Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cep telefonlarına bırakılan [[ +359 ve +393 Alan Kodu ]] ile çağrılara DİKKAT!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında GiciK eRay ADALI tarafından paylaşıldı.

1. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar; son zamanlarda telefonuma gelen +35 hatta +359 ile başlayan ve +393 ile başlayan numaralardan cagrı almaya başladım. numaram tekerleme gibi bir numara oldugu icin sık aranmam kacınılmaz.. İnternet yaptıgım bir arastırma sonrası bu numaraların bizim ülkemizdeki 0900lü ve benzeri hatlar tarzında Bulgaristan numaraları oldugunu ögrendim.. sahıslar (cogunlukla da orada yaşayan türkler ya da türkçe bilenler) Size cagrı atıyorlar hatta mesaj atarsanız "merak ediyorsan ara konusalım" ya da "konusmamız lazım soyleyeceklerim var" tarzı mesajlar atıyorlarmıs ve aradıgınızda kontorleriniz su gibi akıp gidiyormus..

Basıma cok sık gelmeye basladı... Yurtdısı ile iletisim halinde oldugumdan merak ediyor ama aramak istemiyordum kodu bilmedigimden.. Size de benzer cagrılar mesajlar gelirse önemsemeyin kontorlerinizi/faturalarınızı bu gibi dolandırıcıların kazancı haline getirmeyin..

BAZI SİTELERDEN ALINTILAR;

Son aylarda sıkça +35 ile başlayan +359897773087 +359889787902 gibi telefonlardan özellikle cep telefonlarına sık sık çağrı gelmeye başladı. +35 Bulgaristan 'dan gelen aramalardır. Bizim ülkemizdeki gibi bazı uyanıklar oradan çağrı bırakıp aramanızı istiyorlarki kontür kazansınlar. Bu yüzden cep telefonunuza +35 ile başlayan bir çağrı bırakılmışsa sakınha bi ariim bakim ne istiyorlar kimmiş gibisinden boşuna aramayın paranız gitmesin...

Ve

http://firmahaberleri.blogcu.com/35-ulke-kodu-ile-gelen-aramalara-dikkat_44484711.html

2. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    Bilgi için teşekkürler.Geçen hafta bana da geldi böyle bir çağrı,ben de geri arayacaktım ki.telefon düşmedi Allah tan:D

3. Necati Günüç

Necati Günüç Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben evimde voip kullanıyorum yani internet telefonu aradığım yerde sürekli farklı ülkelerin numaraları çıkıyor... ama çok memnunum ev hattımı kapattırdım her ay boşu boşuna 20 tl para ödüyordum şu anda 4 ayda 10$ lık para yüklüyorum tüm türkiye ile ve dünyanın birçok ülkesi ile 3 ay ücretsiz konuşuyorum...

Onur Kahraman bunu beğendi.
  4. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizede mesaj gelmişti :D geçen geceyi unutamadım.Aynı şeyleri yaşıyalım vs. vs. :D Arayıp sövecektim ama iyiki aramadan mesajı son bir defa daha okumuştum.Bu mesajı yazdıktan sonra 4-5 sayfa boşluk bırakıp 1 Dk/24 kntör yazıyordu.Anladım bunun gibi birşey olduğunu,uğraşmaya değmez dedim ;) :) :D

İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  5. Necati Günüç

Necati Günüç Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam nonnoh die bi şirket var ... evimde uydunet kullanıyorum ve telefon hattımı kapattırdım . harika bir sistem var bi cihaz var onu ev telefon hattına bağladığınız zaman normal numarayı çevirip arıyorsunuz araştırabilirsiniz türk trlekom a sabit ücret ödeyeceğinize kapattırın internet ve telefonu uydunete geçin fazla bi maliyeti yok o maliyetinide zaten bir ayda amorti ediyor.. şiddetle tavsiye ederim ayriyetten bu hesabi aldığınız zaman wirelles olan heryerde aynı aramayı yapabiliyorsunuz lap top unuz veya wlan uyumlu cep telefonunuz varsa çok rahatlarsınız

N.Erdem TUGRAHAN ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  6. N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    Yankılanma yapıyor mu acaba sizdeki?Dayımlardakinde yankılanmadan hiçbirşey anlaşılamıyorda :(

7. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    aynı olay şimdi başıma geldi ama bi tanıdık ta olabilirmi bilemem +14258353390 numara bana mesaj attı atılan mesajda yazan şu:''gece bisikletini çalcaz '' :D:D:D komik ama şimdi bu mesajı aldım ben

8. N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    Çalındımı bisiklet? :D

emre arıkan bunu beğendi.
  9. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    sabah olmus ses yok acaba calındı mı =)

o daha cok internet üzerinden atılmış bir mesaja benziyor ama ona da dikkat etmek lazım =) bisiklet bu sakaya gelmez =)

emre arıkan bunu beğendi.
  10. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    bisikletim duruyo yapan elemanı buldum bizim fırlamalardan biri internetten yollamış :D:D zaten o bisikleti çalabilmesi için ilk önce beni çalması lazım odamda uyuduğum yerde gözümü açtığım anda karşımda duruyo bisiklet

onder ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  11. onder

onder Üye

Seviye:
    Benzer numaralardan bende birkaç kez çağrı aldım hatta bidefasında telefonu açtığımda karşıdan bir ses ''telefonu açtı'' dedi ve kapandı :) :)