Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carrora 224 kullanıcıları ve ya tecrübeli bisikletçiler bir baksın

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gezgin Berduş tarafından paylaşıldı.

1. Gezgin Berduş

Gezgin Berduş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Uzun zamandır para biriktiriyorum bisiklet almak için ve uzun zamandır da bisiklet araştırıyorum hangisini alsam diye. Merida crossway 40 v iyi gibi ama hiçbiryerde bulamadı ve carraro 224 ü görünce kafam karıştı. F/p açısından iyi gözüküyor. Ben hayatımda hiç pro bisiklete binmediğim için pek bilgili değilim şu tekerlek ne kadar sürüşe dayanır. Şu kadro sağlam mıdır falan filan. Hiç böyle bir deneyim yaşamadığım için nelerin nasıl, ne kadar iyi olduklarını bilemiyorum. Ancak bisiklet araştıra araştıra bir kaç işe yarar bilgiler edinebildim. Ama hiç pratik bilgim yok. Benim alacağım bisiklet hem asfaltta(daha çok asfaltta) hem de dağ yollarında engebeli yollarda dayanıklı olmalı. Günde 100 km yol yapmayı planlıyorum toplam 2.500 km gidicem bir ayda. Carraro buna dayanabilir mi? Bir de alacağım bisikletin tamiri kolay olmalı kadrosu modifiyeye hazır olmalı. Bisiklet hakkında gerçekten tecrübeli, bilgin kişiler lütfen yardım etsin.

2. Ozan Demirel

Ozan Demirel Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam aynı dertten bende muzdaribim. Merida Crossway 40v hiçbir yerde yok. 20v'ye ise o parayı veresim gelmiyor. Yeni sezonu beklemek mantıklı gözüküyor şu anda.

Benimde pratik bir bilgim yok. Sadece öngörülerimi ve araştırmamı paylaşacağım. Nedense Carrora bana pek güven vermiyor. Belki ön yargılı davranıyorum ama böyle işte. Dayanır mı? Sportive kullanıcıları için ayrı bir başlık var oraya göz atmanı öneririm.

Alternatif olarak da Sedona 311 önerebilirim. Sportive 224'den artı yönleri olarak kabaca: Zaten almak zorunda olduğun sele ayrıca çamurluk ve acera vites sistemi. Ayrıca forumda yine ararsan bu bisikletle Türkiye turu atan bir abimiz vardı. Referansı da var yani uzun bir tur için.

3. Gezgin Berduş

Gezgin Berduş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de önce sedona alsam mı diye düşünüyordum. Ama sedona 311, 321, 331 e bagaj takılamadığına dair bir şey okumuştum. Uzun yolculuklar için bagaj şart. Carraro ya yakın olma sebebim: ben beyazıt ta bir otelde çalışıyorum ara ara eminönüne bisikletçiler çarşısına girerim. Carraro kaynıyor her dükkan acaba talep yüzünden mi diye düşünüyor insan ve ne zaman bisikletli turist görsem ya scott ya da carraro sürüyor. Ve şu da var ki fiyatı gayet iyi cezbediyor fiyatı da beni. Merida ya çok yakındım ama fiyatı ve hiçbiryerde bulamamam kafamı karıştırdı. Tabii daha bikeandoutdoor'a bakmadım oraya da sorarım sonra.

4. Emre Ağma

Emre Ağma Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona 311 kullanıcısıyım ve arkaya heybe bagaj takılıyo çokta memnunum yolda adeta akıyor ve forumde Türkiye turuna çıkan bir abimizde var bu bisikletle :)

5. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    carraro alırsan dış lastikleri direkt değiştir derim.. özellikle uzun yolda kesinlikle tabanı destekli dış lastik şart !!!