Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çeşme - Karaburun

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cenktamay tarafından paylaşıldı.

1. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar, ay sonu gibi Eski Foca'dan gemi ile Karaburuna gecip oradan Cesme'ye pedallamayi dusunuyorum. Haftada 2 defa 30-40 km yol yapan benim gibi biri icin bu guzergah nasildir acaba? Bu yolu pedallayan arkadaslar yol hakkinda egimler hakkinda bilgi verebilirmi acaba. Tesekkurler

2. zafer35

zafer35 Yeni Üye

Arkadaşım Merhaba ; Ben şu an İstanbulda oturan ve Karaburun;Çeşme ve İzmiri sokak sokak bilen yeni bisikleti sahibi olan biriyim...
    Senin bahsettiğin parkurda veya o civarlarda hiç pedal basmadım ancak... Dalgıç oluşum sebebi ile oraları koy koy çok iyi bilirim.Uzun lafın kısası Karaburundan Çeşme istikametine iki yok var birincisi Karaburunun içinden geçip Eğriliman tarafına devam eden ve arkadan süper bir deniz ,doğa manzarası içinden devam edip Ildırı ,Paşalimanı ve Çeşme yapan çok dik yokuşları olan bir yol varki biraz yoracağını düşünüyorum ..Diğer bir yol Karaburundan İzmir istikametine devam edip Mordoğanı geçiçtikten sonra Balıklıova köyünden girip Ildırı köyüne bağlanan bir yol var ben burayı sana tavsiye ederim ancak yollar dar ve trafikli dikkatli olmanı tavsiye ederim.

3. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    konuyu gördüm balıklıova yı okudum ve orda un kurabiyesi yemişliğim var çok duygulandım çokkkk bu sene çanakkale yapacağım ama şu an karar değiştirebilirim

4. ender özkan

ender özkan Üye

Seviye:
    Cenk bey süper bir rota belirlemişsiniz şimdiden iyi eğlenceler dilerim. önünüzde Zafer bey,in de belirttiği gibi iki yol var. Ya Karaburun, Mordoğan, Balıklıova,dan Ildırı ayrımı. Ya da Karaburun üzerinden sert inişi çıkışı ve virajı bol Küçükbahçe, Karareis ve Gerence Körfezinden doğruca Ildırı Köyü. İkinci güzergah tahmini 10-15 km daha uzun olup sırf Gerence Körfezini görmek için öncelikli tercih olmalıdır :) ilk bahsettiğim güzergahta da bol iniş çıkış var. İzmir Körfez manzaralı bir yol, Balıklıova_Ildırı ayrımına kadar. Buradan sonra yaklaşık 10 km lik bir yol kalıyor Ildırı ya. Ildırı da mola vermeyi ihmal etmeyin, manzaranın ve meşhur lokmanın keyfini çıkarın derim. Buradan sonra daha hafif inişli çıkışlı bir yol var ancak, aralıksız tatil köyleri,siteleriyle dolu. Sırasıyla, Reis Dere, Şifne, Ilıca, ve nihayetinde Çeşme.

5. cenktamay

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Nispeten daha kolay olan 2. Guzergahi tercih edecegim gibi. Simdiden Sariyer Fener arasinda antrenmanlara basliyayim. Cok tesekkurler bilgi paylasan arkadaslara. Bu arada 29luk Specailized Hardrock bisikletim var. Yol icin uzerindeki 29 luk 2.0 lastikleri cikartip 700c 45 sehir lastigi taktim. Cok akicioldu. Hangi lastigi tercih etmeliym. Duyuyorum Izmirin keskin tasli bozuk yollarini

6. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cenk bey merhaba,
    ben oralarda hiç bisiklet sürmedim ama, rahmetli Süleyman Şatır zamanında oraları karış karış gezmiş şu linkini vereceğim konuyu yazmıştı. Biz de okuyup imrenmiştik kendisine, ne diyelim kendi gitti adı kaldı yadigar, mekanın cennet olsun sevgili Süleyman Şatır...
    buyrun Cenk bey bu link: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7713&highlight=
    sağlıcakla kalın..

7. cenktamay

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Tuğrul Bey, çok isabetli bir bağlantı vermişsiniz. Çok zevkle okudum ve harita üzerinden Süleyman Bey'in güzergahını köy köy izledim. Oldukça zorlu bir yol seçmiş. Ama üstesinden gelmiş neyse ki. Fotoğraflar ve çevre çok güzel. Sabırsızlanıyorum :) Sevgiler.

Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  8. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben KARABURUN-ÇEŞME yönünde pedalladım,Süleyman abinin gösterdiği gibi rampalar sıkı ama keyifli,yanınıza bol su alın.