Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Chain Reaction Cycles

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ALİ KABAKULAK tarafından paylaşıldı.

1. ALİ KABAKULAK

ALİ KABAKULAK Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar CHAİNREACTİONCYCLES.com sitesinin sipariş düzenini soracaktım? Güvenilirlik.gönderim süresi vb. konularda daha önce bu siteden alışveriş yapanlar varsa ve bilgilendirirlerse çok makbule geçer :)
    Şimdiden teşekkürler :)

2. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
  3. ALİ KABAKULAK

ALİ KABAKULAK Üye

Seviye:
  4. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Tahmin etmiştim açılmayacağını..İkinci link "chain reaction" kelimesini search etmiştim forumda. Açılan sayfanın linki idi o.

5. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    CNC sadece bisiklet malzemeleri için değil genel anlamda internet alışverişi için bulabileceğin en dürüst ve güvenli firmalardan birisidir. Siparişinin başına bişey gelmesi durumunda paranı öderler. Kullanım esnasında sorun çıkması durumunda da sorgusuz sualsiz yenisini gönderiyor adamlar. Sitenin tek sıkıntısı stokda olmayan ürünleri de listelemesi, bazen sinir bozuyor bu :) Gönderiler airmail ile gidiyor, burada PTT dağıtıyor (genelde 7-10 gün arasında eline ulaşır)
    Bu arada 75 euro gümrük muafiyetine dikkat !

6. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    gümrüğü ayrı mı ödüyoruz, başta cnc mi alıyor bizden? gümrükte kalırda haber de gelmez falan, öyle bir şey olmaz değil mi?
    Bu bisiklet parçaları daha çok takılıyor gümrüğe? Ben daha önce defalarca malezya, ingiltere, belçika daki mağazalarda alışveriş yaptım, almadan önce gümrükten geçeceğini biliyordum nitekim sorunsuz geldi. Ama bu bisiklet parçaları neden takılıyor?

7. Mücahit Kıvrak

Mücahit Kıvrak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şimdi ben chain'den 70 Euro'luk bir ayakkabı alacağım sadece 70 euro mu ödeyeceğim, malın elime geçmesi için..

8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sonuç nedir acaba? malzemeleriniz elinize ulaştımı?

9. ALİ KABAKULAK

ALİ KABAKULAK Üye

Seviye:
    Ben şahsen daha alışverişimi yapmadım ama en yakın zamanda yapınca haber ederim,bilgiler içinde teşekkürler ayrıca:)
    75 euroda önemli bir nokta :boese157:

10. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    sorum güncel. :D

11. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    1-Gümrükte bisiklet parçalarına ayrı bir işlem ya da kural uygulanmıyor.
    2-parça gümrükte takılırsa kargo şirketi sizi arayıp yetki istiyor kabul ederseniz ücreti mukabili işlemleri gerçekleştirip tüm masraflar ve gümrük vergisi dahil tutarı size bildiriyor hesaplarına havale edince mal size gönderiliyor. isterseniz kargo şirketinin anlaşmalı olduğu gümrük komisyoncusu yerine başka komisyoncu ilede işlemleri yürütebiliyorsunuz bunun için istanbula gitmeniz gerekmiyor telefon ve yzışma ile tüm işlemler yürütülebiliyor.
    3-Bu arada 75 eu muafiyet üst sınırına kargo ücreti dahil olmuyor. 75 eu yu geçerseniz 75 eu luk kısımda dahil tüm mal gümrük vergisine tabi oluyor.
    4-kargo şirketleri haksız yere gümrükte takılma gibi bir durum olursa kesinlikle sizin hakkınızı korumuyor. yani gümrük memurunun olası keyfi uygulaması karşısında hiç bir yardımda bulunmuyorlar hatta bu onlar için sizden komisyon alarak daha fazla para kazanma yolu oluyor. benim başıma geldiği gibi birde gümrük memurundan taraf olup terbiyesizlik yapabiliyorlar
    5- gümrüğe takılan malı kendi bulunduğunuz şehrin gümrüğüne yönlendirip oradanda vergi ödeme ve tesli işini yapabiliyorsunuz ancak ben bunu tecrübe etmedim. eksik bir şey varsa arkadaşlar tamamlarlar.
    6-ortalama fikir vermesi için 500 tl lik mal getirirseniz yaklaşık 500 tl daha masraf, depolama, komisyon bilmem ne cebinizden çıkar.

Mustafa Kocabaş ve felis911 bunu beğendi.
  12. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    çok teşekkürler bilgilendirici mesajınız için. ben daha önce defalarca 75 eu yu aştığım halde hiç gümrüğe takılmayınca(benzer ürünleri alan onlarca kişinin de takılmıyor) neden bisiklet parçaları takılıyor diye merak etmiştim(masatenisi ekipmaları alıyorduk). devletin bu keyfi uygulamaların önüne geçmesi lazım. Eğer vergi uygulanacaksa belli bir standartı olsun ve herkese uygulansın. Takılacak mı takılmayacak mı, ne kadar masraf çıkaracak derken kafayı yer insan.