Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çekiş Sistemi Temizlik

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Enis Özer tarafından paylaşıldı.

1. Enis Özer

Enis Özer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar özellikle zincir temizliği için WD40'mı daha iyi gider yoksa balata spreyimi?(Tabiki sonrasında yağlamak şartıyla) Zincir temizleme aletim var bu arada onunla temizliyorum.

2. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bildiğim kadarı ile wd40 ın bir miktar yağlama özelliği var.Temizlemek için fark etmez ben bi ara kullanıyodum ama disklere bulaştığında performans düşüyor biraz.Temizleme sonrasında yağlayacaksanız balata temizleme spreyi daha iyi olur bence.Hem diskleri yada v fren kullanıyosanız jant yanaklarını da temizleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Enis Özer bunu beğendi.
  3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Wd 40 kullanıyorum yagı temizlemek için resmen akıp gidior. Hani şu reklamlarda varya cif reklamları ovalamaya gerek yok falan gibi reklamlar aynı o misal.

Zincirimi sökmeden herhangi bi alet kullanmaksızın sıkıyorum gezdirerek üzerine biraz bekleyip bezle siliyorum sonrasında biraz bekleyin iyice ucmasını iyice kurumasını.

İyice kuruduktan sonra yaglayın ki yeni yagınızıda akıtmasın. Tavsiye ederim.

Enis Özer bunu beğendi.
  4. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    bulabilirseniz gaz yağıyla ve fırça yardımıyla temizleyin sonra da yağlayın saygılar

Enis Özer bunu beğendi.