Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Castelli alpha jersey vs gabba 2 convertible?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sefa coskun tarafından paylaşıldı.

1. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İstanbul şartlarında kullanmak için, sizce hangisini tercih etmeliyim. Yağmurlarda sürmüyorum.
    Bazı yerlerde sıcaklık olarak alpha'nın daha başarılı olduğu yazılı. Gabba convertible ise kolları çıkabiliyor ve kısa kollu olabiliyor.
    Fiyatları hemen hemen aynı.

Sent from my iPad using Tapatalk

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende uzun kollu gabba ve alpha jersey var; kesinlikle alpha diyorum, İstanbul kışı için en kullanışlı kıyafet olabilir. Yağmurlu havalar dışında Gabba'yı giymiyorum, yağmurun hafif olduğu zamanlarda da alpha daha iyi.

3. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sizin bir kac yaziniza denk geldim zaten alpha tercih ettiginizi okumustum. Peki bu alpha jacket ile alpha jersey arasindaki farklar konusunda bir bilginiz varmi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Alpha Jacket değil ama başka bisiklet ceketim var, kumaşı alpha jersey'den daha kalın, dolayısıyla çok daha sıcak tutuyor. Herkes soğuktan farklı etkilenir, ama kendi adıma konuşursam içlik üzerine Alpha forma ile 7-8 dereceye kadar rahat edebiliyorum, daha soğukta ceket tercih ediyorum.

5. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benim kışlık giyim konusunda en büyük yanılgım ceket konusu oldu. Meğer gezinti modunda gidilmeyecekse 0 derecede bile içi Polarli ve rüzgarı kesen kumaşlı ceket fazla sıcak tutuyor terden sırılsıklam oluyorsunuz. Yağmurluklar da feci terletiyor.

İnce, ön kısmı rüzgarı kesen arka kısmı hava alabilen bir ceket bakın. fazla kalın olmasın ve bolca yorum okuyun. En iyi fikri yorumlar veriyor.