Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro-Trek-Whistle Hangisi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Bilal Tonyalı tarafından paylaşıldı.

1. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bisiklet seçiminde benzer konudan 2. yi açtığım için özür dilerim ama artık son seçimimi yapıcam o yüzden açtım :)

3 bisiklet arasında kaldım ve komponentlerini bir de sizin karşılaştırmanızı istedim aklıma takılan bazı şeyler var.

Carraro 473 h race 27v

http://www.carrarobisiklet.com/473-h-race-27v.aspx

Whistle miwok 1160 d (bunun kadro ölçüleri nerde yazıyor göremedim)

http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx

Trek 4300 Disk 2011

http://www.velespit.com/asp/product/24/TREK-4300-DISC&view=2

Bu üç bisiklet arasında kaldım ve whistle biraz önde duruyor bana göre. Kadro sağlamlığı konusunda whistle a güvenebilirsem alıcam artık benim için sağlamlık çok önemli. Bu konuda Trek in kadrosu daha önde sanırım ama komponent olarak trek hep alivio tatmin etmedi pek. carraro da disk frenler alivio. whistle da deore hepsi fiyatı da carraro ile trek in arasında bi değer.

Lütfen yardım edin bir bisiklet için çok bekledim artık almalıyım !

Kamil BULUT bunu beğendi.
  2. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:
    yardım edin nolur

3. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben olsam bu üç bisiklet içinden Carraro'yu direk elerdim. Çünkü Carraro 473 H ile Whistle Miwok 1160D birbirinin muadili olan bisikletler ve her ikiside Bianchi'nin Manisa'daki fabrikasında montajlanıyor. Ancak Whistle donanım olarak Carraro'dan bir tık daha üstün. Trek konusuna gelecek olursak, kadro kalitesi olarak Trek hem Carraro hemde Whistle'dan çok daha üstün bir marka, bu hiç tartışmasız. Ancak Trek'in donanımı diğer iki bisiklete göre daha aşağıda kalıyor. Whistle'ın kadrosundan yana hiçbir korkun olmasın. Bende yaklaşık 4 aydır Whistle Miwok 1161D kullanıyorum ve çok memnunum, çok sağlam bir bisiklet olduğunu garanti edebilirim Whistle'ın. Ben olsam çok ciddi olarak Trek ve Whistle arasında kalırdım ve sanki yine Whistle'ı alırdım gibime geliyor. Bence imkanın varsa bu iki bisikleti de bir kendi gözünle gör derim, hatta selesine bir otur bak, hangisi içine sinerse onu al. Ama hangisini alırsan al seni üzmez emin ol.

Cem BİLGİN ve Bilal Tonyalı bunu beğendi.
  4. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:

Ben de hemen hemen aynı kanaatteyim seninle Gokalp abi. Trek biraz da pahalı zaten Türkiye'ye gelene kadar baya arttırıyolar fiyatı :) Bu hafta içerisinde Rize merkeze gidip whistle lara bakıcam. Şuanda adamda sadece senin bisikletten var seninkiyle denerim artık whistleyi :) Sadece göbekler alivio diğer komponentleri zaten çok güzel. sen de kadrodan memnunsan artık içim rahat alabilirm inşallah :)

Whistle sindi içime. hem tip olarak da hoş istediğim renkler. Teşekkür ederim :D

5. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    trek maşa dışında diyerlerinden düşük ama maşası başarılı hidrolik kitlemeli diyerleri yaylı ha bana kalırsa deoreymiş alivioymuş pek fark etmez sokakta görüyoruz adamlar 5 tllik aktarıcı ile çatır çatır geçirior:D kadro olarak trekk gerçekten süperdir.bn trek kulanıcısıyım ve ban vites telinin kopması-lastik patlamsı-ve 3 senelik bilyelerin deyişmesi dışında sorun yaşatmadı donalımlarıda bunlar kadar deil 3900 dur kendisi ikinci elden 450 tl ye aldım gayet temiz bence sende bir ikinciel bul karlı olursun hha 0 dersende carraro ile trek arası yap seçimini

6. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    carraro ve whistle nin donanımları aşağı yukarı aynı, ama sanırım sadece maşaları farklı, hangisinin maşası iyi ise onu al derim. birde ağırlık olarak sanırım carraro daha hafif gibi..trek e gelince, benim için kadro önemli zamanla pahalıya gelsede aynı kadroda kompenatları yükseltirim dersen trek olabilir..

7. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    trekle whistle arasında kaldım bnde ama kadro konusunda direk trek :)ama senin için doananımsa whistle uygun seçenek

8. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:

Doğru diyosun ucuz attırıcılar da işe yarıyor sonuçta :) ama ben Rize'de kullancam ve yolar düz değil. Zaten cross country olarak kendimi geliştirmeyi düşündüğüm için gerek çarkların sağlamlığı gerek attırıcıların sağlamlığı benim için önemli. carraro hafif ama attırıcı whistle nin daha iyi. Şimdiye kadar attırıcıdan ve çarklardan çok çektiğim için diyorum :) biraz sert kullanıyorum sanırım. Disk frenler de önemli benim için eğer yeterince iyi tutmazsa Allah korusun köy virajları çok tehlikeli :) Param bol olsa ve ilerde de paramın bol olacağını bilsem trek alırdım komponentlerini sonradan değiştirmek için. ama şimdi ne aldıysam devam diycem ve whistle alıcam :)

Whistle daha önde geliyor bana. Carraro hafif ama komponentleri zayıf. Trek pahalı ve ilerisi için ekleme yapmak da pahalı benim için:) Teşekkürler

9. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    selam bence trek tercih etmelisin zaten zamanla parçaları yükseltmek isteyeceksin hiç değilse kaliteli bir kadron olmuş olur (diğerlerinden kaliteli yani )

Bilal Tonyalı bunu beğendi.
  10. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:
    Sorun para abicim :) Şimdi Whistle ile 2 hoplayınca ortadan çat diye yarılır diyosan ayrı tabi. Şimdi başlangıç için aldım zaten. İlerde parça değişmek pek istemiyorum şahsen. Trek in parçaları iyi olan modeline bakınca da fiyat hepten uçuyor hani. Aslında değeri okadar değil ama Türkiye'ye gelene kadar artıyor çok. O yüzden whistle ile "bana yetme konusunda" aralrında pek bir fark olacağını sanmıyorum. ki whistle nin parçaları daha iyi.

erkan sozoren bunu beğendi.
  11. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    full+full bir passat mı tercih edersiniz yoksa eşdeger fiyatta daha boş bir mercedes c serisimi bide böle düşünün bisiklet alırken bence trek alın

12. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:

Güzel bi benzetme yaptınız :) Dikkate alıcam. Teşekkürler

13. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:
    Ya bu trek in disk frenler Promax DSK-907, şimdi bisikleti alırsam bunları kullanmadan değişmem gerekebilir sanırım :) yabancı forum sitelerinden okudum promaxa lanet ediyo millet promax alma da v fren al daha iyi falan diyolar.

whistle neredeyse full deore ucuz olması Türkiye'de üretilmesinden kaynaklanıyor ve trekle arasında çok fark yok diye düşündüm bi anda:) (kadro olarak)

Trek in alivio olmasına bişey demedim de bu promaxlar yedi beni okadar para verip bi de üstüne fren almak istemiyorum ne yapmalıyım yardım edin !

14. Gokalp Gokmenler

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikleti aldıktan sonra hiç masraf yapmayı, parça yükseltmeyi düşünmüyorsan al Whistle'ı kurtul bence:)

15. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:
    Doğru diyosun bu iş yeterince uzadı :) Alıyorum bee ! hemen yarın sipariişi vereyim işkence bitsin :D

16. Emir Tetiklitop

Emir Tetiklitop Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Whistle al öneririm ağırlıgına bakma cok saglam kadrosu var 2 metreden atla downhıll yap :D donanımlarıda guzel parası uygun

17. Gokalp Gokmenler

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Alınca bisikletinin resimlerini burda bizimle paylaşmayı unutma:)

18. Bilal Tonyalı

Bilal Tonyalı Yeni Üye

Seviye:

Zaten ağır derken okadar da ahım şahım ağır değil. bu komponentlerle ilerde daha hafif bi kadro alablirim. Teşekkür.

Ne demek :) bol bol paylaşırım. Heycanlandım be !

19. Ufuk Sarımehmetoğlu

Ufuk Sarımehmetoğlu Üye

Seviye:
    iyi bir kadrom olsun, daha sonra o kadronun üzerine yeni komponentler ekleyebilirim derseniz Trek tercih etmelisiniz. Ama 1-2 sene sonra bisiklet değişimine gitme ihtimaliniz varsa Trek bunun için pahalı bir bisiklet.

20. burak durel

burak durel Forum Bağımlısı

Adı:
    Burak D.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hidrolik fren şart deilse kron xc1000 iyidir senin için işini görür rizedeymişin servis varmıdır hidrolik için orada bilmiyorum ona göre düşün ,,