Cayo vs Izalco Max

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Benim karşılaştırdıklarım arasında tek farkı birinin kadrosu Canyon Ultimate CF SL diğeri Canyon Endurace CF. Başka tek fark yok aralarında. Kg farkları da 7.60 ile 7.65 endurace kadro daha ağır 50gr. ama fiyat farkı bin tl ye denk geliyor (300euro). Bence (hiç bi kanıtım yok kendi düşüncem) ikisinin kadrosu da aynı malzemeden yapılmıştır. Hatta endurace kadro da titreşim azaltma falan teknolojileri de olduğu için belki daha pahalı satılması gerekir. Ama işte performans kadrosu daha pahalı :naslyany:

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çabuk
Scudo

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Sadece kadroları karşılaştırdığınızda Endurace 1.04kg Ultimate CF SL 0.9kg. Arada 100 gram kadar fark var. Ayrıca maşalar da farklı.
Endurace'in de titreşim azaltma olayı kadrosunda değil sele borusunda. Aynı sele borusu Ultimate üzerinde de var. Endurace'in daha rahat olmasının nedeni sürüş pozisyonundan kaynaklanıyor.

Bu arada konudan çok dışarı çıktık :)

• Beğen
Tepkiler: Roux

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
izalco max bence kadro yapısı ve sram force set ile tercih nedeniniz olmalı , önceki bisikletim izalco pro 3 dü çok güzel makinaydı , bütçe 11 bin civarını destekliyor ise tarmac da bakabilirsiniz.

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
Cervelo ile Focus birleştikten sonra Focus'un max team kadrosu çıktı yani bir bakıma onda Cervelonun teknolojisi var. Gayette iyi bir kadro bence... Cayo ise evet endurance bir kadro değil hatta klasik çizgilerde ve bildiğim kadarıyla birazda ağır bir yarış kadrosu. Ancak teknelojisi biraz eski ama zamanına göre iyi sayılacak bişi bence.

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Soylu

Yakın zamanda focus cayo üzerine çokça araşıtırma yaptım, 2015 yılı öncesi kadroları gerçekten yarış geometrisine daha yakın gibi görünürken (bikeradar sitesindeki yorumlarda aynı şekilde, cannondale synapse ya da specielized roubaix e göre oldukça agresif pozisyonu olduğu belirtiliyor) yeni modellerin geometrisinde açılarda çok hafif artış olmakla birlikte 51 beden bisikletin ön boru uzunluğunu 110 mm den 135 mm ye çıkartmışlar. Bu değişiklik ile endurance modellere daha yakın bir geometri olmuş olabilir. Ayrıcı focus sitesinde ergoride modeller görülmüyor, endurance serisi olarak cayo yu düşünmüş olabilirler.. Ben de 2013 model cayo sram force modelini aldım..

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@ali veli

Yanlışınız var. Ergoride Focus sitesinde var :)
(link)

ve sayfada da önce çıkan özelliklerini
  • The long-distance road bike with a race look (Yarış görünümlü uzun yol bisikleti)
  • Versatile and agile (Çok yönlü ve çevik)
  • Very comfortable and super-stiff (Çok konforlu ve süper sert)
Olarak belirtmişler

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Soylu
Ben US sitesine bakmışım orada yok, bölge olarak GB yapınca görünüyor gerçekten.