Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

carraro yardımm

Konu, 'Carraro' kısmında Aydın Güler tarafından paylaşıldı.

1. Aydın Güler

Aydın Güler Yeni Üye

Bende carraro CRP 710 var daha dün aldım gidondan kilitleme sistemini bir türlü yapamadım nasıl yapılır veya sorunmu var ben kilit göstermesini istiyorum olmuyor

2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Gidondan kilitlemeli sanırım bisikletiniz , kilidi öne doğru bastırmanız gerekiyor çıt sesi gelene kadar eğer kilitlenmiyorsa bir sorun vardır varsa yetkili servis servise götürün derim garanti kapsamındaysa değiştirirler servis yoksa içini açıp bakabilirsiniz

3. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Maşa bacağının üstündeki kilitleme parçası ([​IMG])'nın alyan vidaları gevşemiş olabilir.Kabloyu genellikle bağlıyorlar fakat vidaları tam sıkmıyorlar.Resimde belirttiğim parçanın üstünde 2 adet alyanlı vida olacak elle bir bakın gevşek mi veya parçayı bastırıp gidondan kapamayı deneyin oluyor mu diye.Eğer oluyor ise parçayı bastırıp vidaları sıkın problem çözülecektir.(Bende de aynı problem olmuştu ordan biliyorum.)Eğer sorununuz bu değil ise vites kolları ile kilidi çok yakın tutmuş olabilirler ve bu yüzden ''çıt'' sesi gelmiyor ve kilitlenmiyor olabilir.Yine birkaç alyan ile kilidi veya vites kollarını biraz aşağı çekebilirsiniz.Hem fren ve vites kollarının bileklerinize uygun olması önemli.İlk baş olarak fren ve vites kollarını gevşetin ve ellerinizin rahatlığına göre ayarlayın sonrasında maşa kilidini kapayıp kapanmadığını mesafesinin uygun olup olmadığına bakın.Her şey tam ayarında olduğunda bütün alyanları sıkın.Daha da olmadıysa ve eğer kendinize güveniyorsanız biraz eliniz yatkın ise içini açıp bakabilirsiniz her iki parçanın da ama servise götürmeniz hem sizin hem de bisikletiniz için daha hayırlı olacaktır.