Carraro sportive 327 güncesi

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Bacak iç boyunuzu ölçerek size uygun kadro boyunu hesaplayabilirsiniz forumda bu konuda bilgi çok. 327 de 3 kadro boyu var. Benim size tavsiyem bisikletcide 3 farkli kadro boyunu da denemek ve en rahat ettiginizi almak olur. Internetten alacaksaniz yine de önce bisikletcide deneyin.

Scudo

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
@Bango 46 ve 51 cm kadrolar mevcut diye biliyorum. Sizin boyunuz tam arada kalıyor açıkçası. Eğer bacak boyunuz, 174 cm boya göre uzun sayılırsa 51 cm kadro denenebilir, ancak ben 170 cm boy ile 46 cm aldım, 44 olsa onu alırdım muhtemelen. :D

mel

Üye
Tepki
11
İsim
Mel
@Bango Merhaba, iki arkadaş cevaplamış zaten; iç bacak boyunuza göre ve deneyerek almak sizin için daha iyi olacaktır. İsterseniz forumda bulunan iki yazıyı da inceleyebilirsiniz:
(link)
(link)

Ayrıca kadro boyu ve diğer parçalar arası uzaklık hesaplama için beğendiğim bir site:
(link)

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
En önemli konu denemek. Bana hesaplama programlarında hep 51-54 kadrolar çıkıyordu, 54 almak üzere bisikletçiye gittim. Gitmişken hepsini denedim ve en rahat 46 kadro oldu. Doğru ayarlarla deneme yapmak, bisikletçi de bir kaç tur atmak en sağlıklısı. İnternetten alacaksanız bile, önce bir bisikletçi de deneyin sonra size en uygun olduğuna karar verdiğiniz kadroyu internetten sipariş verin.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın bisiklet ne masraflar yaptırıyor adama :)
çamurlukları nereden ve kaça aldınız ?

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
güzel ve güneşli bir temmuz günü. 40km lik, sahil yolundan keyifli bir tur yaparak Terme'ye gidiyorum. Ulusoy tesislerinde mola verip, dönüş yolunda ihtiyacım olacak enerji için sütlaç yiyor ve bir soda içiyorum. Dönüş yolu çok güzel, deniz masmavi, orman yeşil, yosun-iyot kokularını derin derin içime çekerek Ünye'yi geçiyorum. Ne iyi yaptım bisiklet sporuna başlayarak, hem sağlıklı hem eğlenceli, hayatımda verdiğim en iyi kararlardan birisiydi diye düşünüyorum. Derin bir nefes daha çekiyorum burnumdan, akciğerlerimi tertemiz deniz havası ile dolduruyorum, bir gülümseme yerleşiyor suratıma, mutluyum, eve 15km kadar yolum kaldı, eşim ve 2,5 yaşındaki kızım yemeğe bekliyorlar, tüm güvenlik donanımım tam ve eksiksiz, onlara doğru emniyet şeridinde pedal çevirmeye devam ediyorum.............................................................................................................................

görüntüler karışıyor, sesler gidip geliyor, başımda insanlar, gölgeler, yerde yatıyorum, ambulans mı bu? ne olduğunu anlayamıyorum. Kalabalık, panik, telaş. Boynuma bir şey takmışlar, sedyeyle ambulansa bindiriyorlar, kızım geliyor gözümün önüne, bu yaşta babasız kalmak mıymış kaderi? neden? diye düşünüyorum............................

emniyet şeridinde giderken arkadan minibüs çarpmış bana, sol kolum kırık, 25 dikiş var. Allah (C.C) kızıma ve sevenlerime bağışlamış olmalı beni. Şükrediyorum.

bisiklet maceram burada sona eriyor, boş gözlerle tavanı seyrediyorum.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Cengo

çok geçmiş olsun hocam inşallah tez zamanda iyileşirsiniz.Ülkemizde malesef kendi önlemlerimizi almak kazayı önlemeye yetmiyor.Çünkü araç kullanıcılarının çoğu ne kuralları biliyor ne de kurallara uyuyor.Gerçekten üzüldüm konunuzu takip eden biriydim çok hevesli bir şekilde bisikletinizi topluyordunuz.Allah ailenize bağışlamış tez zamanda ayağa kalkarsınız inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Cengo

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@Cengo geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm. Başından beri heyecanınızı takip ederek donanımınızı tamamlamanızı merakla izlemiştim. İnşallah tekrar aramızda sağlıklı bir şekilde görürüz sizi. Bugün uzun bir tura çıkıyorum. Çanakkaleden bodruma yol alacağız duanızı esirgemeyin

• Beğen

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gelmiş geçmiş olsun....

• Beğen

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Çok geşmiş olsun. Emniyet şeridi olan bölünmüş bir yolda nasıl olabiliyor aklım almıyor. Acıl şifalar.

• Beğen

poet

Daimi Üye
Tepki
167
amaaannn çok geçmiş olsun arkadaşım, vallahi çok üzüldüm allah evladına bağışlamış allah şifa versin.

• Beğen

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Allah acil şifalar versin hocam. Çok çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Bu işin cilvesi de buymuş diyerek avutalım kendimizi artık... ne desek boş. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

• Beğen

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Severek takip ettiğim konulardan biriydi. Ekipmanlarınızı toplarken bilgiler vermeniz, sürüş deneyimlerinizi aktarmanız açısından faydalı bir konuydu ki....
Allah beterinden saklamış , çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. İnsan ister istemez korkuyor bu tür şeyler okuyunca. Bizim ülkede olmuyor bu bisiklet işi. Geçen hafta Fransa'da bir işim nedeniyle gittiğim küçük bir şehirin Karadeniz'de ki gibi virajlı ve tek şeritli yollarına rağmen çok sayıda bisikletçiler görmüştüm. Biz arabaya yol alırken nedense hiç karşıdan bir araba yolu ihlal ettiğine şahit olmadım.

Fazla uzatmayalım inşallah eskisinden daha iyi dönersiniz hocam.

• Beğen

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@Cengo Çok üzüldüm verçekten. Allah acil şifalar versin. Bu şekilde bariz suçlu olarak kaza yapanlara çok ağır cezalar verilmeli. Şimdi bu minübüs şoförüne ne olacak çok merak ediyorum. Bilinçlendirme felan hikaye arkadaş bizim millet cezadan anlar, dün kavşakta trafik polisi gözümün içine baka baka önüme kırdı! :snzdglsn:

• Beğen

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Cengo Bugün başlamıştım okumaya çok iyi gidiyordu herşey son yazdıklarınızı görünce çok kötü oldum. Büyük geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşir, bisikletli veya bisikletsiz ama sağlıklı bir şekilde sevdiklerinizle birlikte hayatınıza devam etmenizi temenni ederim.

• Beğen

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
emniyet şeridinde nasıl arkadan çarpmayı başarıyorlar hayret ya, resmen ülkeden nefret ettirdiler adamı. geçenlerde de bir kamyonet önündeki tırı sollayamadı diye tam gaz emniyet şeridine daldı, önünü görmeden. orada bisikletli olsa öldürmüştü, başka bir tır olsa altında kalmıştı, bir araç duruyor olsa arkadan çarpmıştı. Allah akıl fikir versin bu yoksunlara, hepsi oksijen israfı.

Tepki
3
Bisiklet
Merida
Bütün teknolojilerden, teknik bilgiden ziyade sizin samimiyetle yazdıklarınızdan faydalandım bisiklet alırken. Sizin gibi emniyetli ve zevkli bir şekilde bisiklet süren kişiye de emniyet şeridinde çarpıyorlarsa daha ne denebilir bu ülkeye. Gelişmişliği sadece akıllı telefon veya lüks araba alabilecek paraya sahip olmak sanan insanlar gün geçtikçe artıyor. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz; kolunuzdan çok içinizdeki bisiklet sevgisinin iyileşmesini istiyorum. Geçmiş olsun değerli insan.