Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro Yardim

Konu, 'Carraro' kısmında Mustafa Faruk Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Faruk Demir

Mustafa Faruk Demir Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili arkadaslar bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 2 ay once Carraro rc 32 model bir yol bisikleti aldim. Bisiklette genel olarak sorun yoktu. Benden goren bir arkadas daha ayni urunden siparis verdi fakat gelen urun cokkk farkliydi. Uretici Accel bisiklete mail atip bu farki sordugumda seri no kontrolu sonrasi benim bisikletin 2012 arkadasimin 2014 model oldugunu ogrendim.Toptanci elinde 2 yildir bekleyen urunu bana 2014 fiyatiyla satmis. 2014 Model urunde bir cok komponent daha iyi ve farkli.Mesela fren seti bende allogha; 2014 modelde de shimano. 2014 modelde Vites, boya, agirlik, sele vs. hersey daha iyi. Accel bisiklet sucun toptanciya ait oldugunu soyluyor ve onlarla cozmemi belirtiyor. Toptanciya gore ise 2 yil model farki hicccc onemli degilmissss...Bu araba degilmissss Sizce ne yapmaliyim.Kandirildigimi hissediyorum

2. Nazif_brs

Nazif_brs Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sana 2014 model dediyse ve kabul ediyorsa tüketici hakem heyetine gidep şikayette bulunabilirsin ama satarken herhangi bir yıl ibaresi kulanmadıysa herhangi bir hakkın doğmaz diye biliyorum.

3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    2012 ve 2014 arasındaki fark öyle hiiç önemsiz değil. Bir kere en azından shimano sora set yenilendi. 2013 ve altı cr 032 lerde 3400 sora set var. 2014 lerde ise 3500 ve aralarındaki çalışma kalitesi farkı var. Ayrıca dediğiniz gibi frenlerin farklı olması da ayrı bir durum. Accell ile görüşmelerinizin kayıtları ile birlikte ürünün 2014 modeli ile değişimini isteyin. Evet bisiklet araba değildir. Ama model konusunda araba dan daha hassas bir durum vardır. Bir çok model de her yıl ufak tefek değişmeler olur. Çok sık yenilenen bir yapıya sahiptir. Çözülmesi zor bir durum ancak kesinlikle çözmeye çalışın bence. Gerekirse tüketici hakem heyetine başvurun.

4. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşım gerçekten büyük sıkıntıya düşmüşsün Ömer'e katılıyorum Bu işin peşini bırakmamalısın. 2012 ve 2014 arasında dağlar gibi fark var fazladan verdiğin paraya yazık olur.

5. K Ayhan

K Ayhan Aktif Üye

Adı:
    Ayhan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aynı şekilde bende carraro 032 modeline bakıyorum. Dün akşam buldum ve 1600 tl ye nakitte indirebildim ama internetteki 2014 modeliyle bariz farklı (boya vs) satıcı ısrarla en yenisi bu diyor 2014 model diyor. Eğer 2012 yada 2013 ise bu bisikletin ederi nedir nakitte bilen yardımcı olursa sevinirim.

6. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    bence tüketici hakem heyetine dilekçe yazın ve satıcı tarafından aldatıldıgınızı belirtin yanlıs beyanda bulundugunu soyleyin
    farklı bir ürünün satıldığını belirtin

malesef ülkemizdedeki bazı kişiler : haysiyetsiz, kişiliksiz, dürüst olamayan haramı helali bilmeyen, en kısa yoldan nasıl zengin olurum diye düşünen tipler bulunmakta.
    bir dahaki bisikletinizi araştırdıktan sonra alırsınız.
    tahminen bisikletten soğumuş olmalısınız

7. Mustafa Faruk Demir

Seviye:
    Ayhan bey cok dikkat edin.2012 ile 14 arasinda ciddi fark var.En onemli fark vites ve fren setinde.2014 fren seti shimani ve vites seti soranin en yeni versiyonu.Henuz tartmadim ama agirlik farki da var iki urunu kiyasladigimda.Birde iki yildir depoda bekleyen urunu almak var yeni urun almak var.cok dikkat edin ve muhakkak ana firmadan acell bisikletten kadro altindaki seri numarasindan model yilini teyit ettirin.Benim gibi caniniz sıkılmasin

8. Mustafa Faruk Demir

Seviye:
    Harun bey bisikletten sogumadim :) bu bir sevda galiba.Ama bu kadar seref yoksunu satici icinde cok dikkat etmek gerektigini ogrendim.Isin pesini birakmayacagim.2014 modelini mahkemeyle alacagim.Ilginiz icin tesekkurler :)

9. Mustafa Faruk Demir

Seviye:
    Ayhan bey iki yil depoda beklemis ve iki kez yenilenmis ve her gecen yil yeni teknolojinin kullanildigi bir baska urun mesela telefon sanirim en az yuzde 40-50 deger kaybeder..

10. Mustafa Faruk Demir

Seviye:
    Ayhan bey iki yil depoda beklemis ve iki kez yenilenmis ve her gecen yil yeni teknolojinin kullanildigi bir baska urun mesela telefon sanirim en az yuzde 40-50 deger kaybeder.. Bu arada benden gorup 2014 alan arkadas pesin 1550 tl ye almis

11. K Ayhan

K Ayhan Aktif Üye

Adı:
    Ayhan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Faruk bey kardeşim çok teşekkür ederim ilginize ve yardımınıza. Saat 19 gibi sirkeci ileri bisikletten 1500 liraya peşin aldım bende bisikletimi. 2014 modelini aldım hemde. Diğer saraçhanedeki bisikletçilerden edindiğim bilgiye göre yol bisikletleri ellerinde kalıyormuş satamıyorlarmış. Şimdi ben oradaki 2012 modeli bana 2014 diye yedirmeye çalışan esnaf arkadaşa ne desem onu bilemedim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Mustafa Faruk Demir

Seviye:
    Hocam hayirli olsun.Hic olmazsa sen kurtardin:).Cok guzel bisiklet aldin. Cukurlara dikkat et lutfen. Ic lastik cok cabuk patliyor. Birde cok cabuk ciziliyor bisiklet dikkat etmek gerekiyor.Yalniz yolda giderken cok kisi donup bakacak emin ol.Tasarimi harika bir urun. Hayirli gunlerde mutlulukla kullanmani dilerim

13. K Ayhan

K Ayhan Aktif Üye

Adı:
    Ayhan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim. Kask ve eldiven aldım ama lastik yama seti almayı unuttum bugün şimdi aklıma geldi. Diğer malzemeleri (çanta, km saati, telefon tutacağı, fener ve stop lambası) çinden sipariş ettim bugün 2 haftaya elimde olurlar. İyi dileklerin için çok teşekkürler hepimize kazasız belasız sürüşler :)

Sent from my iPhone using Tapatalk