chainmassacre adlı üye kargomu yollamıyor

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Olan oldu demekten başka çare yok üzerinden neredeyse 6 ay geçti ama daha fazla kimsenin canı yanmasın, sağlık olsun.

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal
Scudo

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Özgün ÇETİN

yasal yollara başvur, hiç dert etme sana hiç birşey olmaz...
bulamazlar felan gibi düşünebilir o ama bütün herşeyi dökerler ortaya... hemen başvur yasal yollara...
az çok duyduğum kadarı ile 3-5 seneye kadar cezası var bu işin...

@Hüseyin Demirel

bir bankacı olarak söylüyorum...
yatırdığı bankanın güvenlik kameralarından, işlemin saati çıkar ortaya ve evrak temin edilir... bankalar işlem yaptıkları evrakları 5+5 olmak üzere en az 5 en fazla 10 sene muhafaza ederler...

ATM yada BTM den yaptıysa eder yine aynı yolla kameradan bakılarak, işlem saati temin edilir ve evrak ortaya çıkartılır...

Yasal yollara başvurabilirsin, bu senin hakkın, çeksin cezasını ş.....siz.

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
ya bizi m bu millet nekadarda sanal ortamda konusmaya merakli bilip bilmeden bu yuzden turkiye bir yere ilerleyemiyor ben arkadasim adina kargoyu kendi ellerimle yolladim yaklasik olarak 8 lr kargo masrafi verdim sonrasi takip nusunu arkadasin teline yoladim aradim acmadi 2.3 gun bu boyle surdu yaklasik bir hafta sonrasi kargo geri iyade oldu ve tekrardan 8 lr verdim iyade almak icin evet simdi o yazdiklariniz tekrardan yazmanizi isdiyorum

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@rahmankarataş
neyi savunuyorsunuz anlamıyorum ki ?
bana gelen ne kargo var ne de takip no.
ya beni elemanın dolandırdığı başka biri sandınız yada sahtekarlığı savunuyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@rahmankarataş

"Nokta" ve "virgül" kullansanız, ayrıca biraz daha özenli yazsanız da sizi anlayabilsek...
Hiç kusura bakmayın ama Türkçe'mizi çok kötü kullanıyorsunuz.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
işin gerçeği eğer site konusunda sayın yöneticilerimizin güven sorunu yoksa tc no bile istenebilir. Yada bağzı programlar bilgisayarınızın donanımına göre size bir kimlik numarsı veriyor ve o kimlikle programa giriş yapılıyor.(örnek csdeki sxe). eğer kullanıcı ban yedi ise bilgisayarında kimlik değişimi için mecbur parça değiştirmesi lazım. ip isim vs değiştirse bile kimlikten ban yediği için foruma giremiyor. çok ayrıntılı bir durum ama maksat öneri uygulanması biraz zor belki imkanar el verişli değildir ama gerçekten güzel uygulama olur.
veya tüm alışverişler havuz sistemine geçse ..ama bunlar dediğim gibi sadece büyük çapta öneriler.:)
saygılar sevgiler..:)

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
bahsettiğiniz numara IP numarası, modeminizi resetleyerek kolayca değiştirilebiliyor.

havuz sistemine geçiş daha önce söylenmişti fakat bu forum ticaret sitesi değil. karşılıklı güvene dayalı bir alım satım gerçekleşiyor. güven sorunu olanlar alacağı ürünü satıcısından ticaret sitelerinden birine koymasını ister ordan satın alır. yada kargo şirketlerinde değer koyma diye bişey var, kargo kapınıza geldiğinde siz ödemenizi kargoya yaparsınız kargoda satıcıya gönderir.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fark ettiyseniz ip değiştirme vs de yazdım. Sadece donanım kimliği dedim. Donanım kimliğinde kullandığınız ramlerin markaları işlemci markanız modeliniz ankart modeliniz vs gibi bilgileri içierir ip numarasına bağlı kalmadan olan kimliktir. hatta bazen çalınan bilgisayarlar bile bu yöntemle bulunabilir. Havuzda dediğim gibi öneri zaten bu forum altında olmaz ama ek bir site işi görebilir.masraflı olur ama tutarsa tam tutar gibi geliyor. İşin teknik yanını bilmem ama kullanım açısında rahat olacağını zannediyorum. Kişisel açıdan güven sorunum yok. zaten parça alınacak adamlar az çok belii .imzamdaki elemanlarala alışverişi yaptım. şimdide çağrı abiyle yapacaz inş. güvenilecek adam az bucuk belli oluyor sanırım.