Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çekmeköy'den Avrupa Yakasına Geçiş

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında philamelian tarafından paylaşıldı.

1. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Çekmeköy Madenler'de oturuyorum. Arasıra Levent'te ki işime ve İTÜ maslak kampüsüne bisikletle gitmek istiyorum. Çekmeköyden karşıya geçiş için önerileriniz var mı?

Benim kafamda yapılabilecek birkaç şey ve bunlarlar ilgili kafamdaki soru işaretleri şunlar:
    1- Şile otobanından Çamlıca - Üsküdar - Motor - Barboros Bulvarı ... Bu rotada Çamlıcaya gelmeden otoban üzerindeki tünel beni endişelendiriyor. Bir de Barborosu çıkarken zorlanacağımı düşünüyorum sabah sabah bu yorgunlüktan sonra.
    2- Dudullu - Ümraniye - Çamlıca - Üsküdar - Motor - Barboros Bulvarı ... Bu rotada Ümraniye yolunun sabah trafiğindeki kalabalıklığı ve yine Barboros Bulvarı sorunu.
    3- Bulunduğum yerden uygun tenhalıkta bir otobüs denk getirip. Doğrudan karşıya geçmek. Oradan ilgili yerlere dağılmak. Bunda da otobüse bisiklet sokmada otobüs şöförlerinden gelebilecek gereksiz tepkiler konusunda çekincelerim var.

2. karaburga

karaburga Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Valla İŞİn Zor KardeŞİm BİZ ŞİMDİLİK ESATPAŞADAN KARŞIYA GEÇİYORUZ KADIKÖY-VAPUR-NİŞANTAŞI AMA SENİNKİSİ KADAR ZOR OLMUYOR BELKİ BİRAZ MAÇKA YOKUŞU YORUYOR AMA ALIŞTIK GALİBAA!!!

3. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Şimdilik Dudulludan - Ümraniye yolunu kullanarak motorla geçtim bahsettiğim ikinci yol yani. Barboros Bulvarı korktuğum kadar etkilemedi. Bugün aynı yolun bir de dönüşü var. Çamlıcayı tırmanabilecekmiyim :) Acı yok! Acı yok! diye tırmanıyoruz bakalım.

4. XCM

XCM Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, ben de Çekmeköy Madenler'de oturuyorum. 2 günde 1 işe bisikletimle gidiyorum. Giderken "otobandan Üsküdar" , :D dönerken Kadıköy-Bostancı-İçerenköy-İMES-Dudullu-Madenler... :)

5. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Dönüşte Çamlıca yolunu rampa nedeniyle mi tercih etmiyorsun acaba? Otobandan Üsküdar'a giderken altgeçitten geçişte bir sorun yaşıyor musun?

6. Speker

Speker Aktif Üye

Seviye:
    a : çekmekoy, çavusbaşı, kavacık, anadolu hisarı, anadolu hisarından sabah vapur var Beşiktaşa (saatinden ve vapurmu motormu emin değilim)

b : çekmekoy, çavusbaşı, kavacık, beykoz. beykozdan istinyeye motor var.

bu yollar daha tenhadır. ama önce bir haftasonu keşfetmenizi öneririm.

Saygılar,

7. YucelDursun

YucelDursun Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selamlar ;

Çekmeköy-4 levent bisiklet ile kullandığınız rota var mı? Konu devamında neye karar verdiniz?
    konu eski ama . ben her cumartesi Ümraniye Üsküdar Beşiktaş 4 levent Alemdağ cad. ve Barbaros bulvarını kullanıyorum.

Ekli Dosyalar: