düşüncem budur (benim adım hıdır elimden gelen budur) gibi :) :D

laodikya, Alican, simoniuğur ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Ben daha önce birçok böyle bilgi paylaşılan forumda bu chat oalyı teklifi gördüm ve bayağıda tartışıldı...
    Fakat bisiklet forum gibi bilgi paylaşımı önemli olan bir forumda bence bu biraz olsun kaliteyi düşürecektir...
    Neden derseniz sormak isteyenler direk soracaklar olay bitecek silinecek gidecek...Üstelik zaten forumumuzda aşırıya kaçmadan soru cevap yapabiliyoruz...Herkes istediği şekilde msn Yahoo IM skype gösterebiliyor yada özelden istenebiliyor....Bunlar varken forumda chat ortamı gereksiz diye düşünüyorum...Aynı olayı IRC de chat odası olarak yapabiliriz o ayrı konu...Hoşta olur...

Kişisel görüşüm budur...:)

Hepinize bol pedallı günler...
    Saygılar...

Murat CER ve Admin bunu beğendi.
  3. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    no_name merhaba.

bisikletforum.com a daha öncede siz değerli üyelerimiz tarafından chat scripti ekleme talebi gelmişti.Yönetim olarak zaten tanışma bölümündeki ilgili konu başlıklarında dileyenlerin msn ve yahoo bildirerek görüşme yapabileceklerini
    görüşüne varmıştık.

bilindiği gibi chat scriptlerinde güvenlik düzeyi düşüktür.buradaki yazışmalara dileyen katılabilir.(forum üyesi olsun olmasın)asıl korkumuz seviyeyi düşürecek ve bisikletforum.com a negatif etkileyecek durumlardır.

fakat msn gibi platformlarda kişi eklemek onaya bağlı ve yazışmak daha güvenli olduğundan forumumuzdada msn adreslerimiz ve yahoo messenger adreslerimiz bölümlerine yer verdik.

öneriniz için teşekkür eder,saygılar sunarım.

4. no_name

no_name Kıdemli Üye

Adı:
    mesut
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    evet vizyon olarak haklısınız fakat bu irc kanalı olayını düşünmek gerekli olabilir çok güvenli irc sistemleri var sonuçta

5. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Çok güvenli irc sistemlerinin de açıkları var.Hackerlar ilk önce bu sistemden sızmaya çalışırlar.
    Ne kadar çok script eklenirse ,güvenlik problemi de o kadar artar.

6. xykare

xykare Yeni Üye

Seviye:
    eğer böyle bir bölüme sponsor olursanız muhakkak açılır...

7. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    evet abi bencede forumun tek eksiğiğ o değil ama en önemli konulardan biri bencede herkesin msn i veya yahoo su felan yok eğer bir chat olayı olursa daha fazla kişilerle tanışıp arkadaş olabiliriz diye düşünüyorum

8. MersiLee

MersiLee Aktif Üye

Seviye:
    Bence gerek yok. Daha önce Bir yılı aşkın bir süredir üye olduğum bi form sitesi vardı. Ve bu sitenin bir chat odasıda vardı. Sonra forma yönetici olmam için teklif geldi. Form paylaşıları çok güzeldi ama chatte ne olduysa millet bir şekilde birbirine girmiş. Ne biliyim arkdaşlık kurulup sonra aldatmalar olmuş galiba. Gece gündüz formda nöbet tutmak zorunda kalmıştım. Konuları formlara da taşımaya çalışmışlardı. Sonra asıl yöneticiler baktılar böyle olmayacak Chati ve bir süre sonrada formu kaldırıp normal site haline çevirdiler...

Bence Chat gereksiz. En güzeli böylesi... ;)

Murat EVGİN bunu beğendi.