Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

chain reaction cycles ve schwable marathon plus

Konu, 'Tekerlekler' kısmında GoMMeS tarafından paylaşıldı.

1. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Valla bedava Türkiye'de teki 100 150 kağıt:d Bende almayı düşünüyorum yaza doğru.

3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bu yaz crc den kadro ve maşa aldım hiçbir sorun yaşamadım. Maşa gümrük vergisine takılmadığı için 4 günde elime geçti. Sadece kadrom gümrük vergisine takıldığı için 23 günde anca elime geldi. O da crc den değil bizim gümrük memurlarımızdan kaynaklanan bir sorun zaten. Crc bildiğim en güvenilir sitedir. 2 yıl öncede arka aktarıcı almıştım. O da sorunsuz bir şekilde gelmişti.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  4. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim racekingden çıkan iç lastiği bunlara da takabilirim değil mi? iç lastik üzerinde 26x1,5-2,1 yazıyor.

5. MuratMutlu41

MuratMutlu41 Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aynen takabilirsiniz ozan bey maraton plus 1.75 ise ki en fazla değeri bu kadar iç lastik ile de uyum gösterir diye düşünüyorum.

6. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    2.0 olsaydı ben de alırdım, 1.75 ile stabilizeye girilir mi acep ?

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    CRC'ın sayfasında da gördüğünüz gibi Marathon Plus'ın 26" jant için 3 genişliği var; 1.35, 1.50 ve 1.75. Sizin 26x1.5-2.1 iç lastik ile 1.75 ve 1.50 olur, 1.35 olmaz doğal olarak.

Stabilize dediğiniz katran üstüne mıcır dökülerek yapılan yol değil mi? 25mm'lik (1") yol lastiği ile bile girilir öyle yollara ama konforlu olmaz. 1.75 ile otomobillerin girebildiği her yola fazla sıkıntı yaşamadan girersiniz.

8. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Merhaba stabilize derken bu tip yollara giriyorum... Race king gayet güzel lastik ama dikkatimi çekti çabuk yıpranıyor...

9. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Fiyati uygun bulmus olabilirsiniz ancak bilmenizde de fayda var, marathon plus tur lastikleri kullandiklari kalin koruma katmani ile oldukca konfursuz, bir o kadar da agirdirlar. Sonradan hayal kirikligi yasamanizi istemem.
    Zaten kullanim amaci olarak da gunluk kullanim ve kisa turlardan daha ziyade, yuklu ve uzun turlar icindir.
    Ornegin en kalin 1.75'lik modelini secerseniz 1kg'lik agirligi var. Yani sizin lastiklerden ortalama %70 agir, bu da surus keyfini hissedilir sekilde olumsuz etkileyecektir.
    Ayrica dis yapisi olarak fotograftaki stabilize yol icin de uygun degil kesinlikle.
    Yine de plus serisinden bir lastik almak istiyorsaniz, kullanimiza uygun olan mtb versiyonunu (2.10") tavsiye ederim.
    http://www.schwalbetires.com/bike_tires/off-road_tires/marathon_plus_mtb

Yılmaz Uyar ve Berksan bunu beğendi.
  10. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1.75 bu yol için ideal kalınlık olmasa da girilebilir bence. Ancak Marathon Plus'ın yapısı uygun değil öyle yollara:

http://www.schwalbetires.com/bike_tires/road_tires/marathon_plus

Off-Road kavramaya 2 verilmiş 5 üzerinden. Toprak yolda uzun ömür istiyorsanız Marathon Mondial gibi bir lastik sizin için uygun olur, 26x2.00" ebatı da bulunuyor bildiğim kadarıyla.

Ömer Ş. bunu beğendi.
  11. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Schwalbe Marathon Plus 26x1.75 kullanıyorum,bu yollara pek gelmez.

12. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Genelde herkes tarafından öneriliyor diye buna bakmıştım açıkçası. Ben ihtiyacım olanı söyleyeyim ve sizden ona göre tavsiye rica edeyim Bora Bey. Günlük 30 km asfalt üzerinde işe gidiş-geliş amaçlı kullanacağım özellikle. Zamanında seçimi doğru yapamadım ve dağ bisikleti aldım. raceking.ler orjinalindeki lastikler anlayacağınız. Hem lastikler 3 sene içerisinde oldukça yıpranmış görünüyorlar hem de ben artık daha ince lastiğe geçerek daha rahat akmak istiyorum yollarda (bu konuda etkisi olduğunu da çok okudum buralarda o nedenle böyle düşünüyorum.)

13. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Benim bisikletimin (Giant XSport-0) orijinal lastikleri Schwalbe Racing Ralph'ti. (700cx35) Toprak, stabilize epeyce yol kat ettim ama asfaltta çok akıcı değillerdi uzun turlarda. Maraton modellerini inceleyip Mondial'de karar kıldım. İstanbul'da baktığım yerlerde bulamadığım için CRC'den sipariş ettim. En son turumuz olan İstanbul-Atina'da lastiklerden çok memnun kaldım. Hem akıcılık hem koruma (hiç patlamadı :) hem de ağırlık (Plus Tour'un yarısı kadar) açısında çok iyiydi. Ağır off-road şartları hariç tavsiye ederim.

Not : Bu arada 2 lastik toplam 80€ seviyesine geldiği için gümrüğe takıldı (75€ üstü olduğu için). Vergi ve depo parası epeyce tuttu. :)

Kazasız ve keyifli turlar.

five

14. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şu an ikisi 55€ civarına geliyor. indirimli sanırım. Schwalbe Land Cruiser 26" MTB Tyre nasıldır acaba fiyat olarak daha uygun.

15. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu mondial modelini bir kaç kez görmüştüm arazi-asfalt için ideal gibi.Yalnız Türkiye'den böyle lastik alırsak (kendi adıma asla alamam) bu siteden adeti 70 tl Kargoda 15-20 tutar her halde geriye 20.000 km dayanabilirse işimi görür ancak,o kadar gitmezse 30-40 liraya aldığım lastik zaten patlamadan binlerce km atıyor beni.

16. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    buradan önerdiğiniz varsa alabilir miyim?

17. MuratMutlu41

MuratMutlu41 Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bence Bora Bey in verdiği linkde ki lastik derim. İster 1.75 ister 2.1 oda size kalmış

18. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Schwalbe Marathon-Mondıal fiyattan dolayı alırdım,ama gönlüm Contınental Race Kıng 2.0'dan yana fiyatı 13 Euro mu ne yazıyor Türkiye'de 55 60 lira.Contı bana 9700 km boyunca dayandı tabi son kmleri arazide yapınca en az 2 bin km ömrünü yedim.Çİftini 40 liraya sattım şuan genç bir çocuk kullanıyor yaklaşık 4 5 aydır.http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=122271&highlight= bu linkte bakabilirsiniz haline.Birde Yeni lastiklerim Mıchelın Traıl arazi için almıştım onlarda toplam 2700 km'ye dayandı Eylül ayında takmıştım.Tabi bende tur için lastik arıyorum ama 2.0'dan alt olmayacak şekilde Rubena,Cst filan var ama yalpa sorunları beni hasta ediyor.

19. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Anliyorum ancak conti ve schwalbe'nin hemen tum serilerini denemis biri olarak, iki markanin da 'plus' serisinden bir model almanizi onermem.
    Lastik basina 1kg'lik yuksek agirlik ve yarim santimlik koruma katmani, surus keyfini cok olumsuz etkiliyor. En azindan yuksuz, gunluk kullanimlar icin durum boyle.
    Tavsiyem, schwalbe'nin marathon serisinden almotion, dureme veya supreme, conti'den de topcontact2 modelleridir.
    Ebat olarak da, sayet surus yapacaginiz asflat cok duzgun degilse fazla ince lastikleri tercih etmeyin derim.
    http://www.schwalbetires.com/tech_info/rolling_resistance

20. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.