Carraro Z Race 30V, Carraro 497 Equipe 30V, Bianchi AFX-9001 (Karşılaştırma/Tavsiye)

Levent ÖNDER

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Levent ÖNDER
Bisiklet
Mosso
Fiyat olarak aralarında uçurum var belki ama renk, görüntü ve donanım olarak hepsi çok hoşuma gitti. Yakınlarda elime toplu para geçeceği için fiyat aralığını geniş tutuyorum. Yaklaşık 1500-2500 TL arası bir şey... Sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. Öncelikli olarak, fiyat-performans ve donanım bakımından değerlendirebilecek teknik bilgi sahibi arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim. Benim için en önemli konu alacağım bisikletin iyi bir kadroya sahip olması. Sağlam kadrolu bir bisiklet alıp donanımını zevkime ve bütçeme göre yenilemeyi düşünüyorum. Şu anda kullandığım bisiklet Carraro olduğu ve kendisinden çok memnun olduğum için gönlüm Carraro'dan yana ancak yazdıklarım dışında ve diğer markalardan da tavsiye alabilirim. Şimdiden teşekkürler...

CARRARO 476 Z RACE 30V

Kadro: HT LIGHT ALLOY 15,5"-18,5"-19,5"-21,2"
Maşa: ROCK SHOX 26"11 FS TORA TK CL 100 BEYAZ DSC RMT
Gidon: RACE AL H/S OS CARRARO
Gidon Boğazı: RACER OS CARRARO
Sele Borusu: RACER CARRARO
Sele: RACER CARRARO
Çatal Yatağı: FSA- SR.ST.THN.11
Krank Takımı: SHIMANO AFCM552E224XL 42X32X24.10V.
Arka Değiştirici: SHIMANO XT KRDM773SGS 10-VİTES
Göbek: SHIMANO AHBM495ABAL 32H
Ön Değiştirici: SHIMANO SLX KFDM66110L6 SLX 10V.
Vites: SHIMANO SLX DYNA- SYS SL-M660 10X3 VİTES
Arka Dişli: SHIMANO SLX KCSHG8110134 10 VİTES 11-34
Fren: SHIMANO DİSK FREN AM-5751 BEYAZ
Lastik: SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Jant: MAVIC-26/559X17 XM 117 32H-
Pedal: SHIMANO APDM520RL

http://www.carrarobisiklet.com/Images/Products/800/CARRARO-476--Z-RACE-SIYAH-BEYAZ-KIRMIZI.jpg

(link)

BIANCHI AFX-9001

Kadro: 26" ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa: SUNTOUR 26" XCM DİSK 100mm GİDONDAN KİLİTLİ
Jant: 26/559X19 BIANCHI ALÜMİNYUM SİYAH 32H DİSK
Lastik: SCHWALBE 26X2.00 50-559 BLACK JACK SİYAH /BEYAZ ŞERİTLİ
Vites: SHIMANO DEORE / ACERA 27 VİTES
Fren: ÖN-ARKA: HİDROLİK DİSK "SHIMANO" AM445 ROTOR ASMRT30 160mm
Sele: SELLE ROYAL SETA

http://www.bianchi.com.tr/images/urunresim/2012/medium/DAG-26-AFX-9001.jpg

(link)

CARRARO 497 EQUIPE 30V

Kadro: KARBON 1.1/8'' ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa: ROCK SHOX 26" TORA TK CL 100 BEYAZ DİSK GİDONDAN KİLİTLİ
Sele: FIZIK TUNDRA
Vites: SHIMANO DYNA-SYS XT/DEORE 30 VİTES
Fren: SHIMANO HİDROLİK DİSK BL-M505 ROTOR SM-RT53 160mm MERKEZİ KİLİT
Lastik: SCHWALBE 26X2.00 50-559 BLACK JACK SİYAH /BEYAZ ŞERİTLİ
Jant: SHIMANO 26"WH-MT15 SİYAH MERKEZİ KİLİT DİSK

http://www.carrarobisiklet.com/Images/Products/800/497-EQUIPE-30V.jpg

(link)

Scudo

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Bence 2850 Liraya kadar bütçen varsa biraz daha araştır farklı markaları da kıyasla...

Tepki
68
Sana birde bianchi Mega öneririm slx kollar ve arka değiştirici, Rock shox tora maşa ve 12 kg filan en fazla (fiyatı:1760 TL)

Levent ÖNDER

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Levent ÖNDER
Bisiklet
Mosso
@furkancinar98

İlginiz için teşekkür ediyorum.

@Coşkun Kumru

Araştırmaya devam ediyorum. Sizin tavsiye edebileceğiniz bir şeyler varsa bilmek isterim. Teşekkürler...

@Uçkun Barış CANDAN

Tavsiyenizi değerlendireceğim. Bianchi Mega'yı listeye alıyorum ancak dediğim gibi, gönlüm Carraro'dan yana... :)

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
eğer 2500 tl ye kadar gidebiliyorsansana önerim almanyada üretilen rose markasının count solo 2 modeline bakmalısın 11,2kg(pedalsız) gibi bir ağırlığı var ve fiyatı 999€

http://media1.roseversand.de/product/800/1/7/1773510_1.jpg

linki (link)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
@furkancinar98

kesinlikle hem karbon hem slx-deore set hemde tora maşa var. f/p bisikleti tam.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
rose marka kadro 7005 olsun donanım gercekten harika.bende tavsiye edicektim donanım ve kadroya bakinca vazgectim:D bisiklette işçilik üst seviye.verilen parayı hakediyor. ama Turkiyede bayisimi var mı?alinacak bir bisiklet.siyahı cok asil duruyor renk boyamasida özel tam bir makine.bu bisikleti görünce hic bir bisiklet markasını düsünemedim.guzel arastirilmis.yukardakiler rose markanın yanında devede kulak kaliyor.

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
bence kaliteli kadro istiyorsan trek alpha gold kadrolu alabildigin en ucuz bisikleti al muhtemelen 4300 d olacaktir secimin ardindan parcalari keyfine gore diz yada benzerini scottda da yapabilirsin.yada 1500 tl alabildigin en iyi kadroyu al ardindan onu guzel bir bisiklet haline getir.

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
arkadaşım 2500 tl varsa carraro ya bulaşma cannondale sl1 trek veya scott scale 60 lara bak derim

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bence 2500 TL'ye kendin sıfır parçalardan topla. Her parçanın 2 yıl garantisi var. Çok daha iyi bir bisiklet oluşturabilirsin piyasadakilere göre. Belli bir markadan aldığın bisiklet için ödediğin 2500TL'nin 500TL'si periyodik bakım için alınıyor. Tabii ki o yazmıyor faturada, fiyata dâhil ;)

Levent ÖNDER

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Levent ÖNDER
Bisiklet
Mosso
@Atakan Kovancı

Öneriniz için teşekkürler fakat Türkiye'de bulabileceğim bir bisiklet değil sanırım bu. Almanya'dan getirme şansım da yok maalesef.

@Cem AKINCIOGLU

Teşekkürler.

@Samet Koç

Benim de gönlüm ondan yana aslında ama dur bakalım. :)

@gok

Tavsiye için teşekkürler...

@abdurrahman keleş

Mantıklı bir düşünce. Son birkaç gündür bunu da düşünmeye başladım aslında. 1000-1500 TL arası alabileceğim en iyi kadro hangisi olabilir sizce?

@strongyucel

Tavsiyenizi araştıracağım, teşekkürler...

@Halil EROĞLU

Bana iyi bir kadro tavsiyesinde bulunabilir misiniz acaba?

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Arkadaşım bisiklet toplamak inan çok daha pahalı fiyata geliyor.Bunu bu sene tecrübe edindim.Ufak bir ispat istiyorsan bir SLX veya XT grup setin fiyatına bakmanı tavsiye ederim.Sırf büyük parçalar olarak düşünme.Bunun furçu varorta göbeği var fren seti var , anlatacağım parçaları 0 olarak almak ve toplatmak emin olun çok daha pahalı olacaktır.Eğer benden bisiklet tavsiyesi istersen sana Salcano ng 020 SLX modelini öneririm.Senin düşündüğün bisikletlerin gidon , boğaz , furç , sele , sele borusunu incele istersen.Hepsi Carraro Race diye birşey.Bu modeldeki ise Ritchey.Ve sırf onlar bile iyi para eder.Salcano uygun fiyata iyi donanım veriyor.Sana önerdiğim ng 020 SLX i parçalayarak satsan inan karda olursun.Üstüne üstlük jant setleri crossride.Senin düşündüğün bisikletlerden çok daha üst ve rulmanlı...

Eğer istiyorsan X7 sete sahip olan modelinide tercih edebilirsin...

http://www.bisiklet.com.tr/images/urun_resimleri/NG020%20SLX%281%29.jpg

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Salcano gerçekten parça konusunda daha avantajlı ama tasarım derseniz bn gine carrarodan yanayım :)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@Berat Öztürk

İşte o bisikletin gidon , gidon boğazı , furç , sele borusu Ritchey değil.Tasarım olarak ben Salcano diyorum.Bisiketin üzerindeyken o Ritchey gidon , gidon boğazı ve furç takımının olduğu kokpiti görünce eminim Carraro nun adını unutursunuz.

En kolayı gidin görün derim...

Levent ÖNDER

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Levent ÖNDER
Bisiklet
Mosso
@Lütfü Ekşioğlu

Salcano konusunda kesinlikle haklısınız. Gerçekten fiyat/kalite/performans canavarı modelleri var. Ancak "yerli malı yurdun malı" diye düşündüğümden, hararetle desteklemek istememe rağmen -adından dolayıdır belki de- bir türlü ısınamadığım yegane bisiklet markasıdır Salcano. O yüzden Salcano almayı düşünmüyorum.

@Berat Öztürk

Ben de böyle düşünüyorum... :)

@Lütfü Ekşioğlu

Yakın zamanda İzmir'e gitmeyi düşünüyorum. Hem Salcano hem Carraro'ları yakından görme fırsatım olacak, o zaman daha sağlıklı bir karar verebileceğim sanırım. Çok büyük konuşmayayım ama bir mucize olmadıkça tercihim Salcano'dan yana olmayacak. :) İlginize teşekkürler...

Levent ÖNDER

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Levent ÖNDER
Bisiklet
Mosso
Kadrolarına ömür boyu garanti veren firmalar hangileri arkadaşlar?

YusufCan

Üye
Tepki
10
@Levent ÖNDER

Kron'a Bak XC4000 falan kron ömür boyu kadro garantisi veriyoo.:in: