Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro race 032 mi, Bianchi slr 500 mü ?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Batu.ers tarafından paylaşıldı.

1. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    Uzun zamandır biriktirdiğim bir param var yaza kadar da biriktireceğim ve bir yol bisikleti alacağım. Carraronun tasarımı öncelikle çok hoşuma gitti ama bu sene üretiminin durdurulduğunu duydum fiyatları yakın birbirlerine ve bu ilk yol bisikletim olacak şöyle bir mantığım yok bunda acemiliğimi atayım iyi bir şey alırım diye. ben alayım 10 sene kullanayım birdaha değiştirmeyeyim bakımını tadilatını yapayım zamanı geldiğinde jantları değiştireyim istiyorum Ankara şehiriçinde günde en az 1,30 saat sürerim diye düşünüyorum hangisini önerirsiniz ikisninde avantajları dez avantajları nelerdir yada daha çok önerdiğiniz bir bisiklet varmı yardımcı olursanız çok sevinirim :)

2. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    en son bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

3. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    dediğim gibi uzun süreli kullanacağım ikisinide alabileceğimi düşünüyorum 10 yıl için o parayı verebilirim 1300 1200 e gördüm ikisnide o civarlar olursa iyi olur eğer 100 200 fazlasına daha iyi bir şey varsa tabiki onu da düşünürüm.

4. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro race 032 fiyatı 1,580tl diye biliyorum. Liste fiyatı böyle görülüyor. KRON DYNAMİC 1,580 tl civarı. Liste fiyatları aynı yani. Bianchi slr 500'ün fiyatı ise 1,460tl. Çok anlamıyorum ama üçünün de vites sistemi aynı sanırım. Ağırlıkları hakkında bir bilgi bulamadım. Ben de Carraro ile Kron arasında kaldım. Yapılan yorumlar bana da bir fikir verecek sanırım. Önümüzdeki hafta da sanıyorum almış alacağım. Biraz daha inceleme yapmak lazım.

5. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    liste fiyatına takma kafayı daha ucuza bulabileceğine eminim kilolar da aynı sanırım. inşallah güzel yorumlar yapılır da bilgi sahibi oluruz veya daha önce böyle bir karşılaştırma konusu var ise araştırmak lazım. birde bianchide sora set var yani bir çok parçası shimano sora olduğu için daha uyumlu olacağını sanıyorum.

6. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Dostum bende bianchi yarış bisikleti var, rengini beğendiysen al korkma.Bendekinin rengi yeşil beyaz her bindiğimde acaip mutlu hissediyorum kendimi

7. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    aynen öyle içinde kalmaması lazım herşey donanım değildir :) ama slr 500 de çok hoş görünüyor henüz race 032 yi canlı görmedim ama gördüğüm kadarıyla slr 500 de mükemmel

8. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    yazı güncel kalsın istiyorum gerçekten bisikletçilere inanmak istemiyorum ikisinin avantajları veya dezavantajları bilen biri açıklayabilirmirseniz çok makbule geçecek

9. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraroyu bu gün inceleme fırsatı buldum. Full sora set. Rengi gerçekten güzel bence. Beyaz hoşuma gidiyor. Kullanmadım fakat satıcı bu ay içinde birkaçtane sattığını ve alanların memnun olduklarını belirtti. Kadroya oldukça güvendiğini de belirtti. Forumda birkaç arkadaş ön fren sonrası titreme olduğunu yazmış. Fren teli kadronun içinden arkaya uzanıyor. slr 500 ü hiç incelemedim fakat ikisi arasında kalmış olsam carraroyu seçerdim.

10. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    slr de sora set ondada dış lastik çıkarma problemi varmış çıkarmayı bilene diyor bisikletçi yuvaya oturtmak lazım diyor. ben carraro ya sıcak bakıyorum slr 500 ü görünce nedense değişti birden fikrim ve cevap için çok sağolun. galiba eş kalite bisikletler zaten carraroyu da bianchi getirtiyor.

11. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    carraro karbon maşa kullanıyor bianchi alüminyum bunun yanında diğer özellikler aynı gibi birde bianchide vites fren arkasında :)

12. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    Kadro 28" ALÜMİNYUM 1.1/8'' ENTEGRE MAŞA YATAĞI
    Maşa 28''YOL TİPİ ALÜMİNYUM 1.1/8"
    Jant 28/622X15 BIANCHI ÇİFT KAT ALÜMİNYUM SİYAH 24H
    Lastik 700X23C 23-622 SİYAH DK SW27 100LBS
    Vites SHIMANO SORA 3500 -18 VİTES
    Fren ALÜMİNYUM SİYAH
    Sele SELLE ROYAL SETA SİYAH
    Fiyatı 1.460,00 TL
    Ağırlık 10,52
    Kadro ALÜMİNYUM 1.1/8'' YARI ENTEGRE MAŞA YATAĞI
    Maşa 28'' YOL TİPİ KARBON 1.1/8''
    Sele SELLE ROYAL SETA CARRARO LOGOLU
    Vites SHIMANO SORA 18 VİTES
    Fren KUMPAS FREN
    Lastik SCHWALBE 700X23C 23-622 LUGANO PATLAMAYA DİRENÇLİ TELLİ SİYAH
    Jant 28/622X15 AIRLINE-4 ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 24H
    Fiyat 1580 TL
    Ağırlık 10,60

13. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    birde şöye bişey var sadece dış görünüşe bakarak söylüyorum sanki bianchi de pek profesyonel bisiklet havası yok gibi carraronun yanında daha bir çokcuksu kalıyor gibi görünüyor gözümde. :)

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Karbon maşa çok önemli bir artı bence. Konfor açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca görüntü olarak Carraro kat kat güzel kanımca. Tabi tasarım olayı göreceli. Kimisi de Bianchi'yi beğenir, gayet doğal. İki arasında kalsam, kesinlikle Carraro alırdım.

Batu.ers bunu beğendi.
  15. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    ilginiz için teşekkürler maşa karbon olmasına rağmen bisiklet daha ağır ne gibi bir konfor verir ki karbon maşanın karbon olması ?

16. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Titreşimi azaltır, ağırlıktan tasarruf sağlar, mukavemeti daha yüksektir, ikinci elde daha çabuk ve daha pahalıya satılabilir acil durumlarda. Benimki de karbon maşaya sahip ve mecbur kalmadıkça alüminyum maşa kullanmayacağım diyebilirim bundan sonra.

80 gramlık ağırlık farkı muhtemelen kadrodan kaynaklanıyordur.

17. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    anladım teşekkürler dediğim gibi alıp 10 sene kullanayım istiyorum günde 30 40 km yaparım inşallah zamanım olursa. sora mı önerirsiniz tiagra mı 105 mi neticede 1 kere alınacak ve parça değiştirmek istemiyorum gerekmedikçe.

18. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Elbette 105. Sora ve Tiagra'ya göre üst seviyedir. Sora-Tiagra çok fark etmez ama 105 fark edecektir.

Batu.ers bunu beğendi.
  19. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    anladım çok çok teşekkürler çok soru soruyorum ama dediğim gibi ilk yol bisikletim slr 500 de fren altından değişen bir vites farkettim carraroda öyle bir şey yok direk fren mi yana kayıyor :) yoksa bilmediğim birşeyler mi var :)

20. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraronun baktığın resmi sanırım eski modeli. Aynı sistem carraroda da var. Sonuçta o da sora sistem. Ağırlık farkına gelince her iki bisikletin lastik ve cant ağırlıklarını bulursanız kıyaslamanızı tavsiye ederim. Ben farkın bundan kaynaklandığını sanıyorum.