Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Castello Dominator Yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ecevit Bora Bektaş tarafından paylaşıldı.

1. Ecevit Bora Bektaş

Ecevit Bora Bektaş Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler arkadaşlar. Benim abimden kalma 13-14 yıllık Castello marka bir bisikletim var. Boyası koyu pembe siyah karışımı , boynuzları boğa boynuzu gibi , belki hatırlayanınız vardır. Son 4 yıldır binemiyorum. Şehir- Tur kategorisine uygun bir bisiklet midir Castello? Eğer uygunsa toplamayı, değilse yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. Bisikletim jant ve teker istiyor. Diğer bütün parçaları shımano ve çalışır durumda. Bisiklet 18 vitesli jant boyu lastik boyu kaçtır bilmiyorum. Bunları nasıl öğrenirim. Ayrıca boyum 1.79 civarı kadro boyu beni rahatsız eder mi? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Boran,
    Öncelikle, bende de senin bisikletinle yaşıt bir Bianchi Penta XC var. Tahminimce birbirine benzeyen yakışıklı bisikletler ikisi de. Ama ben yine de emin olmak için sorayım, bisiklet buna mı benziyor?

Devam edeyim. Bu bisikletlere karşı benim ayrı bir ilgim var. Galiba çocukluk zamanımın, bu bisikletlerin üst model sayıldığı, parası olanların bu bisikletlere bindiği zamanlara denk gelmesinden kaynaklanıyor.

Konuyu dağıtmayayım. Bisikletin kıymetli bir bisiklet. Şimdi gelip "O bisiklet ağırdır, parçaları eskidir..." diyenler olacak. Umursama. Al bir çift Schwalbe Marathon Plus Tour (mavi korumalı olanı), bir de paran varsa deri sele al, Brooks gibi. Tadını çıkar o güzel bisikletin.

Bunu neden diyorum peki? Az önce o fotoğrafını verdiğim bisikletle Çemişgezek'ten Elazığ'a 25 kiloluk yükle geldim. Buradan da o bisikletle uzun turlara çıktığımı anlarsın.

İyi bisiklettir yani, dağa da çıkar, uzun yola da.

Sağlıcakla kal.

3. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yusuf Beye katılıyorum, bu bisikletler öyle kaldırılıp atılacak cinsden değil, sen nereye gitmek isdersen o seni oraya götürür, paran varsa geridönüşüm yap kullan derim.
    Buda benim emektar :)

4. Ecevit Bora Bektaş

Seviye:
    Evet Yusuf Bey bisikletim sizin bisikletinize benziyor. Açıkçası bisikletten çok çok memnunum. Fazlada kullanılmadı evin köşesinde dururdu, abimin korkusuna binemezdik :) Bisikletime jant ve teker alacağım ama ebantlarını bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    26 inç olması lazım, kolaylıkla jant ve teker bulabilirsin. Tavsiyem Abdülsamed'in bisikletindeki gibi çift kat olanlardan al. Ama iki şeye kesinlikle önem ver, dış lastik ve sele :)

Bisikletinin fotoğraflarını bekliyoruz, ona göre :)

6. Ecevit Bora Bektaş

Seviye:
    En kısa zaman da fotoğraflarını paylaşacağım, teşekkürler :)