Carraro Race 12 FB sizce nasıl ?

Erkin k.

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Bianchi
Merhaba 16 yaşındayım para biriktirmeye başladım 120 tl param var gözüme şöyle bir bisiklet kestirdim (link) kışın yılbaşından sonra almak istiyorum gayet güzele benziyor sizce nasıl liste fiyatı 940 tl diyor. Flatbar olması dezavantaj mı ?

Scudo

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Sen nerde ve nasıl kosulda kullanacaksın kardesım onu soyle bı ona gore buluruz .. sıkıntı olur mu derken kullanacagın yere ve duruma göre değişir.

Erkin k.

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Bianchi
Bulunduğum yer genellikle otoban asfaltı gibi kaliteli bi yere sahip genellikle 30 km 50 km geziler yapmak ve spor
amaçlı kullanmak istiyorum. profil resminde görüldüğü gibi hafif ve seri bir bisiklete geçmek istiyorum

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Hmm size en uygun bisiklet sehir bisikletı o zaman . Salcanoyada bakmanı onerırım kadro kalıtesı olarak kımı elestırsede sehır bısıkletınde pek sıkıntı cıkcagını sanmıyorum. (link) . Sehir bisikletleriyle ilgilenen bi arkadas olsa daha iyi olur.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
Örümlü jantları tavsiye etmiyorum.Akort ayarı zorlayıcı oluyor.Seçmiş olduğun bisiklet performansı iyidir.Patlamaya dirençli yol lastikleri,flatbar olması rahatlık açısından bana göre avantajlıdır.Rüzgardan etkilenmemek için eğik gidonlar daha avantajlıdır.Yol bisikletlerinde maşalar düz oluyor.Bozuk yollarda rahatsız edici olabilir.Konfor aramayacaksan iyi seçenek olur.Arkadaşın gösterdiği bisiklet genel amaçlı uzun turlar için heybe çanta takılan,her yolda gidebilen,konforlu bisiklettir.Jantları klasik örümlü olmasaydı bana göre daha iyi olurdu.Carraro race sırt çantası takarak uzun tur yolculuğu yapılabilir. Lastikleri ince olduğu için fazla yük taşımaya elverişli bisiklet değildir.3t aynakol olması dik yokuşlarda daha kolay çıkılır. Bisiklet seçiminde önemlidir.Uzun turlar için yol bisikletinde yol güzergahlarında daha seçici olmak gerekir.Mtb,hybrid bisikletler her türlü yolda sorunsuz gidebilir.Hız istiyorsan yol bisikleti 1 numara.Mtb bisikletin varsa yol bisikletinin olması senin için avantaj.City tur bisikletlerinden istediğin performansı alamayabilrsin.Gösterdiğin carraro race performans olarak city turdan daha yüksek performans alacağını umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Erkin k.

Erkin k.

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Bianchi
Bende aslında aynı sizin gibi düşünüyorum hem fiyatı uygun hem de bizim buralar hep kaliteli asfalta sahip olduğu için tercihim carrarodan yana olacak

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
hibrid bisiklet düşünürsen carraro nun sportive serisini tavsiye ederim kardeşim. daha detaylı bilgileri ''carraro sportive kullanıcıları kulübü'' başlığında görebilirsin.naçizane :)

Erkin k.

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Bianchi
Yoksa az daha para verip (link) bianchi slr 400 mü alsam . Lastikler ve maşa farklılık gösteriyor sizce hangisi ?

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Bir şehir bisikleti edinmeden önce baktığım ama bayilerde az bulunması nedeni ile bir türlü göremediğim ancak flat barı , ince lastikleri ile beni cezbeden bir modeldi. Kullanım alanım yol arazi karışık olduğundan oturuş pozisyonun farklılığından dolayı klasik yol bisikletlerini hiç düşünemedim. Yoksa asfalt yolda yol bisikletinden başka alternatif aranmaz herhalde. Mutluluğun varılacak bir yer değil de yolculuğun kendisi olduğuna inanan bir insan olarak varacağım yere zorlayarak hızlı gitmek pek bana uygun değil. Şehir bisikleti olan bir kaç arkadaş ile birlikte çıktığımız 30-50 km arası turlarda sohbet havasında çok da gecikmeden varacağımız yere nasıl geldiğimizi anlamıyoruz bile. Dolayısı ile kullanım alanı ve sürüş tarzı açısından hem yol tutuş hem konfor açısından şehir bisikleti beni yeterli hatta beklentimin üzerinde tatmin etti diyebilirim. Bununla beraber sadece asfalt yolda kullanılacaksa, hızlı gitmek istiyorsanız carraro cr race 12 fb hem flat bar yapısı ve ayarlanabilir gidon açısı ile şehir bisikleti oturuş pozisyonuna yakın (böylece daha dik konumda kullanım imkanı sağlar) , komponentleri ve lastikleri ile hız konusunda yol bisikleti kategorisine yakın olarak sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Erkin k.