chain reaction

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
Arkadaşlar 22 mayısda chain reactiondan bir kask siparişi verdim,kargo bilgileri ise şöyle ;
26-05-2011 00:30 International Hub Forwarded for export
25-05-2011 21:07 International Hub Received and processed
24-05-2011 11:03 009 Forwarded for processing
24-05-2011 00:00 WDM Online

acep ne zaman elime ulaşır ?:)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yaş
Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
normal şartlarda en hızlı 10 en geç 15 diyelim ama orada siparişte muhtemel zamanı belirtiyor olmalıydı...

• Beğen
Tepkiler: dinçer karadayı
Tepki
46
Benim siparişlerim de genellikle 7 gün içinde geldi. Türkiye'de bulunduğun yer, ptt nin dağıtım hızı da önemli sanırım. Bence bugün yarın gelir.

• Beğen
Tepkiler: dinçer karadayı

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
Bende öyle tahmin ediyorum biraz daha bekliycez artık ilgilendiğiniz için sağolun arkadaşlar..

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
Arkadaşlar ptt genel müdürlüğü aradım gönderim toplamda 108 $ fakat gümrüğe takılmış, kendiniz gelip almanız lazım diyorlar ayvayı yedik,bu gümrük olayı 150 euro ve üstü değilmiydi ? konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım..

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
gelişmeleri aktarırsanız seviniriz. biz de arkadaşlarla bu gümrük olayını hep merak ediyoruz.

nasıl sonuçlanacak bekliyoruz...

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Ben de $80'lik surucu devresi soylemistim bir proje icin, gumruge takilmis ne hikmetse. Yeni kanun gelmis, 2 ay icinde birden fazla alisveris yapamiyormusuz gumruksuz olarak diyorlardi, ama oyle bir durum da yok.

Allah'tan gonderici PTT, ozel kargo olsa ek masraflar yuzunden malzemeyi gumrukte birakmak daha karli oluyor.

Bu aralar bir cakallik donuyor gumrukte sanki ama...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@onur demirer

Geçmiş olsun Onur, benim kargoda gecikti. ederi hemen hemen senin tutar kadar. Bende ulaşmaya çalılştım fakat telefonlar cevap vermiyor. Sen nasıl öğrendin gümrüğe takıldığını? Ptt ile gönderilen kargoların genellikle takip no'su olmuyor. İsim vermek daha önce kaybolan kargolarım da işe yaramadı.

Ulaştığın telefon numarasını buradan ya da özelden verebilrsen ikrama geçer. Bu arada mutlaka senin gidip alman mı gerekiyor muş, bir yakın falan halledemiyor mu?

Hadi gümrüğe nasıl takıldı ise takıldı bu eziyet niye! Gönder hangi il'e aitse paketi vatandaş orada ne ödeyip alacaksa alsın.

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
iki ay olayını bilmem ama ben en son yurtdışından kışın alışveriş yapmıştım,sanırım %20 lik bi gümrük ücreti alınıyormuş ama ne kadarlık alışverişe kaç liraya bilmiyorum,alışverişim toplamda 108 $ zate gümrüğe takılmaz sandım ama yanılmışım,yarın topkapıya gidip kargomu alıcam kısmetse bakalım ne kadar bayılıcaz,bu arada herkese hayırlı kandiller..:)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Saol senin de kandilin mübarek olsun. Bu arada geçmiş olsun gümrük olayına üzüldüm. Alınca ne kadar ödedigini bizlere de bildir olur mu ? Ve niye takılıyomuş ki kanun 150 € diyor. Alla alla. Başka bir arkadaşın dediği gibi bir çakallık dönüyodur kesin.

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@MuratHan

Sagolun, PTT'den haber kagidi geldi bana. Ankara'daki merkezin numarasini vermisler, ama sizin isinize yaramaz sanirim (312 343 2929/2063). Teslimati bizzat bana yapiyorlarmis, baskasi olmuyor yani, ya da vekalet gibi bir sey lazimdir herhalde.

Kargonuz ne kadar gecikti? Genelde benim siparisler de gec geliyor, ama geliyorlar bir sekilde.

@dinçer karadayı

Aynen..

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@onur demirer

Bu gün 8. güne girdi. Kargonun durumunu telefon ile sorulup öğrenilebileceğini düşünmüştüm yanılmışım. PTT ile yıldızımız hiç uyuşmadı. Daha önceki ulaşmayan alışverişlerimde PTT'den hiç kağıt gelmemişti işin açıkçası yine de pek ümitli değilim 3 paketin ortadan sır olmasından sonra hiç güvenim kalmadı. Neyse artık bir kaç gün daha bekleyelim.

Bu vesile ile herkesin Regaip kandilini kutluyorum.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
yeni kanunla ilgili sanırım bu takılmalar ? yahu bende bekliyorum 20 gün olacak nerdeyse bi haber verseler de gitsek alsak muhtemelen bizim mallar yatıyo pttde:mad:

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Yeni kanun 150€ diyor ama. Arkadaşın tutarı 108$. nasıl takılabiliyor ki.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
hani 2 ayda bir yapılacak diyor ya yani kanunda,her alışverişte onun kaydını tutacaklar heralde.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
iyi de kayıt tutmak o kdr uzun sürmez ki. Bir de arkadaşlardan ilk defa alışveriş yapanlar var. Sanmıyom adamı resmen çagırmışlar gümrüge. Ne biçim bir çalışma şeklidir bu. Kesin çakallık dönüyo. Neyse arkadaşımız gidip alsın da ürününü bakalım ne hikaye anlatacakalr. Biz de ögrenmiş oluruz.

Tepki
2
yurd duışından ürün getirmek gercekten cok zor arkadaşlar herkes bir sorun yaşıyor muhakkak bence en sağlıklı ve en garantili yurd içi alışveriş yurd dısından birkez sipariş ettim birdaha yeminliyim 10-15 gün hep acabalarla geciyor. tabi terci sizlerin herkese hayırlı günler..

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@ilyas karakulak

yıl olmuş 2011 hala yurtdışından adam gibi alışveriş yapamıyoruz.devletin hiç bir kurumu işlemiyor ki, telefon ettiğimde adam benim kargoya bakmaya üşeniyor, en son benim paket kalınca kağıt bırakıcaklar gel al diye, %90 böyle işliyordur ptt nin sistemi:mad:

• Beğen
Tepkiler: Ozan Akçay