Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Chain reaction - parcel force international?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özgür Tunalı tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. CRC den siparişlerimizi daha önce Royal maille takip numarasız yolluyorlardı. En son geçen ay bir ürün almıştım.Bu gün farkettim, sanırım birkaç gün içinde değişmiş bu. Türkiye için şimdi sadece Parcel Force İnternational ile takip numaralı gönderme opsiyonu var ve artık büyük ürünleri dahi sepete ekleyebiliyorsunuz kargo ücreti ona göre yükseliyor. Jant-fullface kask vs gibi. Yanlız şöyle bir dezavantajı var minimum kargo ücreti 23 eurodan başlıyor. Burada gönderi detayları var:  Customer Service | Chain Reaction Cycles

Benim esas merak ettiğim ve önemli olan şey Parcel Force un dağıtımını Ptt mi yapıyor yine. Eğer öyle ise tadından yenmez.Çok yakın zamanlarda Crc ile alışveriş yapıpta Parcel Force ile gönderi alan arkadaşlar fikir verebilirlerse çok iyi olur.

gokhan erdogan ve Cem Unden bunu beğendi.
  2. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım. Yanız aşağıdaki linkte yazılanlara göre PTT teslim ediyor gibi duruyor.
    http://www.yamahaturkiye.org/forum2/showthread.php?t=17180
    Ayrıca devlet postası olan royal mail'in yan şirketi olması PTT nin dağıtıyor olma ihtimalini güçlendiriyor..

Cem Unden ve Özgür Tunalı bunu beğendi.
  3. Özgür Tunalı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende araştırdım ama hep çeşitli forum kaynaklı alıntı bilgiler var o yüzden emin olamadım.Ptt Avpimi aradım telefonu açmadılar herzamanki gibi:D

Cem Unden bunu beğendi.
  4. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    Valla ben de merak ettim umarım birileri bir bilgiye ulaşır

5. Umut Gül

Umut Gül Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yardımcı olurmu bilmiyorum ama sipariş ettiğim elcikler 22 Mayıs sabahı geldi, yani haftasonuydu geldiğinde. Kargoyu ben teslim almadığımdan , teslimatı kimin yaptığını bilmiyorum ama PTT haftasonu teslimat yapmıyor olabilir bu da belki size bir ipucu olabilir :)

Cem Unden bunu beğendi.
  6. Umut Gül

Umut Gül Yeni Üye

Seviye:
    Pardon ama, elcikler Parcel Force ile gelmedi :)

7. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    ne zaman açarlar ki zaten, büyük ihtimalle ptt dir ama daha hızlı gelir 8-10 gün yerine 4-5 gün içinde Türkiye'ye geldikten sonra teslim edilir.

Cem Unden bunu beğendi.
  8. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Türkiyede parcel force yok zaten, anlaşmalı olduğu firma önemli, mesela fedex in gönderilerini Türkiyede MNG kargo dağıtıyor, özel firma ile anlaşmalı da olabilir PTT ile de.
    Ama benim tahminim,Parcel Force un Royal Mail'in özel versiyonu olduğu, aynı şey PTT'de de var, yurtdışına paket göndereceğim zaman PTT kargo bölümüne gitmişim tam gönderecekken oradaki görevli buradan yollama çok pahalı tutar dedi, ben de yandaki bölüme geçip oradan yolladım. Aynı PTT olmasına rağmen biri normal devlet postası statüsünde diğeri özel statüde gibi bişey çıkardım ben. Bir de İngiltere'de gönderileri Royal mail ile yollayan firmaların hemen hepsi paket boyutu büyüdükçe Parcel Force a dönüyor.

Bu arada Parcel Force müşteri hizmetlerine mail attım umarım cevap gelir..

9. Özgür Tunalı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben sadece şuanda parcel force gönderme opsiyonu var demiştim ama dikkat etmemişim yada sonradan tekrar mı koydular ne:rolleyes: küçük bir ürün seçtiğiniz zaman royal maille gönderme opsiyonuda çıkıyor seçim bize kalıyor bu durumda 11 euro takip nosuz royal maille mi yoksa 23 euro takip nolu parcel force ile mi?İki ucu ballı deynek:D Sepetteki ürün çok olunca yada ağırlık fazla ise sadece parcel force u seçebiliyorsunuz.Bu daha iyi oldu aslında çok ufak siparişler için 23 euro kargo çok fazla olurdu.:rolleyes: Büyük ihtimal Parcel force u da ptt dağıtıyor.Demek oluyorki %20 gümrük vergisini ödeyerek ticari amaç gütmeyen 150 euro üzeri olan şeyleri bile getirebiliriz.:D :D :D Gönüllü yok mu ilk siparişi vercek:Skull-175

Cem Unden bunu beğendi.
  10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Parcel Force'u PTT dağıtıyor.. Ben ingiltere'den uzun süredir alışveriş yapıyorum ve uzun süredir de parcel force ile gönderiyorlar.. Genel olarak 1 haftada paketler elimde oluyor.. Hatta 4.5 gün rekorları var :) Perşembe öğlen verdiğim sipariş salı sabah elimdeydi.. Bazen 10 günü bulabiliyor gelmesi ancak oda sanıyorum ki PTT ile alakalı.. Genel olarak sorun yaşamadım Parcel Force ile.. Tavsiye ederim..

11. Özgür Tunalı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bilgi için sağol Berkay şimdi içime sinmiş oldu.:in: Arkadaşlar zilin sesini duydunuz.:D

Cem Unden bunu beğendi.
  12. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    bu parcel forcela alınca takip numarasını chaing reactiondan nasıl alıyoruz

Cem Unden bunu beğendi.
  13. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Geç oldu ama,size gerekli olmasa bile hala öğrenmek isteyenler olabilir diyerek;

http://www.parcelforce.com/portal/pw/home?catId=7500082&bhx=pf

Yukarıdaki linkteki "Track your parcel" bölümüne,siparişinizin "Order Details"
    sayfasındaki 12 haneli "Shipping Reference" No'sunu yazın...

14. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği işlemi gerçekleştirenler varmı aramızda ?

Kargonuz (yüksek meblağlı,ticari olmayan) Türkiyeye ulaştıktan sonra nasıl bir işleyiş oluyor?

Ptt size bir not ulaştırıp verginizi ödeyip kargonuzu alabilirsiniz gibi bir şey mi diyor?

Vergi tahsilini ptt şubeleri yapabiliyor mu?

Cem Unden bunu beğendi.
  15. Özgür Tunalı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçenlerde bir arkadaşımız (Emirhan Karasu) kargo dahil 150 euro üzerinde olan bir kadro almıştı.Sanırım 180 euro civarı birşeydi tam hatırlayamadım.Ptt den kağıt bıraktılar.Gitti Topkapı Avpime %20 vergisini ödedi ve aldı.Başka yerden alamazsınız.Ptt ile bir sorun olmuyor.Eğer 150 euro altıysa aldığınız ürün zaten direk kapınıza kadar geliyor.Sınırı geçmeden 9 Kez sipariş verdim.Yakında bir maşa alıcam 550eu civarı bir sipariş olcak.Maşa, kadro alan çok kişi var ptt nin dağıtımıyla en kötü ihtimal %20 öder alırsınız.:)

Cem Unden ve reha genç bunu beğendi.
  16. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    parcelforce da 1 hafta sürüyorsa royal maille aralarında pek bir fark yok demek ki..normalde zaten chain siparişleri 4-5 günde geliyor maks 1 hafta.. ama amerikadan sipariş verdiğim vitamin 2 günde geliyor dhl ile üstelik aynı kargo parasına o da ayrı.. :)

17. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Benimde 150€ altı 5-6 siparişim oldu.bende sorun yaşamadım,sadece son siparişimin gelmesi 20 günü buldu,biraz tedirginlik yaşadım :)

Bende yakın zamanda 580 € lık bir kadro sipariş etmek istiyorum.

İnş.sorun yaşamam,mutlu sonuda burada paylaşırım.

Hepimizin şansı yaver gitsin...

gokhan erdogan ve Cem Unden bunu beğendi.
  18. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Dün chainreactions 'ı incelerken aynı sorun benimde kafama takıldı. Güzel bir soru . Forumda çok zeki arkadaşlar var .

Birde yurtdışı banka havalesinde bankalar ne kadar alıyor ? bilgisi olan var mı ?

Mesela bana yolladıkları havale adresi şu

For "EUR Euro" currency transfers

Account Name: Chain Reaction Cycles Limited
    Sort Code: 90-23-97
    Swift Code: BOFIGB2B
    Account No:57161150
    IBAN: GB83 BOFI 9023 9757 1611 50

Bank of Ireland (International Banking)
    1 Donegal Square South
    Belfast
    BT1 5LR

19. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Peki bu %20 lik vergi kısmı 150 eurodan sonraki miktar için mi oluyo?Mesala 200 euroluk bi alışverişte 10 euro mu yoksa 40 euro mu vergi ödüyoruz?

20. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla tümü üzerinden.
    Ayrıca tam emin değilim ama Avrupa Birliği üyesi ülkeden gelirse eğer vergi %20 değil %18 oluyor.