Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Chain Reaction Cycles ne kadar güvenli?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ATiCO tarafından paylaşıldı.

1. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    konu başlığındada sorduğum gibi,bu site ne kadar güvenli,orjinal ürünler mi sağlıyor vb.

mtb toplayacağım için rastgele google da kadro ararken bu siteyi gördüm önceden de görmüştüm takmamıştım fazla yabancı site diye daha sonra fiyatlara bakınca bayağı uygun olduğunu gördüm

karşılaştırma yaparsak erdoğanlar bisiklette deore v fren 9 lu set 570 tl küsürken burada topladığım dore hidrolik set (hepsi 2012 model) 300€ falan belki biraz daha azdır. bir diğeri de (en fazla dikkatimi çeken bu oldu) mavic crossride 6 vidalı teker seti 183€.

sizce ne yapmalıyım öğrenciyim bursumu ve harçlıklarımı toplayarak mümkün olduğunca en ucuza kaliteli parçalar toplamaya çalışıyorum

TEŞEKKÜRLER...

2. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben kullanıyorum crcyi daha yeni ritchey wcs carbon gidon aldım.Ama amerikadaki arkadaşıma yollattım gelirken getircek yanında.Onun dışında türkiyeye sipariş verirken 75€veya 100$ limitini aşmayın çok sorun olmaz.Aşmadığınız zaman gümrüğe takılsa bile gümrükte adamlara ödediğin miktarı gösterirsin olur biter.

ATiCO bunu beğendi.
  3. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben ilk olarak bu deore seti almayı planlıyordum toplam 292€ tutuyor bu mikter sizce gümrüğe takılır mı takılırsa bana ne kadara mal olur?

4. Çağatay TURHAN

Çağatay TURHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    75 euro fazlası tüm alısverişleriniz için %18 gümrüge vergi odersiniz kargonuzu oyle teslim ederler

ATiCO bunu beğendi.
  5. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    O siteden yeni bir alışverişim oldu.
    Hiçbir sorun olmadan ürün elime ulaştı.
    Sınır fiyatı 75 avro değilde 75 $ diye biliyorum.

ATiCO bunu beğendi.
  6. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ATiCO bunu beğendi.
  7. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gümrük mevzuatını tekrar okumanı tavsiye ederim burak 75€ veya buna eşdeğer diğer para birimleri diyor dolar için bu yaklaşık 99-100$ civarına geliyor.Ayrıca şuan bu muafiyet ramazan bayramı nedeniyle 150€ ya kadar çıkmış bulunmakta 1 aylık süre için.

ayrıca gelelim 75€'dan fazla her alışveriş için %18 gümrük ödersiniz kısmına aldığınız ülkeye göre vergilendirme değişebilir japonya ve çinden alırsan %20ydi sanırım hatta, Her alışveriş için demek saçma çünkü çoğu takılmıyor ticarı amaç taşımadığı için.Ama aynı üründen 2den fazla getirtirsen ozaman ticarı amaca giriyor.Bir çok kez 75€ sınırını geçtim gümrüğüe takılmadı genelde 108-120 dolar arası alışveriş yapıyorum.Ayrıca bu dediğimiz 75€ sınırına kargo dahil değildir.

ATiCO bunu beğendi.
  8. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    daha ilk video açıldığı gibi vay a****ını dedim kendime :D

kararımı verdim yardımcı olan bütün herkeze teşekkürü borç bilirim :) aşağıdakileri listeme eklemiş bulunmaktayım

jant seti
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=81359

hd. fren set
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=85972

vites sistemim(ön aktarıcıya 10 tl fazla verip buradan alacağım deltabisiklettekidaha iyi gibi geldi)

vites kolları
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=40547

aynakol
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=40496 (sizce paket içinde göbeğide var mıdır?)

ön vites
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3202,OdesisMc

ruble
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=31059

zincir
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=6053

arka vites
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=40542

9. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben zaten o sınırı kesin geçerim alacağım en düşük bir alışverişim 180-200€ olur

10. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    aynakolda bb included diyor yani gobek var

11. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    takip no su olmayan bir sipariş verdim bu siteden millet beş günde bir haftada geliyor diyor ama ayın 2 sinde verdiğim sipariş hala elime ulaşmadı..para iadesi için başvurmalımıyım yoksa biraz daha beklemelimiyim fikri olan :confused:

12. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Biraz daha beklemeli ve iletişim adresleri üzerinden hotmail hesabınızla bol bol iletişim kurmalısınız.evans cycles sitesinden vermiş olduğum sipariş için 1 buçuk ay uğraşmıştım.En sonunda geldi ve bildirdim.Yoksa para iadesi yapacaklardı.

doğan_69 bunu beğendi.
  13. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim birçok siparişim oldu bu siteden, sorun yaşamadım. 5 günde gelen olmadı hiç. PTT sağolsun yurda giriş yaptıktan sonra epey sürünebiliyor kargo. 10 ila 20 gün arasında ulaşır duruma göre. Zaten gelmedi diye başvursanız da bekleyin derler şu aşamada. Net hatırlamıyorum ama 25 günde ulaşmayan kargo için başvuru yapılabiliyor, size bir form gönderiyorlar, doldurup yolluyorsunuz.

doğan_69 bunu beğendi.
  14. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende bir kaç kez alışveriş yaptım bu siteden ve alışveriş yapan çok tanıdığım oldu. En güvendiğim sitedir. Benimde hiçbir ürünüm 5 günde elime geçmedi. Ancak süre konusunda genelde sorun Türkiye gümrüğünden ve ptt den kaynaklanıyor. Aldığım bütün ürünler 2 3 günde Türkiye ye geldi ancak gümrük sınırının altında olan vergi ödenmeyecek ürünlerim bile gümrükten en az 5 günde çıktı. Bence adamlar hakkıyla çalışıyorlar ve en ufak bir mailinize bile hemen cevap atıyorlar.

doğan_69 bunu beğendi.
  15. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler cevaplar için...yani bu durumda bir hafta daha beklemek mantıklı ozaman..gelişmeleri bu başlık altında paylaşıcam yine..:in:

16. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Takip no su neden yok acaba gönderinizin. Ben hiç takip no su olmayan gönderim yaptıklarını duymadım. Aldığım ürünlerin hepsinde de ptt takip nosu veriyorlardı.

17. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    sadece crcile başlayan bir sipariş no var başka birşey gözüme çarpmadı..ufak bir araştırma yaptığımda bazı ürünlere takip nosu verilmediğini duydum :confused:

18. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Enteresan bir durum. Büyük bir ihtimalle gönderim şeklinden dolayı herhalde. Standart Delivery ile gönderildiğinde Türkiye de ptt dağıtıyor ve takip numarası veriyor site. Ama diğerlerini hiç kullanmadım bilmiyorum. Bence iletişime geçmeyi bir deneyin derim.

19. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Site ücretsiz kargo için belirlenmiş sınırın altındaki alışverişleri aksi belirtilmediği takdirde takipsiz olarak gönderiyor. Benimkiler hep öyleydi.

20. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Daha önce iki kez sipariş vermiştim en son 3. olarak dün lastik siparişi verdim şu anda işleniyor.. 10$ yol ücreti verdim eski siparişlerimde hatırlıyorum takip numarası veriyordu standart shipping'e ama şimdi bilmiyorum bakalım göreceğiz.. Bir kez 5 iş günde gelmişti hafta sonu sipariş vermiştim pazartesi yollanmış cuma akşama doğru gelmişti ben de çok şaşırmıştım ama diğeri iki haftada geldi şimdikine bakacağız. Yani sıkıntı olmaz güvenilir site madur etmezler.. Evanscycles den de siparişlerim oldu bu iki sitede sıkıntı yaşamadım hi.. Bir kez starbike'dan sipariş verdim 1 ay sürmüştü almanyadan gelenlere sıkı gümrük var diye yazmışlardı arkadaşlar bir daha da sipariş vermedim starbike'dan.. İnş en kısa sürede ürünlerin gelecektir..