Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çemberim yamuldu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında selfpower tarafından paylaşıldı.

1. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sanırım lastiği takıp çıkarırken(cst 1.40) olacakki fren papuçlarının sürttüğü yer içe göçmüş hemde her iki tarafdanda,fren yaparken duraklamar yapıyor yane sanki ben frene basıp çekiyormuşum gibi,elimden geldiğince pensenin kaucuk kısmı ile çembere zarar vermeden düzeltmeye çalıştım ama çok düzgün olmadı bunu eski haline nasıl getirebilirim...

2. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    ne ile o hale getirdin valla merak ettim

plastik lastik levyesi kullansan sanırım sorun çıkmazsı...

Düzeltme konusuna gelince ne kadar doğrultursan doğrult fren yaparken orayı hissedeceksin eskisi gibi olmayacağına emin ol!

yakın bir sürede değiştirirsin ;)

selfpower bunu beğendi.
  3. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    plastik levye kullanmadım ama kullansaydım farkedermiydi bilmem bildiğim tek şey şu cst den en kısa sürede kurtulmam çok zor takıp çıkartılıyor onun yüzünden çemberide yamulttum,dediğin gibi yaza artık değişiriz:)

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ya bir tek lastik söküp takarken jant o derece ve iki taraftan yamulması bana çok garip geldi. Aynı problem benimde başıma gelmişti, jant iki taraftan aynı anda yamulmuştu ama ben logara girmiştim. Sizinde iki taraftan aynı yerden yamulduysa muhtemelen bir yere girmiş olabilirsiniz diye düşünüyorum ama en iyisini siz bilirsiniz çünkü kullanan, lastiği değiştiren sizsiniz. Neyse geçmiş olsun...

ReSuL ve selfpower bunu beğendi.
  5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Lastik takıp çıkarırken hiçbir çember yamulmaz.İster plastik levye kullanın, ister kör sarelle bıçağı kullanın (eski levyemdi :) ) çember bu işlemde yamulmaz.
    Keşke penseyle müdahale etmeseydiniz.Pense, çemberin yanaklarına büyük zarar verebilir.
    Çember, fren pabuçlarına bir değiyor, bir değmiyorsa, bu çemberin yamulduğu anlamına gelmeyebilir.Jant akordunuz bozulmuş olabilir.Jant akordundan anlayan bir bisikletçiye götürürseniz, size asıl problemin jant akordundan mı yoksa çemberin yamulmuş olmasından mı kaynaklandığını söylecektir.
    Jant akordu bozulmuşsa işiniz kolaydır.Çember yamulmuşsa yakın zamanda değiştirmeniz önerilir.

selfpower bunu beğendi.
  6. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    dostum öncelikle geçmiş olsun.dış lastiği çıkarırken çemberin yamulması için ya çok acemi olman lazım ya da çemberin teneke falan olması lazım:)herneyse olan olmuş.o çember değişmeden randıman alamazsın bunu da belirteyim.tekrar geçmiş olsun:)

selfpower bunu beğendi.
  7. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    tamam ya arkadaşlar neden olduğunu çözdüm ben cst 1.40 lık lastiklerle mazgala düştüm iç lastik yarılmıştı,sanırım o yamukluk ozaman oldu,dediğiniz gibi lastik çıkarıp takarken olacak bişi değil sanırım :) geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler...a

senin yazıyı okumamıştım soneryen ondan önce çözdüm işi bi baktım sende aynısını yazmışsın :D

8. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tahmin etmiştim zaten, benim başıma gelenin aynısı senin başınada gelmiş. Logar dediğim mazgal işte aynı şeyden bahsetmişiz. Bence kendine güzel bir yeni çember al. Çünkü sen penseyle falanda uğraşmışsın artık o jant kimbilir ne hale gelmiştir. Mesela Mavic'lerin bütçene uygun olanlarından tercih edebilirsin. Athletic (fatih) sana başka ve net birkaç model tavsiye eder. Birde mazgala girdikten sonra cst 1.40 schwalbe vs. marka farketmez, dikkat edeceksin ve mazgala düşmemeye çalışacaksın. Özellikle yola paralel olanlara

9. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    idare etcez abi gözle gözükmüyo zaten,fren yapınca çok az çek bırak yapıyo :p ikinci el bakıcam jant seti olarak,toplam 3 kere düştüm 1 sefer yamulmuş jantlarımda çok iyidi yaf :) çember alsam masraflı çıkarım 15/20 lirada örmeye verecez en iyisi teker seti almak :)

10. merida

merida Üye

Seviye:
    küçük çekiç takımlarıyla; birini dayatma olarak kullanarak küçük çekiç darbeleriyle vurarak eksenine getirdikten sonra ince zımpara ve sonrasında su zımparası ile düzeltebilirsin. Ama ercan bayaramında dediği gibi bunu hissedersin. Değecek bi çemberse denemeni tavsiye ederim