çatalca ve çevresi keşif turu

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
Selam forum.
Gecenlerde çatalcadaydım. Bisiklet için mükemmel yollar var. Tren ile ulaşım 1 saat sürüyormuş. İki hafta içinde trenle çatalcaya gidip bisiklet ile keşif turuna çıkacağım. Eğer çatalca çevresi hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Herşey yolunda giderse deneyimimi sizlerle paylaşmak ve bir tur önerisi getirmek isterim. Burada yapılacak olan bir tur muhtemelen en az araba ile karşılaşılan tur olacaktır.

Scudo

epica2006

Üye
Tepki
70
@evrimyigit

merhaba Evrim;
konuştuğumuz gibi, müsait olursam ben de gelirim.
Bakalım nasılmış Çatalca yolu? :)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
çatalca nerdeydi yaa:D
nerde olduğunu bilmiyorum ama ben de gelebilirim:)

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
ne zaman gideceksiniz:)??müsait bir güne denk gelirse ben de gelmek isterim,,,:D

oekizler

Üye
Tepki
35
Aklindan gecen tarihi bize de bildirirsen hep beraber kesif gezisini yapabiliriz.

klavyem3

Aktif Üye
Tepki
16
evet çatalca bisiklet için çok güzel bir mekan tavsiye ederim.bisikletle bi kere gitmiştim.

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Ben bir Çerkezköylü olarak utandım doğrusu.
Şimdiye kadar tek sayıldığım için Çatalca'ya kadar gelemedim.
Geldiğiniz zaman eğer müsait olursak inşallah size eşlik edeceğiz.

Newguinea

Üye
Tepki
51
Selam
Çatalca bir tepenin arkasında kaldığı için diğer toprak yollarla bağlantısı epeyi dik yokuşlu.
Güneyden çıkarsanız asfalttan Mimarsinana kadar inersiniz.
Dağa vurursanız, arkada Elbasan köyü var.
En iyisi kuzeyden gidip İnceğiz yoluna sola sapın. Önce düz sonra uzun bir süre iniş (5-6km kadar) Akören bayırını gördüğünüzde sağdaki ağaçlı yola sapın , protokol yolu gibi hafif eğim yukarı çıkarsınız.Ana yola kadar 5-6 km. sonra sol, İhsaniye adlı köyde Bekirli yolunu sorarsınız. Bekirliden de Kadıköy Ortaköy direk Selimpaşaya inersiniz. Ama arada Akörene tırmanacaksınız. Manzara çok güzeldir. Yokuşun ortasında arılı çeşme vardır. Arılar su içer ayaklarında su taşır. Oraya yatar sessizliği dinlersiniz. Bu yokuş sıkmaz da ondan sonraki köye (galiba Kadıköy) çıkan yokuş epeyi uzun. Ama sonrasında Selimpaşaya kadar iniş. Ortaköyde sağa saparsanız Silivriye inersiniz. direk giderseniz selimpaşa. Solda ise 100m ilerde asfalt yoldan sağa doğru ayrıldınız mı toprak yol direk celaliyeye iner.
Amaa benim favori parkurum Ovayenicenin içindeki bakkalın önünden başlayan ve tarlaların arasında devam eden toprak ve taşlık yoldur. Kırıcıdır biraz. Hayratlar bol bol mevcut su derdi yok.
Geçen hafta sonu gittim 45km sırf yumuşak toprak. Gördüğüm yanlızca 2 adet gelincik. Fare peşindeydiler.
Kalın sağlıcakla.

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
tarih kesinlesirse bende gelmek istiyorum.

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
@Newguinea

Teşekkürler.
Çok aydınlatıcı bilgiler. Anlaşılan akşama bilgisayar başında biraz vakit geçirmem gerekiyor. Bayaa bir google earth ödevim oldu.

Bu hafta sonu bir aksilik olmazsa tarif ettiğin yollara bakacağım. Hatta cumartesi gecesini çatalcada geçirip 2 günlük bir tur yapma planım var.
Eğer gelmek isteğen olursa keşif turu olarak birkaç kişilik bir organizasyonda yapılabilir.
Yardımlarınız için tekrar bol teşekkürler.
Saygılar.

klavyem3

Aktif Üye
Tepki
16
isteyen olur bakırköy civarında buluşup günü birlik gidilebilir.dönüşte trenle olabilir.

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
@klavyem3
Tabi olabilir fakat benim için en kolay ulaşım sabah sirkeciden trene binip 1 saat sonra çatalcada olmaktır. Bu şekilde çatalcada bol vakit geçirilebilir.

klavyem3

Aktif Üye
Tepki
16
@evrimyigit

artık orası turu düzenleyecek arkadaşa kalmış biz uyarız

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
@mumutum

Tekrar merhaba forum,

Burada turu düzenleyecek birisi varsa galiba bu benim. Fakat bu hafta sonu yapmayı planladığım tur keşif ve bölgeyi tanıma amaçlı bir turdur.

Bu hafta sonu 12 temmuz cumartesi gunu sabah 08:30 treni ile sirkeciden çatalcaya gidiyorum ve 13 temmuz pazar gunu 20:20 treni ilede geri dönmeyi planlıyorum. Bu tur yanlız yapmayı planladığım ve bir rota oluştuma amaçlı bir turdur. İsteyen arkadaşlar cumartesi yada pazar günü bu turda bana eşlik edebilir.

Fakat katılmak isteğen arkadaşlar, bu tur süresince nerede yemek yeriz nerede dinleniriz nerede su buluruz bellirsiz olacağı için lütfen hazırlıklı gelin.

Seviler.

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
aslinda kamp yapmak guzel olur, malzemeleri(cadir, bagaj, tulum ...) hafta sonuna ayarlayabilirsem ben gelmek isterim. baska gitmeyi dusunen varmi?

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
ben gitmeyi düşünüyorum ama büyük ihtimal günü birlik gidebilirim

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
keşif turu sona erdi.hiç bi yeri keşfedemedik:D

sadece ben ve evrim abi gittik.giderken trene bindik.fakat sadece iki bisikleti bile zorla aldılar.gelirken binerek geldik.

toplam 106 km yaptık.biraz yorucuydu tabi:)

katılan herkese(evrim abiye ve bana) teşekkürler