Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

carraro, salcano, sedano, merida...

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında kemal.bahadır tarafından paylaşıldı.

1. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tüm bisiklet aşıklarına iyi akşamlar...

coğu kişide olduğu gibi çoçukluğumda yaşadığım, içimdeki bisiklet aşkı tekrardan canlandı ve bende son 1 aydır kendimi araştırmalara verdim.
    İşin kısası tecrübeli, bu işte kendini geliştirmiş arkadaşlardan yardım istiyorum.Araştırmalarım ve okuduğum yazılara göre ne istediğimi bularak araştırmalara devam ettim.

Ben size kısaca ne istediğimi özelliklerimi yazayım ve beğendiğim bir kaç modeli belirteyim;

Boy:1.83
    Kilom:90
    Bu işe gerçekten ciddi anlamda başlamak istiyorum. Tabi ciddi anlamdan kastetdiğim bisiklet sporuyla sağlıklı yaşamak ve stres atmak. Çoğunlukla doğada ve sahilde kullanmayı düşünüyorum yani bi mtb istiyorum.Tabi almışken herkez gibi iyi bir bisiklet olsun beni yarı yolda bırakmasın, kafam arıza çıkartacak mı derdiyle meşgul olmasın istiyorum. kafamda 4-5 marka ve model belirledim fakat bana uygun olanı tam bilmediğim için paylaşmak istedim. Birde beni istanbul ilinde alabileceğim bisikletçilere yönlendirebilirseniz sevinirim. Umarım bana yardımcı olacak arkadaşlar olur.Şimdiden çok teşekkürler... (bu arada bütçem max 1250tl)

1) http://www.sedabisiklet.com/2012-sedona-751.html/

2) http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=6

3) http://www.sedabisiklet.com/2012-scott-aspect-40.html/

4) http://www.bisikletcim.com/urun/salcano-insomnia-293-sram-29.aspx

5) http://www.sedabisiklet.com/merida-matts-tfs-100-d.html/

2. onuronuktav

onuronuktav Yeni Üye

Seviye:
    önce bişey sorucam. ne amaçla kullanacaksın ve bunları sana kim tavsiye etti?

3. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yazmıştım hocam:) spor amaçlı.sahilde doğada her yere gidebilmeliyim.bunları bana kim tavsiye etti 2 tanesini bi bisikletçi arkadaşım geri kalanını da ben araştırdım bana uygun gibi gördüm tabi yanılmış olabılırım...

4. onuronuktav

onuronuktav Yeni Üye

Seviye:
    ben olsam tercihimi merida dan yana kullanırdım güzel açıları var. üzerindeki fren ve vites grupları açısından ise sedonayı tercih ederdim

5. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben merida tercih ederim :)

6. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    neden hocam.

7. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    onur hocam teşekkür ettim

8. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    Sedona donanım olarak çok iddalı aktarıcılar olsun fren sistemi olsun maşa olsun.bir kere Sram var :):):) alınabilir bir bisiklet kanaatimce.Birde sedona ve merida filan alabilecek bütçe varsa salcano carraroyu listeden çıkartmanı öneririm çünkü listedeki bisikletler ile kıyaslandığı zaman biraz alt seviye kalıyor.

9. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    carraro salcano neden var genel özellik olarak sanki diğer marka ve modellerden pek bi farkı yokmuş gibi geldi bana ve fiyat olarakta uygun.bi milli bisikletçi arkadaşımın tavsiyesi üzerine değerlendirmeye aldım açıkçası salcanoyu.bizim sponsorumuz salcano ve cok beğeniyoruz demişti.diğer markalardan kalite olarak geride kalmazlar demişti. aslında bütçe belli 1250 geçemez, üstü beni aşar.artık pazarlık felan devreye girecek orada:)

10. onuronuktav

onuronuktav Yeni Üye

Seviye:
    salcanoyu sil at, carraroyu düşün, sedonayı dediğim gibi donanımlar güzel, merida' ya diyecek bişey yok zaten :) güzel bir bisiklete binmeni siteriz iyi düşün karar ver saygılar :)

11. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bana sorulsa verdiğin markalar arasında tercihlerim şu şekilde olurdu sırayla ;

Scott > Merida > Sedona > Carraro > Salcano

12. Ege Örs

Ege Örs Bursa / Öğrenci

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Ben olsam Sedona veya Merida dan birini alırdım.

13. ferhatdurmaz1

ferhatdurmaz1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Bende Whistle Miwok 1161d bir de carraro race 032 var.
    Şunu söyleyebilirim, herhangi bir arızada hiçbir sıkıntı yaşatmadan, sorgusuz sualsiz garantiden değişim yapıyorlar,
    ön hidrolik disk frenim set olarak totalde 5 gün içerisinde değişti. birde kadrom yine garantiden değişti. bu bisikletler Hollandalı Aksel grubun, fazlasıyla memnunum ve herkese tavsiye ederim.

14. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ya aslında whistle yi düşünmüyor değilim özellikleri iyi olan bısıkletler diğer markalara göre çok çok uygun fakat nedense tasarım olarak ısınamadım. bu sorgusuz sualsiz garanti değişim olayı açıkcası kafamı iyice karıştırdı cok iyi bir uygulama salcanoda buna benzer uygulamaların olacagını hıc sanmıyorum.ama diğer markalarda olur dıye düşünüyorum yanlız uygun fiyatlara bisiklet bulmak zor.

15. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Hepsi aynı o paraya salcano 293 sram tavsiye ederim, siz hobi kullanıcısı olacaksınız hangisinin görüntüsü şekli şemali hoşunuza giderse onu alın. O kadar para vermişken hem 27 vites hem hd fren olmalı bence, üzerinde birde 29er oldumu binim konforu daha iyi olur.

16. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Az önceki mesajımı verdiğiniz linklere bakmadan yazmıştım ve mesajı yazdıktan sonra acaba hangi salcano modelini yazmışsınız diye baktım ki ve 293 sramı gördüm :) 1000 ile 1100 tl arasına alabilirsiniz o bisikleti. Para durumunu ayarladıktan sonra merida tur bisikletimin yanına bende 293 sram alacağım.

17. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bence scott aspect senin için en mantıklısı hem aspecte geliştirebilirsin. üstelik aspect tur bisikleti içinde kullanılır. arkaya bagaj takma özelliği var. yani diyeceğim. aspect diğerlerine göre çok yönlü. ilerde hani günübirlik turlara da çıkarım diyorsan aspect en mantıklısı..