Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cevapsız sorular...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat EVGİN tarafından paylaşıldı.

1. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    -Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak Dünya'da kaybolma kompleksimiz mi vardir? Neden insanlar birbirlerine sarilinca sag-sola sallanirlar?

-Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

-Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

-Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

-Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

-Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar ? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

-Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

-Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

-Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde"inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

-Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

-Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

-Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

-Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

-Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur? *

-Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

Baki Berk Kayalar ve nuriaktürk bunu beğendi.
  2. zorba11

zorba11 Yeni Üye

(((((-Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?)))))))) bize hoca demişti bana ve diğer öğretmenler artık hoca diyin diye:):)

3. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    hepside çok ilğinç sorular ama bir ögrenci olarak en güzrl bulduğum
    -Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

4. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

işte bu süper..:D ..teşekkürler.

5. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    "-Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?"

olumlu bakmak lazım:)yeni gitmiş oldugun warsaysak bile,en fazla 10 dakka bekliyceemizi bilmek rahatlatır bizi:p

6. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    konunun sonlarına dogru baymaya baslamıstı ama bu cok ıyıdı ;) coık tesekkurler paylasım ıcın

7. xcgull

xcgull Misafir

çok zevkli idi
    bir kaçtanede izininizle benden olsun

....neden sakızımızı saatimizin camına yapıştırırız
    ....neden yakınlarımzı göremediğimiz halde uçakta aşağılara elsallarız
    ....neden sevdiklerimiz den ayrılırken onlarla aramızda 30 cm mesafede biribirimize el sallarız.
    ....neden bir yabancıyla tanıştığımızda ona aslında nekardar modern bir toplum olduğumuzu anlatmaya çabalayıp dururuz .
    ....ve en önemlisi neden gazete okurken veya tel. sinema seyrederken çocuğumuz bizden kendisine zaman ayırmamızı istediğinde bir dakika sonra şimdi biraz meşğulum dediğimiz zaman normal karşılarız da ,
    yaşlanınca çocuğumuz bizi aramadığı veya uğramadığında.. anne ve babasına işlerinin çok yoğun olduğunu çok meşgul olduğunu ve uğramaya zamanı olmadığını söylediğinde çocuğumuzu yadırgarız.

8. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    vallahi karnım ağrıdı. ben galiba şirin hayvan görünce =inanmıyorum= diyenlerdenim..
    neye inanmyorum acaba? :):):)

9. Mustafa_Temizel

Mustafa_Temizel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir tanede benden diye samanyolu demişlerde Kanal 7 dememişler

10. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güldüm teşekkürler arkadaşlar:)))
    özelliklede şu düğünde oynanan şarkılarımıza...ama öyle ne yapalım...:)

11. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benden soru

Neden Pazartesi tatil değildir? :D

12. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepsi çok güzel,çok eğlendim hatta koptum ve yarıldımmmmmmm :D :D :D :D :D :D :D:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

13. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    oldukça güzel bir paylaşım,daha doğrusu harika :D:)