Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro, Whistle, Salcano...???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Umut.AVCI tarafından paylaşıldı.

1. Umut.AVCI

Umut.AVCI Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Merhaba herkese bol pedallamalar. Aranıyordaki umutsuz 1052V arayışıma çare bulamayacağım için uzunca araştırmalar sonucu 3 markaya kadar kendimi kısıtladım.

Carraro Daytona 436 Disk Frenli (550TL), Daytona 435V V Frenli (650TL+Kargo), Whistle Miwok 942D Hidrolik Disk Frenli (650TL+Kargo), Salcano Astro 270SV V Frenli (700TL+Kargo), Bunların yanında şu ilandaki bisiklette aklımı çelmiş durumda ama güvenemiyorum: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-kaliteli-ve-uygun-bisiklet-165862972/detay/

Şimdi gelelim zurnanın son deliğine, limitim 600TL ve zorlasamda bir kuruş üste çıkamıyorum. Sağdan soldan buldum desem de disk frenli istemediğimden dolayı bunlara o parayı vermek istemiyorum. V frenli olan Salcano'da gözüm ancak o da malesef çok pahalı geliyor bana. Anlayacağınız yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal misali. Beni kandıracak birine ihtiyacım var kısacası. Donanımlar kısaca şöyle;

Daytona 436:
    Maşa-SUNTOUR SF11 XCM V3PM RL100MM BEYAZ
    Furç-INTEGRATED 1.1/8"
    Göbek-SHIMANO AFHRM65BZBL32H
    Arka Değiştirici-SHIMANO DEORE KRDM592SGS SHADOW
    Ön Değiştirici-SHIMANO ALIVIO AFDM430L6
    Vites Kolu-SHIMANO ALIVIO ASLM430RA
    Arka Dişli-SHIMANO KCSHG309132 9-VİTES 11-32 T
    Fren-SHIMANO DİSK FREN AM-4451 BEYAZ
    Dış Lastik-CST-26X1.95 53-559 SİYAH
    Jant-CARRARO CROSS
    Ağırlık-15.82kg

Daytona 435V:
    Maşa -SUNTOUR SF10 XCM V2 RL. GİDONDAN KİLİTLİ
    Çatal Yatağı-INTEGRATED 1.1/8"
    Fren-SHIMANO V-FREN BRM422
    Krank Takımı-SHIMANO KFCM443 44X32X22
    Arka Vites-SHIMANO DEORE KRDM592SGS SHADOW
    Ön Vites-SHIMANO DEORE KFDM590
    Vites Kolları-SHIMANO DEORE SLM590
    Arka Dişli-SHIMANO KCSHG50 9-VİTES 11-32
    Lastik-CST 26X1.95 53-559 SİYAH
    Jant-ÇİFT KATLI SİYAH 32 DELİK

Whistle Miwok 942D:
    Vites Gurubu Shimano Alivio,
    Ön Amortösör SR XCM Gidondan kilitli.
    Jantlar Whistle Alu.Çift Katlı.42H,46H. Bunlar dışında pek bir açıklama göremedim bu model hakkında. Zaten hidrolik olduğu için uzak durmak istiyorum.

Astro 270SV:
    Arka Vites-Shımano RD-M390-L,Acera
    Ön Vites-Shımano FD-M390,Acera
    Maşa-Suntour XCM V3 MLO Kilitlemeli
    Vites-Fren Kolu-Shımano, ST-EF65 27
    Vites Arka Dişli-Shimano CS-HG20-9
    Kaset Zincir-KMC Z99
    Krank Takımı-Suntour XCT
    Orta Göbek-Suntour BB10-XCT-SQS
    Fren Takımı-Tektro 837 Alüminyum V-Fren
    Maşa Yatağı-VP-992 S BS BK/BK
    Tekerlek Seti-Salcano X-PROC 8x4 Özel Örüm
    Lastik-Continental Race King 26x2,2 Lastik

Özellikler bu şekilde. Cebimdeki param ve görece iyi özelliklerinden dolayı Aklım Daytona 436'da ancak disk frenli ve muazzam ağırlığı beni korkutuyor. V frene geçirmek için bir çözüm olsa ağırlığı sorun edermiyim dik yokuşlar da ederim aslında ama gönlüm Salcano'dan yana. Ona da param yetmiyor. Bisikletlerin tamamı 26" jant, boyum 1.87 435V dışında hepsi 18.5 boylarındaki bisikletler ve bana uyacaklarını düşünüyorum. Diğer mesajımda da belirtmiştim aslında çok ahım şahım bir şeyler aramıyorum hani üzerinde fren sistemi olmayan V destekli bir bisiklet olsa hatta kaynaksız çatlaksız boyasız çizikleri meydanda olan pedalı selesi falan olmasa da olur diyebileceğim bir bisiklette işimi görür sırf amacıma uygun olması açısından ama gel gelelim kozmetik yönden kusurlu yürürü sorunsuz bisiklet satan yok. :)

Kullanım senaryoma gelince, %60 asfalt yol %40 stabilize olmayan yollar. Hem iş hem spor hem eğlence amaçlı olarak almak istiyorum. Ulaşım aracı olarak doğrudan bisiklet kullanıyorum ve uzak mesafelere sürmek özellikle bu yaz şehirlerarası seyahat için plan yapıyorum. En az bütçeyle doğru seçimi yapmak zorundayım.

Asıl sorumsa şu, siz olsaydınız kısıtlı imkanlarınızla hangisini seçerdiniz. Zorlayıp Salcanoya mı yönelirdiniz yoksa Daytona 436 iş görürmüydü. Ve seçiminizi yapmanızda hangi sebepler olurdu. Ya da bunların hepsini siler başka bir modele mi yönelirdiniz.?

2. Miraç Yanar

Miraç Yanar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro nun ağırlığından dolayı Salcano derim,13-14 anlarım da 15.82 çok fazla.Ayrıca V Fren olması da bu bütçelerde avantaj sayılır,sorun çıksa bile hemen halledersiniz.

HUAWEI U8950-1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi