Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Castello bisiklet...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında a.gonen tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. a.gonen

a.gonen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kucuklugumde castello bisiklet vardı
    bu markaya ne oldu bilgisi olan varmı

ercumentaras bunu beğendi.
  2. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Castello Terminatör-Dominatör, Bianchi Aspid'ler... Çocukluğumuzun en kral bisikletleri. Castello hakkında bildiğim, birkaç sene öncesine kadar iyice kaliteyi düşürmüştü çift amortisörlü ucuz bisikletler satıyordu. Artık sıfır Castello üretilmiyor diye biliyorum. İtalyan menşeili bir marka olduğundan belki İtalya'da üretiliyor olabilir veya başka bir marka tarafından satın alınmış olabilir. 3-4 sene önce 50 tl ye 2. el bir Castello almıştım. En az 10 yıllıktı. Pek özenli kullanılmamış ve oldukça bakımsızdı. Arka dişliyi değiştirttim, vites fren ayarlarından sonra aylarca sorunsuz ve keyifle kullanmıştım. Kadroda ve jantlarda "made in İtaly" yazıyordu. Şimdi düşünüyorumda günümüzde çok satılan aluminyum gövdeli, shimano setli kaç bisiklet 10 sene sonra böyle sağlam kalabilir?.. Ya da yürür durumda olurmu diye sormak daha doğrumu olur?

3. Umut Y.

Umut Y. Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Benim şuan Castello terminatörüm var 92 yılında babam karne hediyesi almıştı ve halen faal olarak kullanıyorum turlara katılıyorum.Görenler tanıyanlar çok beğeniyor.'-3 ay içinde yol bisikleti alıcam ve castelloyu satarım diyordum,vazgeçtim 20 sene sapasağlam bisikleti 200-300 tl gelcek diye satmayı düşünmüyorum çocuğum kulanır artık:)))

4. ercumentaras

ercumentaras Yeni Üye

Adı:
    sefa
    Bisiklet:
    Cannondale
    @a.gonen çocukluğum da babamın bisiklet fabrikası olmasına rağmen hayalimdeki marka castello idi üzerinden yıllar geçti şimdi castello markasını firmamıza tescilledik.2016 da yine yeni yeniden efsane geri döndü diyerek sektörde açılım yapmayı hedefliyoruz.

5. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    benim yazlıkta bianchi uno sf var. zamanının en iyi bisikletiydi. yazlıkta halen kullanırım. hatırlıyorum da uzun seneler boyunca hiç arıza çıkarmamıştı bana. fren sistemi hala sağlam bir tel birde pabuç aldım sadece. dış lastiklerini değiştirdim. birde rahat olsun diye motor koltuğu almıştım :D :D amatisörler de oldukça iyi durumda.. 98 model bu arada..

6. sonselim16

sonselim16 Üye

Adı:
    Selim A.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye: