Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cembio arisona bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Melih değirmenci tarafından paylaşıldı.

1. Melih değirmenci

Melih değirmenci Yeni Üye

merhaba arkadaşlar
    cembio bisiklet alma imkanım var arisona galiba ceişidi de.
    ilk defa bu siteye bakıorum görüşlerini bildiriseniz cok sevinirimm
    fiyatı 100 ytl ikinci el ama temizliinden yana eminim (arkadaştan alacagım için fiyatı böyle)sadece bisikletin kalitesini ve saglamlıgı hakkında bilgi istiormsizden

2. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Fiyatı iyiyimiş. Ama Cembio iyi bir marka değil, bu bisiklete bineceğime biraz daha biriktirir başka bir bisiklet alırdım.

Melih değirmenci bunu beğendi.
  3. Ekrem Özarslan

Ekrem Özarslan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bencede ben lsam biraz daha para biriktirir en azından bi Sabit maşalı ama hafif bir MTB alırdım...:in:

4. kayhan

kayhan Misafir

5. Melih değirmenci

sabit maşalıyla kastınız nedir cok detay bilmiyorm ama amartisorlü olarak bu fiyata uygun bi bisiklet bulabilr miyim bi de benm dediim bisiklet sıfır gibi bişey yeni olması da cekio ayrıca beni

6. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    resimdeki bisikletle açıklama kısmına göre anlatılan bisiklet aynı değil, dragon marka bisiklet diyo, oraya da jamis marka bisikletin temsili resmini koymuş.

bide çift amortisörlü 25kg hantal bisiklet kokusu sezdirdi bana bu ilandan.

Bu arada sabit maşalı değil, sabit kadrolu, yani bisikletin ortasında amortisör dedikleri o kalın yaylardan olmayan klasik bildiğimiz eskiden de olduğu gibi sabit kadrolu bisiklet almanızı öneririz. EN kötü de 14kg olması da idealdir.

Kadro boyu boyunuza olmalıdır sürüşteki verimlilik için, yoksa 1 ay sonra bisiklet başka bir sahibini beklemek üzere ya satılığa çıkar ya da çöpe gider.

Forumu araştırmanızda yarar var mutlaka, kadro boyunun önemi oldukça büyüktür bisiklet seçiminde. Araştırmanıza teşvik amaçlı da ufak bir temsili resim ekliyorum buraya :)

Resimde görüldüğü gibi bisikletin kadrosu(ana gövdesi) vücudunuzun 5-6cm karış aşağısında kalmalıdır en fazla. Boyunuza göre çok küçük bisikletle alacağınız yolda bacaklarınızı tam açmadan pedal çevirdiğiniz için çabuk yorulursunuz ve o bisiklet sadece sokak içi turda kalır. Size büyük gelen bir bisiklet de ani duruş ve inişlerde sağlığınızı tehlike altında bırakır. Alacağınız bisiklet mutlaka sizin ölçünüze uymalıdır. (Akıl vermek gibi algılamayın lütfen, bilginiz vardır belki de, en azından diğer yeni üyeleri de bilgilendirme amaçlı ekledim.)

7. Melih değirmenci

teşekkürler arkadaşlar
    ilginiz içiin
    lakin güzel bi bisikleti ucuza bulamadım bi türlü
    70-80 liraya bile indirebilcem bu cembio bisikleti hem de iki aylık falan bu biiklet almalıım gibi gelio siz olsanız kaçırır mısınız

8. can demirel

can demirel Aktif Üye

Seviye:
    içine sindiyse al ama bana sorarsan alma

9. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Aslında olay şu;
    Göbekten amortisörlü Hi-Ten çelik bisikletler çok ağır olur, amortisörünün bir süre sonra gevşemesi ile çok yaylanma yapar ve sizi yorar.
    Göbekten amortisörlü Alüminyum hafif ve kaliteli bir bisiklet ise 2500-3000 lira civarıdır. Size öncerim ortada amortisörü olmayan bir bisiklet alın. 100 lira verip sonra bu beni çok yordu, herkes benden hızlı gidiyor, yokuşları çıkarken harap oluyorum demeyin.

10. Can Pelister

Can Pelister Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar sitede,
    daha yeniyim ama Cembio Bisklet kullanıcısı olarak bu marka hakkında yazıln kötü yorumları görünce çok üzüldüm,çünkü araştırmalarıma göre türk markası olark iyi bisikletler üretiyor.

11. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Türk markası olarak iyi üretmiyor malesef, keşke canım ülkemizdede düzgün bisikletler üretilsede alsak.

Melih bey arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmış zaten. Sabit kadrolu aluminyum bir bisiklet sizin işinizi görecektir. Birazcık daha para biriktirin ve 2.el alın. Eğer illa alıcam diyosanız bişey diyemeyiz zaten içinize sindiyse alın ama pişman olacağınız belli. Benim 2sene önce yaptığım gibi kapınızdan geçen hurdacıya 20tl karşılığında verirsiniz..

12. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cembio markası (Cem bisiklet) Pelister ailesine aittir. "Araştırmalarıma göre" gibi tarafsızmış izlenimi veren ifadeler yerine Cem bisiklet üreticisi olarak neden "biz iyi bisikletler üretiyoruz" demiyorsunuz?