Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çelik jant

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ege Muallaoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ege Muallaoğlu

Ege Muallaoğlu Üye

Seviye:
    Klasik tipte çelik 28 jantlara benzeyen alüminyum çift katlı ve nikelaj olan bir çember bulmak mümkün müdür? Alüminyum bir jantı nikelaj kaplatılabilir mi ? Şimdiden herkesin yardımları için teşekkürler.
    Tam yeri değil aslında ama İstanbul' da klasik ve ya eski bisiklet parçası bulabileceğim, birilerinin bildiği bisikletçiler varsa bana özelden isimlerini ve adreslerini yazarlarsa çok sevinirim.

2. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Sirkeci Pedal Bisiklet.. Yine Sirkeci'de bisikletçiler sokağının taa dibinde bir bisikletçi var; orada birşeyler vardı. Bir de Kadıköy'de bir bisikletçi var; tam minibüsleri sağa döndüğü sokakta..

Öncelikle jant ölçüsünü bir açıklığa kavuşturmak lazım; bisiklet ne tip bir bisiklet? Eski tip şehir bisikleti mi; o zaman 2 seçenek muhtemel;
    1. 28x1.5 vs şeklinde bir ölçü olabilir..
    2. 28x1 1/2 şeklinde kesirli ise bu artık pek bulunmayan bir standart; belki Konya'dan bulabilirsiniz ama çok zor..

Yok bisiklet yol yarış bisikleti ise jantlar 28" değil 700c'dir.

Aluminyum jantlara kaplama yapmaya gerek yok; metal parlatıcı ile parlatırsanız ayna gibi olur.

felis911 bunu beğendi.
  3. Ege Muallaoğlu

Ege Muallaoğlu Üye

Seviye:
    sirkecide pedal bisiklete baktım o dediğin gibi bir bisikletçiyde de baktım ancak gri renk alüminyum yoktu siyah vardı çelik olanı ise çin malıydı bisikletim şehir bisikleti 28x1.5/8 ustundekiler
    Bu kadıköyde dediğiniz bisikletci kadıköy anadolu lisesinin falan olduğu yokuştaki mi ben karşıda oturuyorumda az biraz biliyorum sizin yakayı

4. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Ben de tarif edecek kadar iyi bilmiyorum.. Ama yanlış hatırlamıyorsam Boğa'ya doğru çıkarken TEDAŞ'ın karşısındaki sokaktan sağa giriyordunuz.. Minibüslerden bazıları bu sokağa döner. Sağda ufak bir dükkan.

Bu arada jantın ölçüsü hala biraz muallak.. Ondalıklı veya kesirli olması farklı standartları simgeliyor. Araya nokta koymuşsunuz ama aslında 28x1 5/8 mi demek istediniz? Eğer öyleyse bu oldukça nadir bulunan bir jant standardı; boşa aramayın; değil Türkiye'de yurtdışında bile bulabileceğinizi sanmıyorum. Ama iyi haber; 28x1.5 gibi ondalıklı standartta jantlar (veya aynı manaya gelen 700c jantlar) da uyumlu görünüyor. Zaten size gösterdikleri jantlar da bunlardandır.

Bu arada bisiklet nedir? İskandinav taraflarından mı? ;)

5. Ege Muallaoğlu

Ege Muallaoğlu Üye

Seviye:
    28x 1 5/8 demek istemiştim ama bir daha bakıyım yanı o kadar nadir bir çembere sahip olduğunu sanmıyorum bisikletimin. Bisiklet alman diye biliyorum markası slalom internetten pek bir şey bulamadım hakkında .Bugun yarın bisikletçiden alıcam bisikleti o zaman tekrar bakarım çembere.