Carraro rezilliği

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mayısın 25.günü farkettiğim kadro çatlağını bir gün sonra yani 26 mayıs 2014 tarihinde garantiye verdim.Öyle oldu böyle oldu bana hala hazır bir bisiklet sunmadılar önüme. Dün gece 57.gün (41 iş günü) tehtit mesajı attım ki anca uyarımı dikkate aldılar. Garantiye yollanan ürün her ne olursa olsun 20 iş günü içerisinde tamir edilip teslim edilmesi gerekiyor.Daha önce de mesaj atmıştım fakat umursamadılar bile.Accell gibi büyük bir firmanın bunu yapmaması gerekiyor gerçekten ayıp... Neyse ki mailimi görüp bugün kargoya vermişler :)
Mesaj da şöyle

Merhaba,
Daha önce de belirttiğim gibi,2013 model Carraro Crx900 bisikletimin kadro çatlaması sebebi ile Kırklareli ... Ticaret'den garantiye gönderdim.Fakat 57gündür (41 iş günü) bekliyorum.Garanti Belgesi Yönetmeliği'ne göre Garantiye yollanan her ürün ( otomobil, kamyonet ve traktörün dışında) 20 iş günü içersinde tüketiciye iade etme zorunluğu var.Bu konu daha da uzar ise firmanızı Tüketici Hakları'na şikayet etmek zorunda kalacağım.Bilginize...

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Hiç beklemeden tüketici mahkemesine verin.Benzer bir durumu motorsiklet konusunda yaşamıştık.Parasını çatır çatır ödediler.Bindiğimizle kaldık.Yaptığı artislik boğazına düğümlenmiştir servisin eminim.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herneyse, gözlerini korkuttum, malımı verdiler ya yeterli. Başlarını ağrıtmayalım büyüklük bu sefer küçük de olsam bizde kalsın :)

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
Benim arkadaşımda carraro race vardı direk gönderdik fabrikaya incelendi yenisi gönderildi.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Çok bile geç kalmışsın kardeş 20 gün geçince vereceydin hayırlısı olsun inşallah bisikletine kavuşursun

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla ne yalan söleyeyim kafam basmadı.Eniştemlere ailecek iftara gittiğimizde söylediler bana da.Zaten direk yazdım mesajı :D

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@emre özbay

Olsun zararın neresinden dönerseniz kardır

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Ç.

Aynen öyle.Böyle gitseydi bütün yazım bisikletsiz geçicekti.