Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre haftası: 18 Eylül Bisiklete binme Günü

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında basri tarafından paylaşıldı.

1. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

Yine kamuoyumuzda yeteri kadar duyurulmayan ya da benim bir şekilde kaçırdığım bir konuyu TRT Radyosunu dinlerken farkettim ama haberin tamamını yakalayamadım. Bu hafta AB ülkeleri arasında çevre haftası olarak kutlanıyormuş anladığım kadarıyla. Hatta bugün (18 Eylül 2008) Dünya Türkiye Bisiklete Binme Günü olarak kabul edilmiş. İnternetten biraz bakındım ama bişi yakalayamadım pek. Haber ve etkinlik hakkında bilgisi olan arkadaşlardan paylaşım bekliyoruz. 22 Eylül'de Pazartesi günü de arabasız gün olarak seçilmiş. Aslında bu günler ileriye dönük deneme günleriymiş. Bakalım bir gün arabasız yaşayabilecek miyiz :D

Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Murat Suyabatmaz'da radyo programında röportaj yapıyor şu anda (12:21:00). Belki birileriniz yakalar. Ayrıca;

18 Eylül saat 14:30 da Ntv' de Yeşil rehber' de Canlı yayında ve 18 Eylül TEMPO dergisinde

yeralacaklar.

Biz zaten biniyoruz demeyin, daha da binelim, çevremizi de teşvik edelim.

Hoşçakalın

Faik BİLGİN ve ZekiAlper bunu beğendi.
  2. bugsy

bugsy Aktif Üye

Seviye:
    Petite ve @ R D @ bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tuncay Bey bence bu konu üzerinde bugün yogunlaşalım ve toplanalım:eek:
    Buluşma yeri olarak diger bir konuda belirtilmiş size referans veriyorum.
    http://bisikletforum.com/showthread.php?t=32193
    Hoşcakalın pedal ve çevre dostları

basri bunu beğendi.
  4. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gerçekten sizi tebrik ediyorum.Yani son anda yetişilmesine rağmen boş durmayıp ''aa Türkler de duyarlıymış'' dedirtiyorsunuz ya helal olsun.Bunu yapmayıp,duyurmayıp,daha fazla kirletenlerinde ALLAH cezasını versin.

Yapılan buluşmayı resimlerseniz çok memnun olurum:)

basri bunu beğendi.
  5. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

Bizler sadece bisikletin üstüne atlayıp ta pedal çevirmenin yanısıra bisikletin bir araç, yaşamımızda bir "öğe" olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Bu forumlarda dolanırken lastik, kadro, gezi vs çok güzel konularla vakit geçiriyoruz ama sanırım bu tür organizasyonlar konusunda da yapacağımız çok şey var. Maalesef ülkemizde de böyle arkaplanda kalmış konularda kamuoyu oluşturmak çok zor, herkese görevler düşüyor ama bireysel hareketlerden çok toplu hareketler ve yerel yönetimlerle işbirliği gerekiyor. İstanbul'daki Bisikletliler Derneği bu konuda güzel bir yolda ilerliyor. Radyo ve NTV'deki programları dinleyenler olduysa güzel gelişmeler oluyor. Ben bisikletin bu kadar medyada konu edildiği zamanlar hatırlamıyorum geçmişte. Bu fırsatları kaçırmayalım. Lütfen herkes bu derneğe en azından fahri üye olsun, faaliyetlerini takip etmeye çalışsın. Diğer şehirler de bu derneğin temsilcilikleri olma yolunda ilerlesin, çünkü yapacağınız her türlü organizasyonda bir kimlikle ortaya çıkmak dikkat çeker. Bu konuda dernekten Murat Suyabatmaz ile haberleşilebilir.

Evet bu tür organizasyonları takip edelim, destek verelim, bisiklet konusunda geç kalmak diye bir olay yoktur, neresinden yakalayabilirsek...

Not: Sanırım diğer arkadaşların 18 Eylül buluşması gerçekleşememiş, haftasonu birşeyler planlanıyor. Ama ben en azından kısacık bir tur yaptım iş çıkışı;

18 Eylül 2008:İftara 55 kala...

Hoşçakalın