Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çaylağa Yardım

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında henrygale tarafından paylaşıldı.

1. henrygale

henrygale Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese selamlar.
    Birkaç gün önce ben de eski bir yol bisikleti alarak aranıza katılmış bulunuyorum. İlk defa bir yol bisikletim oluyor, o yüzden bilmediğim çok şey var. Bazı konularda yardımınızı bekliyorum.
    Aldığım bisikletin markasını bilmiyorum ama Peugeot olduğunu tahmin ediyorum. (Kardo boyandığı için üzerinde herhangi bir yazı yok ama satın aldığım arkadaş Fransız malı demişti o yüzden Peugeot olabilir.) Lastikleri ve frenleri Tayvan da üretilmiş görebildiğim kadarıyla. Vitesi Falcon, frenleri Formos marka. Bu bilgilerden markasını modelini çıkarabilen olursa helal olsun.
    Bisikletle ilgili gördüklerimi yazıyorum, eğer eksiklerim veya kontrol etmem gereken başka şeyler varsa lütfen tamamlayın. Satın aldığım arkadaş bisikleti 10 senedir kullanmıyorum demişti. Değerlendirmelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.
    Dişlileri iyi durumda, hiç aşınma yok gibi.
    Lastikler pert olmuş durumda, mecburen değişecek. (Bu arada 27 x 1.1/4 boyutunda f/p oranı yüksek lastiği nerden bulabilirim?)
    Tekerlekler gayet kolay dönüyor, takılma, zor dönme vs. yok.
    Ön jantın göbeği hafiften tıkır tıkır oynuyor, sanırım onun da değişmesi gerecek.
    Vites geçişleri düzgün, fren mekanizması da öyle.
    Jantları düzgün gibi gördüğüm kadarıyla, herhangi bir yamulma yok.
    Selesi ve gidon bandı değişecek.
    Benim görebildiklerim bu kadar. Bunların dışında neleri kontrol edeyim, neleri mutlaka elden geçireyim? En kısa zamanda fotoğraf da eklemeye çalışacağım. Teşekkürler.

2. meteakıncı

meteakıncı Yeni Üye

Seviye:
    aleyküm selam arkadaşım.
    Yüksek f/p oranından nedemek istedin anlayamadım.
    Ancak aradığın ebat lastiği İZMİR'den aldım sibobları bildiğimiz araba lastiklerindeki siboblardan.
    Dış lastikleride bulabilirsin.
    Aynı tür bisikletin fren sabolarını[pabuçlarını] nereden bulabilirim.Ben de bu konuyu merak ediyorum.
    Bisikletin hayırlı olsun.

3. henrygale

henrygale Yeni Üye

Seviye:
    Fiyat performans oranı demek istemiştim. Yani ucuz olsun ama çok da kötü kalite olmasın zırt pırt patlamasın anlamında.