Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çatalkaya Tırmanışı (İzmir Halk Gezisi ardından)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ozan Sönmez tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Sönmez

Ozan Sönmez Üye

Seviye:
    Rota:Güzelbahçe - Konak(vapurla)Bostanlı - Altınyol - Üçkuyular - Narlıdere - Güzelbahçe
    Toplam Mesafe : 93 km.

İzmir' de düzenlenen halk gezisi ardından hızımızı alamayıp Üçkuyular' dan Narlıdere' ye ulaşıp Hakan, Mehmet ve Alpay ile birlikte Çatalkaya' ya tırmandık.

Tırmanış öncesi Narlıdere' de hafif bir çay-simit dopingi alıyoruz. Alpay kazandığı bisikletini eve taşıma organizasyonunda olduğundan şu an yanımızda değil. Daha sonra biz tırmanış halindeyken Narlıdere' deki evinden bize yetişecek.

Tırmanışa başladık, ilk düzlükte fotoğraf çekmekten alıkoyamadık kendimizi.

Güzelbahçe I.Liman ve II.Liman' ın görüntüsü

Alpay' da aramızda artık.

İzmir Körfezi ve şehir neredeyse uçaktan bakılıyormuş hissiyle, harika bir manzarayla karşımızda.

Güzelbahçe' ye doğru ilerlerken Payamlı Köyü' ne uğruyoruz. Kahvedeki misafirperverlik en üst düzeyde. Kahvecinin eşinin pişirdiği taze köy ekmeğine midelerimize doğru giden yolda zeytinyağı, peynir, domates, salatalık ve çay eşlik ediyor, müthiş manzara birlikteliğiyle.

Güzelbahçe İnişi

Hakan Güzelbahçe' ye inerken

Alpay da inişte

Bisikletforum ve Halk Gezisi sırasında tanışarak, bana İzmir' de bisiklet keyfini yaşatan, İzmir' in sıcakkanlı ve dost insanlarına teşekkür ediyorum. En yakın fırsatta İzmir' de yeni bir rotayı sizlerle tamamlamak dileğiyle..
    Ozan

guneykaragoz ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  2. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Ozan, ben Gökova turunuzu beklerken sen İzmir'le çıkıp geldin ;) . Neyse bu da baya güzelmiş, resimler harika, umarım Hakanı yakışıklı çektiğin gibi beni de yakışıklı çekmişsindir. Gerçi beni elimde zımpara, üstüm başım leş gibi toz toprak içinde, La perfume de la DOMUZ kokum olmadan görmek kısmet olmadı ama ne yapalım photoshop-motoshop yap bi şeyler işte. Merakla bekliyorum Gökova turunuzu. Bu güzel paylaşım için ayrıca teşekkürler...

3. Ozan Sönmez

Ozan Sönmez Üye

Seviye:
    Sevgili Fırat Merhaba,

İzmir' den döner dönmez, Gökova' ya çıktığımızdan turları foruma yollamada gecikmeler oldu:) Büyük Gökova Turu' muzun fotoğraflarını ve anlatımını şu an hazırlıyoruz. En kısa zamanda foruma yollamış olacağız. Fotoğraflardaki yakışıklılık olayının lenslerle ya da çekenin becerisiyle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Çekilen obje, konu yakışıklıysa ekstra müdahaleye gerek kalmıyor zaten:) Hakan gibi senin de photoshop a ihtiyacın olmayacak.
    İyi dileklerin için teşekkürler. Selamlar.

4. Sümer

Sümer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vallahi diyecek söz yok
    muhteşem bir gezi olmuş, harika resimler
    ve paylaşım için teşekkürler. Ayaklarınıza, yüreğinize sağlık :)

5. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Çok güzel yerlere, çok güzel dost ve arkadaşlarla beraber pedal basmışsınız.

Hakan, Alpay, Mehmet bey üçlüsü ile gidilen gezinin tadı insanın damağında kalır. Bizzat eşimle beraber yaşadığımız için biliyoruz. :)
    İzmir'i bu kadar yukardan sadece teleferik tarafında görmüştüm. Çok güzel yerlermiş.
    Bu güzel arkadaşlık ve manzaraları da bizlerle paylaştığınız için size çok teşekkür ediyorum.
    Burdan da, sevgili arkadaşlarıma kucak dolusu selamlar gönderiyorum.

Hoşçakalın.

6. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    güzel bir gezi olmuş,paylaşımınız için teşekkürler..:)

7. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Süper eğlenceli bir gezi. Manzara çok harika. Yapmış olduğunuz dostluklarda güzel. Tek kelime söyleyecek olursak; Muhteşem....

Paylaşım için teşekkürler..

Sevgiler...

8. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel fotograflar çekmişsiniz manzarada süper.teşekkürler...

9. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Valla çok güzel bir gezi olmuş o gün bende halk gezisindeydim.Arkadaşlar Manastır'a çıkacağız deyip sonradan satış yapmışlardı;bende tek başıma Seferihisar'a gitmiştim.Keşke sizinle karşılaşmış ve size katılmış olsaymışım demekten kendimi alamadım fotoğrafları görünce. Manastırı'da Çatalkaya'yı da görmedim parkurları da bilmiyorum hala umarım bir gün bana gösterirsiniz beraber pedallarız.

10. alibo

alibo Aktif Üye

Seviye:
    Harika bir gezi olmuş. Bravo azimli abilerime.
    Bu arada İzmir'imiz ne güzellikler saklıyormuş koynunda... Daha nice güzel rotalar vardır kimbilir.. Güzel dostlarla paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Ama az daha sabır bana..
    Görüşmek üzere diyelim. Nice keyifli gezilere...

11. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    güzel bir gezi yapmışsınız.elinize va ayağınıza sağlık.manzara muhteşem.geziye katılan herkese ayrıca teşekkürler.:in:

12. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Ne güzel renkli renkli, büyük boyutlu hoş fotolarla, hayatın en güzel renkleri arasında özlemini duyduğum yerlerde turunuzu yapmışsınız, orada olsam katılmak isterdim.Doğal besinle dolu öğünlerle sağlık katan bir tur olmuş, ayağınıza elinize sağlık abi.Paylaşım için teşekkürler.

13. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    selam abi bu turda size katılmak isterdik ama sizin halk gezisinden sorna ewe gideceğinizi sanıyorduk herhalde ani bi karar oldu bu hafta için bi planınız warmı acaba katılmak isteriz..

14. Ozan Sönmez

Ozan Sönmez Üye

Seviye:
    Merhaba,

Doğrudur, eve gitmek üzere yola koyulmuştuk fakat Narlıdere' de fikir değiştirip rotamızı Çatalkaya' ya yönlendirdik. Üzülerek söylemeliyim ki Bodrum' da yaşadığımdan İzmir' deki gezilere katılma imkanım senede bir kez olabiliyor. Fakat Hakan Ağabey ile iletişim kurabilirsen organize ettikleri düzenli gezilere katılabilirsin.

Sevgiler.
    Ozan