Cateye Strada Cadence KM Saati

Tepki
60
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar, tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olcak bu aletle ilgili..

ebayden açıklamasını pek okumadan aceleyle Cateye km saati aldım fakat aldığım ürün kablolu çıktı. cadence yeni modeldir kesin kablosuzdur dedim. değilmiş:)

-km saatlerde kablolu mu daha iyidir kablosuz mu? bunu satıp kablosuz almamı tavsiye eder misiniz?
-bu Cadence ölçütünün önemi nedir? ne işe yarar
-bir de bu aleti kendim mi kurmaya çalışayım, bisikletçiye mi götüreyim..sıkıntı olur mu kendim kursam?

teşekkürler..

Scudo

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Cihangir Dilmaç

kablo görmekten rahatsız olmuyorsanız bence kablolu daha iyi. sensör pili ile uğraşmamış olursunuz.
özellikle performans odaklı çalışmaya başladığınızda cadence çok önem taşır. olmassa olmazlardandır.
veya hiç performans beklentiniz olmasa dahi cadancesınıza bakın. 70'in altında ise yüksek vites kullanıyorsunuz ve eklemlerinize fazla yükleniyorsunuz demektir.
sizin veya bisikletiçinin kurması arasında pek bir fark olmaz. ayarlarını düzgün yapmanız gerekir sadece. nasıl ayarlanacağı konusunda emin değilseniz bir bisikletçiye yaptırın derim

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Tekrar forum açmamak için buraya yazmak istiyorum.
CATEYE STRADA WİRELESS CADANCE kullanan var mıdır?
Ömer de olan model kalp ritmi de oluyor ancak kadans sebpnsorunu ek olarak almak gerekiyor. Kaç TL dır bilmiyorum netten de bilgisine ulaşamadim. Linki arıyorum...
(link)

Bir de kalp ritmi olcmeyen ancak kadans özelliği ve sensor içinde olan yakın fiyata bir strada var
(link)
Kullanan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim yorumlarında bazıları memnun kalmamış kimisi pil yediginden kimi sıkıntılı olduğundan bahsetmiş..

Sanırım kimse okumadi

Cevap gelmedi guncelliyorum...

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cateye iile ilgili bilgim yok.
ben kablolu tercih eden eski kafalı adamlardanım :)
kablosuzlar bir sekilde etkileniyor manyetik alanlardan. heleki tchibo nun ürünü.
kablolu sigma 8.12 kullanıyorum. hiçbir sorun yok.
wireless konusunda son dönemde okudugum cihazlardan bir aşağıdaki sigma. bi bakın derim.

(link)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Cateye bu konuda güvenilir bir firmadır kanallarından biliyorum. Daha önce kablolu kullandım yol bisikletin de kablo istemiyorum..kadans in gerekli olduğunu dusunuyorum

Hala ses yok...
Anlaşılan uzman suruculer garmine vs kullanıyor... Diğerleri de ucuzlardan veya kadans olmayanları tercih ediyor.

Böyle giderse standart bir wireless alacağım sanırım kimse cateye kullanmıyor gibi...

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hortlatayım..

önümüzdeki hafta sonuna kadar bana da Cateye Padrone Smart+ modeli gelecek bende çok merak ediyorum .. :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@adilmusazafer güle güle kullanın ben bunları yazdıktan çok sonra bryton 310t araştırdım sonunda @Groims gaza getirdi garmin edge 520 aldım.. ;-)

• Beğen
Tepkiler: Groims

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@alper 76 garmin 810 ve 1000 cihazini kullandim, sattim. Daha hafif pratik biseyler baktim. Cateye Padrone smart+ modeline karar verdim. Bundan sonraki deneyecegim cihaz polar v650 olacak.. :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@adilmusazafer dostum ben araştırdım Polar sakın alma! Alet güzel ama sensorlerin pilleri sabit duruyor değişmiyor. Her defada yeni sensor almak zorunda kalıyorsunuz. Kullanan arkadaşlar uyardı

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@alper 76 hmm bakin bunu duydugum iyi oldu.. Aslinda bisiklete takilanlardan ziyade akilli saatlerde cok pratik. Mesela ben su an s3 saat kullaniyorum. Strava ile eslestirdim. Gayet pratik ve yer kaplamayan bir alternatif :) bunun yaninda bisiklet kullanirken elim gidonda arayanlarla gorusebiliyorum falan..

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Kadans sensörlü km saati arıyorum. Bu ürünü 180₺ ye satıyorlar alınır mı sizce ?

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mtt
Kablolu olanını 2. el aldım. Sorunsuz kullanıyorum. Sizin bahsettiğiniz hangi model? Kablolu ise, o fiyatlara Ali’den kablosuz kadans sensörlü, nabız ölçümlü, ışıklı güzel cihazlar alabilirsiniz.

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu benim kullandığım ürün. Önceki yazdığımı tekrarlayayım, bu fiyata kablosuz ve nabız bantlı, kadanslı kilometre saati öneririm.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kablosuz ürünlerini tavsiye etmem. Cateye Padrone Smart+ kullandım. Bluetooth ve sensörlerle ilgili problem yaşadım. Kablolular daha stabil.