Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çeki demiri bisiklet taşıyıcı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında m/yalcin tarafından paylaşıldı.

1. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar.taze bir bisikletciyim.kızımda salcano bodrum-oğlumda salcano ng750-bende de salcano city fun 70 v var. araç arkasında 3 bisiklet taşıyabilecek ve mümkünse çeki demirine takılan taşıyıcı araştırıyorum ama çeki demiri fiyat ve prosedürü nedir veya tecrübesi olan arkadaşlardan fikir almak isterim.aracım opel astra classic sedan.

2. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aracınızda çeki demiri var mı ?

3. alpr60

alpr60 Yeni Üye

Seviye:
    çeki demiriniz yoksa çeki demiri taktırıp ruhsata işletmeniz gerekiyor. masraflı ve uğraş istiyor. bende ilk bisiklet aldığımda sizin gibi çeki demirine niyetlendim fakat masrafı ve prosedoru görünce vaz geçtim. SARIS BONES RS markalı amerikan mali 3 bisiklet taşıyabilen araç bagajına monte edilen bir taşıyıcı aldım. aynın anda 3 bisiklet taşıyorum, uzun mesafe ve şehir içinde sık sık da kullanırım. kesinlikle tavsiye ederim, piyasada bulunan taşıyıcıların en iyilerinden, fiyatı biraz pahalı ama bütçeniz varsa kesinlikle öneririm, çok güvenli..

m/yalcin bunu beğendi.
  4. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hayır henüz yok biraz baktım teferruatlı ve maliyetli gibi.kararsız kaldım .hala araştırıyorum.

5. alpr60

alpr60 Yeni Üye

Seviye:
    bence hiç düşünmeyin, çeki demirine vereceğiniz parayı dediğim markadan bir taşıyıcı alın, isterseniz internetten markanın videolarınıda izleyebilirsiniz, ne araca nede bisikletlere en ufak bir zarar vermiyor, ayrıca kilit mekanizmasıda var aracınızın üzerinde kitlediğiniz zaman başkası tarafından sökülemiyor da...

m/yalcin bunu beğendi.
  6. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Benim aracım Megane Sport Tourer, çeki demiri takılı ancak ruhsata işlenmiş durumda değil.
    Ben 3.30 boyundaki botumu taşımak ve römork bağlamak için taktırmıştım geçen yaz.
    Çeki demiri için benim aracın arka tamponu çıkardılar, tamponun arkasındaki orjinal parçayı çıkarıp yerine çeki demirli parçayı taktılar. Yanlış hatırlamıyorsam 450 TL para vermiştim.

Vizeye daha zaman olduğu için gidince ne olur bilemiyorum, belki de vizeden önce çıkarır, sonra tekrar takarım.
    Hafta sonu Marmaris'e gezmeye gittim, yolda polis kontrolü vardı, bakmadılar bile.
    Şu ana kadar da kimse sormadı bunu ruhsata işlettin mi diye ama bir arkadaşım kendi aracında aldığı gibi ruhsata da işletti, tercih meselesi.

Benim tavsiyem tavan tipi taşıyıcı almanız yönünde, bende iki tane taşıyıcı var o şekilde kullanıyorum.
    Yalnız sizde tavan rayı olmadığı için maliyetli olur biraz ilk kurulum ama sürekli biniyorsanız ve uzaklara gidiyorsanız almanızda fayda var.
    Bende sürekli aracın üzerinde takılı taşıyıcılar, biraz ses yapıyor ama alıştık.

Wasabie ve m/yalcin bunu beğendi.
  7. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim alatin.com.tr de değişik modeller buldum sayenizde.selamlar.

8. alpr60

alpr60 Yeni Üye

Seviye:
    rica ederim, alırsanız memnun kalacağınızdan emin olun..

m/yalcin bunu beğendi.
  9. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bones rs aldım .kurdum denedim başarılı.teşekkürler.

10. kaanrevan

kaanrevan Yeni Üye

Seviye:
    @Tolga Uşaklı Ben de çeki demiri takdirmayi düşünüyorum. Ses yapıyor demişsiniz. Ses nereden geliyor hocam. Ben de internetten alıp bursa bir ustaya takdiracagim. Seneye de muayane zamanında proje cizdirip fatura ve ek1 lerle muayeneye gireceğim. Şimdilik kafamda bu var.

@m/yalcin @alpr60 Hocam bu saris bones rs i hangi araçlarda kullanıyorsunuz. O kadar para verip bi de uymazsa??? Aracın Astra J 2012 model...

Diğer bir sorumda şu... Bu taşıyıcıyı araca monte etmek kaç dakika sürüyor. Çünkü ikizlerimiz var ve bu aparata harcayacak zamanım hiç yok ve şehir içinde cok sık kullanmayı düşünüyoruz. Senede 2 defa da şehir dışı . Ama her hafta sonu bir şekilde çıkmayı planliyoruz.

11. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @kaanrevan ses benim tavan tipi bisiklet taşıyıcılarımdan geliyordu. Çeki demiri ile ilgili bir ses sorunu yoktu. Gerçi şimdi arabayı değiştirdim, bu araçta çeki demiri yok, bagaj üstü taşıyıcı kullanıyorum.
    80 km/s süratten sonra bisikletler tavandaysa rüzgar sesi geliyordu.

Wasabie bunu beğendi.
  12. kaanrevan

kaanrevan Yeni Üye

Seviye:
    Anladım. Aslında o ses sanırım taşıyıcı çıtalar dan geliyor. Ben de port bagaj da var. Bu nedenle bisiklet taşıyamiyorum. Port bagaj da epey bir geniş tavanı kaplıyor tek bisiklet bile imkansız gibi görünüyor.

@Tolga Uşaklı Peki arkadaşınız çeki demirini kendisi mi işletti ruhsata? Yoksa bir aracı muamelesi denen adamlarla mi halletti?

13. Osman Yener

Osman Yener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @kaanrevan saris gran fondo'yu bir inceleyin. Bence tam sizin aradığınız çözüm. Çeki demirinin işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.

14. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çeki demirini ben bir önceki aracıma taktım, ruhsata işletmeden 1 yılın üzerinde kullandım. Yeni sahibi istemedi ve çıkardı.

Bu arada tavan taşıyıcı tak / çıkar yapılacak bir konu değil, takınca sürekli kalır, ben öyle kullandım, taşıyıcı başına sök / tak 5 dk alır. 6 tane vida sıkılıyor benim modelde.

Arabayla bisiklet taşıyacaksanız biraz zahmete katlanacaksınız.

15. kaanrevan

kaanrevan Yeni Üye

Seviye:
    @Tolga Uşaklı Aynen. İşte ben de o zahmeti en aza nasıl indiririm diye düşünüyorum açıkcası. En başta hiç masraf yapmadan tüm olanakları araştırıyorum.

En mantıklısı şu ana kadar çeki demirine takılan gibi görünüyor çünkü kurulumu 15 sn. olarak belirtilmiş bu thule express te. Diğer bagaj arkası takılanların da bu kayışlarını gördükçe gözüm korkuyor açıkcası. Bagajı aç kapat zaten sıkıldım. Bir de bu kayışlar için... Uyacak mı uymayacak mı bir sürü dert.

@Osman Yener Hocam bu gran fondo da güzel estetik. Ancak sanki saris bones rs ' e göre kurulumu daha zor gibi geldi bana. Ama yine de biraz daha araştıracağım şimdi fondoyu.

16. Wasabie

Wasabie Aktif Üye

Adı:
    ALİ ALPER
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aracım golf 7 arac üstü taşıyıcıları var thule proride ve wingbar sistemi 70 i gecince uhultu rüzgar basliyor 2 lt yakıtı artırıyor. Kurulum süresi en assagi 20 25 dk

17. kaanrevan

kaanrevan Yeni Üye

Seviye:
    @Wasabie Ben araç üstü düşünmüyorum. Çünkü zaten 350 lt lik bagajım var yazın 3-4 ay neredeyse 400 lt ilave tavan port bagajla geziyorum. İkiz bebekler olunca eşya oyuncak ihtiyaç çok oluyor. Bir şehir dışı demek en az 700 lt bagaj demek. Bu durumda zaten bisikletler için bagaj arkası ya da çeki demiri ihtimali kalıyor.

Aslında sizler gibi profesyonel olmayı bırakın, daha 0 km amatör bisikletçi olmayı planlıyoruz. Sizlerin bisikletlerine göre çok ucuz 2 bisiklet taşıyacağız sonuçta ama olsun bir kere ücret ödeyip en azından taşıma sistemini şimdiden çözüme ulaştırmak istiyoruz. Sonrasında bisikletleri bir şekilde eğer devam edersek ki çok hevesliyiz değiştiririz. Taşıma olayı gerçekten önemli gibi görünüyor.

Aslında şehir içinde bebeklerimiz olmasa bu sporu yapabileceğimiz bir çok yer var ve bisikletlerle buraya gitmek mümkün. Ancak 1.5 yaşında iki bebeğimizi riske atmak istemiyoruz ve güvenli alanlara bisikletleri araçla taşımak istiyoruz. Taşıyıcıya önem vermemin tek sebebi de aslında bu. İnşallah doğru seçimi kısa zamanda yaparım. Yardımlarınız için teşekkürler.

18. Saikou

Saikou Kıdemli Üye

Adı:
    Ali B
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @kaanrevan Ceki demiri tasiyicida kullanilmadigi zamanki muhafaza durumunu da dikkate alin. Ben tavan kullandigim icin bilmiyorum ama sanki agir ve buyuk gorunuyorlar.

19. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende astra g de kullanıyorum.haftada 3-4 kez en az kurup çıkarıyorum.kurma3 dk çıkarma 3 dk.youtubeden videolarına bak derim.ayrıca ürün sitesinde uyumluluk listesi ile kurulum videoları var. ben etkin kullanıyorum.evet biraz pahalı ama aracıma ve bisikletlerime zarar vermeden güvenle ve pratik bir sök tak ile bana da zarar vermeden işi götürüyorum.yılda 1 kez de muğla-konya 3 bisiklet git gel yapıyorum.sorun yok .süratimide hiç engellemiyor.eskiden hangi güvenli hızda kullanıyorsam bisikletler arkada iken de aynı.ben tavsiye ederim ama karar ve para sizin .iyi günler.

20. Wasabie

Wasabie Aktif Üye

Adı:
    ALİ ALPER
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    hocam size en güzelinden sw ya da türk tipi doblo türevi araç lazım :)
    ya çok para harcamına gerek yok 250 tl ye satılan bagaj arkası aparatlar hayli hayli işinizi görcektir, hele hatchbak aracınız var ise, arka kapıdan bagaja rahat ulaşabilirsiniz