Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çatlak kadro hakkında bir soru

Konu, 'Kadrolar' kısmında kefallica tarafından paylaşıldı.

1. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikler herkesin ramazan bayramı mübarek olsun :)

Arkadaşlar kadrodaki çatlak aşağıya eklediğim resimdeki yerdedir. bu, aliminyum noname kadro. 2. el aldım. şuan kullandığım kadro. aldığım arkadaş kadronun oradan çatladığını ve kaynakla sağlamlaştırıdğını söyledi. Ben bisikleti şehirde kaldırımda asfaltta okula gidip gelirken kullanıyorum. gerçi hoş, uygulanan yasaklar sebebiyle de pek kullanamıyoruz ama... :) neyse, kadroda bolca çizik var. dediğim gibi hor kullanmadığım, şehirde düzlükte kullandığım için ben bu kadroyu zımparalayıp boyayayım diyorum. sizce ne yapmalıyım? kadro mu alayım, ya da bu kadro benim işimi görür mü. düz yolda kullandığım için tehlike teşkil etmez diye düşünüyorum ben. fikirlerinize göre zahmet edip boyayacağım ya da kadro alacağım :D

Teşekkürler...

Bu da kafamda düşündüğüm şekli. uğraşırsam bu hale getireceğim.

2. ogunseyrek

ogunseyrek Aktif Üye

Seviye:
    alüminyum noname kadroya o kadar masraf yapıcağına yeni kadro alman daha mantıklı gibi. çatlak konusunda çukura girdiğinde kadron yamulabilir çünkü çatlak önden aldığın darbeleri emen noktada, önden darbe alan kadroların resimlerine bakarsan genelinin o noktadan eğilerek kırıldığını görebilirsin. okula gittiğini söylemişsin trafiğede çıkıyorsundur yol alırken kadronda sorun yaşayıp kendini tehlikeye sokabilirsin bence yeni bir kadro almalısın.

3. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sanayide 20 liraya kaynatırlar o çatlağı.

4. kefallica

Seviye:
    haklısınız... sanırım öyle yapacağım ben de. bile bile gözardı edilemeyecek şeyler söylediniz. yeni kadro arayışlarına giriyorum... teşekkür ederim.

bu arada, çatlak zaten kaynatılmış birşekilde volkert...açık çatlak değil.

5. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    :25:

Yahu hakikaten, hangi kafayla okuduysam artık!

Ben olsam zımparalayıp boyardım.Masrafı olsa olsa 2 kutu boya olur.Dağdan inmeyeceğine göre, farz edelim yolda giderken tekrar çatladı.Harş diye ortadan ikiye bölüneceğini sanmıyorum.Bir yamukluk olduğunu hissedip duracaksın, ilk bakacağın yer de kaynak noktası olacaktır.Ayrıca sanayide fabrikadan daha iyi kaynak yapabilirler.Nedeni de şu: fabrikada minimum zaman, enerji ve maliyet ile bir standart oluşturulur, ona göre iş yapılır.Sanayide ise usta alır eline alüminyum kaynak aparatını, sağlamlığına emin oluncaya kadar uğraşır orada.Onun elle yaptığı iş kolay kolay kırılmaz.Çirkin olur, yandan sağdan soldan taşabilir ama fabrikasyondan sağlam olur.Ben şu yaşıma kadar fabrikasyondan her türlü kaynağın kırıldığını gördüm ama sanayide gidip yaptırdıklarımın kırıldığını hiç görmedim.Mekanik parça ayarlaması ve ince işçilikte değil ama kaporta düzeltme ve kaynak konusunda bizim sanayi ustaları çok çok başarılıdır.Bence bunu dikkate al derim.

kefallica bunu beğendi.
  6. kefallica

Seviye:
    düşünmüyor da değilim ama bir yandan kadrom da çok amatör bir kadro..geometrisi 2. çizdiğim kadroda..tıpa tıp diyebilirim. ayrıca arkaya giden fren kablolarını plastik kelepçelerle tutturdum kadroya. disk uyumlu kadro ama üretenler herhalde ''en fazla mekanik disk kullansın'' demiş olmalılar. hortum geçecek yer yok :) artı biraz ağır. ve inc olarak 16-17 düşünüyorum. bendeki 19. yani, fikirler için teşekkürler gerçekten , ama tek sebep çatlaktan değil bir çok açıdan değiştirmeyi düşünüyorum :)

7. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Kaynak yapılan yer normal hammaddeden daha sağlamdır hiçbirşey olmaz gönlün rahat olsun. ( Kaynak düzgün ve ustaca yapılmışsa )

ogunseyrek ve kefallica bunu beğendi.
  8. ogunseyrek

ogunseyrek Aktif Üye

Seviye:

9. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Çok komik :)))))

10. Mesut A.

Mesut A. Yeni Üye

Seviye:
    yazık olmuş kadroya ama maşayı kutlamak gerek diye düşünüyorum :)

11. kefallica

Seviye:
    komik olan nokta nedir dostum :)