Cep telefonu tavsiyesi

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@mcyc

Sony Ericssonlarda K serisi Fotoğraf amaçlı üretilmiştir.W serisi ise Müzik için birebirdir.Öncelikle W810 Sony Ericsson 'nun en iyi walkman Telefonudur..Sebebi hem Oto Focus özelliği hemde müzik özelliği aynı anda taşıyan tek Sony ericssondur..

Eğer W810 'nun dışında bir başka model düşünürsen Nokia N73 Music Ediyşın :D Modeli çok kaliteli fotoğraf ve başarılı ses yazılımı vardır..Gerisi Traşdır :)

Bende S.Ericsson w850i var..Çok memnunum ama foto özelliği iyi değil ne yazık ki..Oto Focus olmayışı büyük eksikliktir..

Scudo

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
Gerçek fotoğraf çekmek için gerçek bir fotoğraf makinasına, gerçek müzik dinlemek için gerçek bir müzik çalara ve gerçek bir telefon görüşmesi yapmak için gerçek bir telefona ihtiyacımız var diye düşünüyorum.. Yani bir çok şeyi bir arada ve doğru düzgün yapabilen cihazların olduğunu sanmıyorum..

happy_feet

Aktif Üye
Tepki
62
bi aralar P990 http://ec1.images-amazon.com/images/I/01+2t-IPDEL._SS50_.jpg a baya takmıştım ama alamadım , şimdi fiyatı 600 liralara kadar düştü (teknosanın kampanyasıyla).. pek sporcu telefonu olduğu söylenemez ama senin istediğin özelliklerden çok fazlası var (ama sende fazlasını istemion dimi :D )..
O zaman 5300 http://www.shophive.com/storefront/images/thumbs/thumbvprshow_brand_details.phpnokia-5300-01.jpg önerebilirim, müzik, kamera, symbiansızlık:D , 3G'sizlik :D , kayan kapak felan baya hoş ideal bi telefon, fiatı:460 civarı ;)
Ayrıca Sony Ericsson S500i http://img.kelkoo.com/fr/small/377/026/00133068699412158779110612465477999026377.jpg var yenilerden güzel bi alet . . ( 559 lira )
Ayrıca Sony Ericsson W580i http://imgsrv2.toppreise.ch/tppics/small/118815_small.jpg var yenilerden,harekete duyarlı telefonların ilklerinden; telefonu yatırdığın yöndeki kısayola giderek tuşlara dokunmadan müzik çaları felan açabiliyosun, sanırım bu sebepten 599 lira ..
K610'un http://www.indecis.ro/imagini_produse/mica/21951.jpg da fiyatı 360'lara kadar düşmüş durumda hem onda birazcık istemesende:)D) 3G de var (o fiyata!)..

Ama dostum eğer K790 http://www.goldpc.com.tr/lastimg/s/s_cep_sony_erric_k790.jpg alırsan da; kesinlikle pişman olacağını sanmam ;)

("yorumlarım biraz subjektif oldu ksbkmyn:) : SonyEricssonSeverimdir de:D http://www.demirsys.com/magaza/store/catalog/ericsson.jpg")

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@BuRroM

Ne yazık ki günümüzün teknolojisi o kadar gelişti ki sihirli kutucuklar yapmaya başladılar :)
Aslında çok daha iyilerini yapabilecek durumdalar fakat yapmama sebepleri ortada :) Milyonlarca IPOD , Milyonlarca Canon..

Geçenlerde Test yapılan bir protatip Sony Ericsson gördüm..Fotoğraf kalitesi bendeki Yarı Pro.Dijital kameramdan nerdeyse daha iyiydi :)

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
1 gün geçti 3 sayfa olmuş:D yaptığınız yorumlar ve verdiğiniz öneriler için çok teşekkürler hepinize.
joystick olayını ben de düşündüm, henüz kararsızım o konuda.
w810i gerçekten büyük bir kullanıcı kitlesine sahip sanırım. ve çoğu kişi de öneriyor. düşüneceklerim listesinde ilk sıraya yerleşti:)
nokia n73, önerilen bir diğer telefon. ancak alacağım telefonun parasını tek başıma biriktireceğim için(ailem bu sefer yardım etmiyor:D) beni biraz aşan bir telefon. ama bu telefon da düşüneceklerim listesinde.
samsung pek düşünmüyorum.

hepinize tekrar teşekkürler. başka yorumları olan arkadaşlar varsa, bekliyorum:D

(ve evet k790i' de megabass olayı yok)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
İşin kısaca özeti En iyi Foto+müzik telefonu N73 Music Editions..2.Sırada ise W810i S.Ericsson..
1.N73 M.E. =Müziğinin yanında mükemmel foto kalitesi ile dikkatimi çok çekti
2.W810i=Orta seviyede foto ama mükemmel bir müzik deneyimi :)

Güzel bir özet yapmışsın tebrik ederim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
almak istiosan en iyi model şuan k610 i fiyatta cüzi ben de ben almayı düünüorum çünkkü 290 ytlcik yane.

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Bence Telefona Para verilmez :)

Malum Tuketim Deryası

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben daha 3-4 gün oldu samsung E200 aldım. fiyatına gore istediğin ozellikleri tasıyan ucuz modellerden biri. bence tek kotu yanı telefonun hafızası düşük, micro SD card ile arttırmak mümkün ama melodi olarak kullanacagın şarkılar tel hafızasında bulunmalı. mp3leri karttan sorunsuz dinliyorsun kulaklık ses kalitesi de iyi.
fiyatı 265 YTL

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
dostum kesinlikle w810i.ben şuan da k750i kullanıyorum.geçen sene ocak ayında almıştım.forumu i takip edenler ''gezi fotoğrafarı'' bölümünde benim çektiim bi çok fotoyla karşılaşacaklar.p fotoların tamamı k750 i ile çekildi.sony ericsson ların en büyük artısı ve patent sahibi olupta resimlemede ilk sırada olmasını sağlayan özellik autofocus.bu özellik resimlerin daha net ve daha canlı olmasını sağlıyor;)
mp3 konusunda üstüne yoktur.heleki ''earphone'' kulak içi kulaklık kullanırsan inan müziğe doyamayacaksın.çevremin %90 s.e. kullanıyor.benim sayemde:Dve hepsi çok memnun.şuanda benim en büyük gözdem s.e.w610i tasarımı beni bitiriyor;)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
W810i gerçekten güzel bir telefon, geçen seneler 1000 ytl falanda sanırım, şu aralar 350 ytl lerde gibi, yani çok iyi bir fiyat, mp3 player alsanız böyle güzelini zor alırsınız herhalde, üstüne telefon, fotoğraf makinesi, bir sürü özellik vs. Bu arada siz en ucuz kaça gördünüz ? Nakite 300 lere kadar iner mi acaba sirkeci piyasasında ?

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
w810i' yi hiç araştırmadım ama k790' ı 500 ytl' ye bırakıyorlar edirne piyasasında.

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
telefon alırken ilk bakman gereken özellik pil dayanıklılığı bence isterse 5 mp olsun 30x optik zoom olsun(nası olcaksa:D) 30 gb hafızası olsun ama şarjı 2 gün gitmiyecekse neyapiyim ben o telefonu buyüzden sony-ericsson un önerilen modellerine bak derim 1 haftaya kadar dayanıyor sürekli mp3 kullanmanız halinde bile..

hypromellose

Aktif Üye
Tepki
431
benim tercihim kesinlikle toza toprağa çamura dayanıklı modellerdir! eskiden herkesin bildiği 5110 denen takozumsu aletten vardı! 3 yaşındaki kuzen 4.kattan attı beton zemine ve sadece bataryası fırlamıştı! sonra 5100 aldım 2002 senesinde hala kullanıyorum taş gibi. şuan kullandığım diğer telefonumda siemens M75! rampa çıkarken kopan zincirime kızıp tekme atsam hiçbirşey olmaz eminim!
tamam biraz zabıta telsizini andırabilir ama acaaaip sağlam!

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
herkese yaptığı yorumlar için teşekkür ederim. hiç beklenmedik bir anda fikir değiştirdim. hiç beğenmediğim(tasarım açısından) bir telefon olan sony ericsson 810i' yi listemde 1. sıraya yerleştirdim. çok büyük ihtimalle k810i alacağım.

yorumlarınız için tekrar teşekkürler...

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
mmkunse hiç kullanma ama , illa alacaksan samsun i900 'e bi bak derim.mms atmak için biraz uğraştırabilir ,o konuda artis kendisi azıcık ucundan :)

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Ben bir öneride bulunmayacağım, ama dijital zoom olayına aldanmaman gerektiğini söylemek isterim. Dijital zoom'u kendin bilgisayarda da yapabilirsin, hem de istediğin kadar (tabi bozulacaktır bir noktadan sonra görüntü). Dijital zoom'un hiçbir getirisi yok, 1X zoom yapsan bile fotoğrafı büyüttüğünde göreceksin normal çekilmiş bir fotoğraf ile arasındaki farkı. Bu yüzden sırf dijital zoom'u daha fazla diye alma alacaksan. Bir de xenon flaş demişsin. Sanırım beyaz ışık olduğu için öyle dedin, zira öyle bir flaş türü yok. Araba farlarında var xenon sistem.

MXF

Üye
Tepki
0
varsa daha iyisi o da olur

(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@MXF

işte auto focus avantajı.arkadaşlar unutmain autofocuslu kameraların lensleri hareketlidir.o bakımdan odaklanmayı daha ii yapıyor e netice üstteki fotolar;)bu bahsettiğim hareketli lens sonyericsson'un patemtli teknolojisidir.diğer hiç bi telefonda bulunmaz:)

samsunga hiç yanaşma.bisikletçi adamı bozar:Dçok hassas telefonlar onlar