Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cengizhan Bekir Bayram'la olamayan alışverişimiz.

Konu, 'Kurallar, Örnek ilanlar ve Kara Liste' kısmında Taner Erinmez tarafından paylaşıldı.

1. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar,

Kendisiyle uzun zaman önce bir alışverişimiz olacaktı ancak saçma sorunlar yaşandı ve o günden beri hiçbir ilanını okumam.

Kendisiyle bu konu üzerine zamanında tartıştık..Yani burdan tekrar kendisiyle tartışmak için konu açmıyorum!..bilinçlendirme adına bir paylaşımdır ''benim deneyimim oldu kötü oldu ona göre alışveriş yapın'' mesajını verebilmektir...Ticari olarak eleştirimdir bu..

Kendisinin tabiki kendini savunma hakkı vardır..Kişiliğime yapılacak en ufak bir göndermede dahi hakkımı mahkemede arayacağımdan şüphesi olmamalıdır.

2. Çağatay TURHAN

Çağatay TURHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    malum sahısla benim de cok buyuk alısveriş problemlerım oldu sizi iyi anlayabiliyorum

fatihaydın bunu beğendi.
  3. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    benımde oldu 2000 TL lik ürün sattım sorunsuzdu ama sorunlu çıkardı ürünlerimi eyvallah dedik fiyattan düştük. 730 tl borcu kaldı vermedi kaçtı benden bi şekilde buldum sonra s30 bisikletini aldım üstüne 300 tl para verdim + jant seti gönderdim ama gene jant setini beğenmedi. Normal karşılıyorum.

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  4. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merak ettiğim bir konu var, Ferhat bey eğer okuyorsa bunları, sitenin yönetmeliğinden pek haberim yok, bu şekilde sıkıntı yaşatan kişilere en azından site üzerinden ticaret yapma yasağı getirebiliyor musunuz?

Sadece ticaret yasağı diyorum çünkü kişilerin bilgi paylaşım ve edinme hakkı elbette olmalı, ancak ticari ahlakı yoksa ticaret yapması engellenebilirdi..

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yazılan her mesajı okuyorum :).

Forum kurallarında açıkça belirtilmiştir ikinci el alışverişlerden forum yönetimi sorumlu değildir diye.Kısaca alışverişler tamamen kişilerin kendi inisiyatifinde olmaktadır.Bizler sadece ilanın kurallara uygun olup olmadığına bakıyoruz.

Sizin durumunuz için de belirtmek gerekirse zaten bir üye ile bir kaç sorunlu alışveriş olur bu durumlarda burada yazılırsa çoğu arkadaş o üyemiz ile alışveriş yapmayı durduruyor.

Taner Erinmez bunu beğendi.
  6. cengizhan bekir bayram

cengizhan bekir bayram Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    TAner bey. sizinle biz alısveris yaptık mı ? ne hakkında konustugumuzu bile hatırlamıyorum . o konuyu biraz açarsanız sevinirim. sizden bi çöp almadım çöp satmadım.
    Çağatay turhan ben seni tanımam bile. ne satmısım sana Allah askına. Mehmetin gazına geliyorsunuz hepiniz.

mehmet sen hiç konusma aslanım . konyada herkese bulcam onudeyip kacıyorsun benden. açsana engelleri konusalım bi senle o vakit. gönderdigin malları biliyor herkes. forumdan ahkam kesip durma . Zerre yüregin varsa kaldır engelleri konusalım .
    adamlara bak ya. alısveris bile olmamıs lafa bak.
    buna sadece gülerim ben.

7. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bu konu saçma sapan bir hal aldı gerçekten. Bu tür olayların forumda tartışılması en çok foruma zarar veriyor. Bir çok bisikletçi buna benzer tartışma ve benzeri çekişmler yüzünden forumdan soğudu ya da tamamen uzaklaştı.

Tarafların hiçbirini tanımam. Konuya dahil olanlar içinde yalnızca Ferhatla o da forum üzerinden mesajlaşarak sohbetim olmuştur. Ferhatın da iyi bir adam olduğunu tüm forum camiası bilir.

Demem o ki alış veriş yapmadıysan yapmadın, niye konu açıp ta laf kalabalığı yapıyorsun arkadaşım? Mehmet ve Cengizhan arkadaşlar, siz de sorununuzu aranızda halledin artık. Burada bunları görmek zorunda değiliz ki. Evet bilgilendirme olarak faydası var, mesela ben ikinizle de asla alışveriş yapmayacağım gibi herhangi bir ortamda karşılaşsak arkadaşlık ta kurmam.

Amacınız bilgilendirmekse, '' şu olmuştur'' deyip yazın, konuyu kapatın. Kişisel çekişme, taraftar destekleri vs. ye dönüşmesin.

Yeter artık. Bu forum kimsenin babasının malı değil. Kimse bu tür şeyleri başlık olarak dahi okumak zorunda değil.

Burası dostlukların kurulduğu, paylaşımların olduğu, insanların destekleştiği bir ortamdı, öyle de olmalı.

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Cengizhan'dan özellikle cevap vermesini ben istedim konuyu anlayabilmek adına.Akif gayet güzel özetlemiş fazla söze gerek yok insanları da bunaltmadan konuyu kapatmak lazım......

9. cengizhan bekir bayram

cengizhan bekir bayram Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Haklısınız tabi .
    sonucta forumda kötü bilen de var iyi bilende var. yöneticileri bile cogu zaman sucluyor bazıları sacma nedenlerden.
    Nihayetinde ben zorla mal satmıyorm. malımda sorun varsa zaten satışa koymuyorum . siz diyorsunuz ikinizden de almam diye eyvallah . foruma bakmadan beni direk arayanlarda var senin elinde varmı ? foruma bakmadım diye.
    ama nedense olmayan seylerden bile suclanır olduk. Bilen biliyor sonucta. ben satmak istesem çok kişi alır yine. böyle basit şeyler yüzünden forum işgal ediliyor.

En cok zoruma giden mehmetin hala artislik yapmasıdır. şarjım yok simdi aksam arayacagım kendisini bakalm bu kez açacak mı ? gönderdigi jant setini çöpe attık zaten begenmiyo diyor bir de.

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bütün bunlardan çıkarılacak bir ders olmalı. Güvenli elektronik ticaretin yani "GET"in en doğru alış-veriş yöntemi olduğu anlaşılıyor. Bu iki arkadaş GET tercih etmiş olsalardı bu sorunlar yaşanmazdı.

Taner Erinmez bunu beğendi.
  11. onur özlem

onur özlem Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum bundan sonrakilere ders olsun..

GET' i anlatan kısa video http://www.sahibinden.com/guvenli-e-ticaret/

muratcolakoglu bunu beğendi.
  12. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Forumca para toplayıp polis eskortluğunda sizleri buluşturmak lazım :) yaşınız askeri geçmiş abilerim inşallah çözüm bulursunuz. Yakışmıyor.

Onur Gençoğlu bunu beğendi.